לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

גרסה להדפסה - עליך להתחבר כמשתמש לאתר על-מנת לראות גרסה רגילה של עמוד זה.
פרש (https://www.fresh.co.il/vBulletin/index.php)
-   צבא ובטחון (https://www.fresh.co.il/vBulletin/forumdisplay.php?f=20)
-   -   מידע על תמ"ק "חזי" (https://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=371661)

zoro92 25-11-2007 18:03

מידע על תמ"ק "חזי"

יהודים טובים, אני מחפש מידע על תמ"ק "חזי" של תע"ש, ביצעתי חיפוש מעמיק ברשת אבל מצאתי רק שביבי דברים, אודה לכם אם תעזרו...

סחי 25-11-2007 18:23

נסה את זה

טל ענבר 25-11-2007 18:31

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

טל ענבר 25-11-2007 18:33

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

golani_2 25-11-2007 18:36

עד כמה זה קריטי שתמ"ק יהיה בולפאפ?
בכל מקרה, התוספת של האקדח מלפנים היא לא רעה, מקל מאוד על מעצור טרור :)

קרן-אור 25-11-2007 19:54

היות וזו הסבה של M1 קראבין, שהוא ארוך יחסי לתמ"ק, תצורת הבולפאפ עוזרת להשיג כלי קומפקטי.

ArmouredDov_D9 25-11-2007 20:16

ה"חזי" אינו תמ"ק

אלה גרסת בולפאפ של ה-M1 קרבין.

ראה כאן:
http://he.wikipedia.org/wiki/M1_%D7...%91%D7%99%D7%9F
וכאן:
http://www.advancedcombat.com/military/sm1.html

סירפד 25-11-2007 20:50

זה לא אקדח

זה אבטיפוס של TactiGrip מתוצרת אותה חברה, למעשה ידית אחיזה קדמית ארגונומית משולבת בפנס מצלמה וצייני לייזר

מיקיטל 25-11-2007 21:07

הקשר בין התע"ש ו- ACS...?

מה הקשר בין שתי החברות הללו ?
האם ה"חזי" בשימוש רבתי בצה"ל? במאות, באלפים ?

תודה.

ctua 26-11-2007 11:50

זה מורכב אצלי על הנשק

וזאת אחת ההמצאות אין לי מושג למה לא חשבו על זה קודם , תוך כדי ירי מאירים את המטרה או מסמנים אותה בלי להסתבך.

ג'ון מקליין 26-11-2007 12:38

מה הקטע איתו

הוא בשלבי ניסוי??
הוא בפיתוח או שזה משהו שנזנח??

רועי 357 29-11-2007 19:02

חזי SM-1

הייתי באיזה תערוכה וראיתי את החזי וגם את חזי ממציא הכלי
דיברתי איתו על הכלי הוא אמר לי שבהתחלה הוא קיבל תקציב מהמשטרה לבנות כלי נשק חדש למערכת הוא לקח את רובה הקרבין המוכר הוציא אותו מגוף העץ חתך פה ושפ הוסיף כמו פינים ושם את המחלק והקנה בתוך גוף חדש שמזכים מאוד את התבור (תרגיל שיווק?) רק מה המשטרה הפסיקה לו באמצא את התקציב אז הוא המשיך לבד בבית וניסה למכור לאמריקאים אני לא יודע מה נסגר איתו
הכלי לא קיים במשטרה ברמה יחידתית ולא במעבדת הנשק ובמחסן אבל מי יודע אולי יש כמה בודדים איפה שהוא בארץ אני לא ראיתי את החזי הממציא והנשק מאז

Gilgamesh 25-08-2008 17:08

האם אפשר לעשות את התרגיל הזה לקלאצ', מהם יש מיליונים בעולם, כולל שלל בצה"ל.
ראיתי נסיונות כאלו תוצרת אורקאינה ואולי גם סין, אבל זה שהם לא עלו יפה לא אומר שום דבר לגבי העתיד.

כפי שיש תעשיה לשידרוגים של טנקים ישנים ומטוסים מזדקנים, אפשר לשדרג רובים, לארוז אותם מחדש מבלי להחליף להם קנה ותחמושת...

סירפד 25-08-2008 17:21

מי אמר שלא עלו יפה?

מה עם Gruzha? הבעיה היחידה שלו היא המחיר ולכן גם קהל המשתמשים המצומם שלו כולל רק יחידות מיוחדות - ועדיין, מדובר בקלאצ'ניקוב בולפאפ פר-אקסלנס.

Gilgamesh 25-08-2008 17:56

באתר world weapons מופיעים שני רובים לפחות, בולפאפ על בסיס AK-47 / AK-74.
ה"וופר" האוקראיני שהוא קלאצ' שחוט, שנראה כאילו הוא תוצרת בית או תע"ש עזה.
הגרוזה, הוא רובה חדש, לא המרה של רובה קיים, כפי שהחזי שפותח את האשכול.
בכל העולם יש מיליוני קלאצ'ים, והרבה פיתוחים לא מוצלחים שלו שנועדו להקל על המשקל, לקצר את האורך הכולל או לשפר את הדיוק. מי שיפתח קיט לשידרוג רובים מסוג זה, ירוויח יפה מאוד.

המממ 25-08-2008 19:46

ירוויח ?

אני לא בטוח שניתן להרוויח מקיט שיפור
בעיקר לאור תעשיית העתקי הקלאצ' (כן, אני יודע שזה צריך להיות בש')
הנפוצה במדינות עולם שלישי שונות
אני מניח שלא יעבור זמן רב לפני שגם קיט השיפור יועתק באופן פיראטי וחסר תמלוגים לחלוטין
(לך נסה לגבות קנסות על פגיעה בקניין הרוחני שלך מהטאליבן)

Gilgamesh 25-08-2008 19:57

לייצר ולעצב פולימרים מסויימים יותר מסובך מפלדה או עץ. מצד שני, העוזי היה ועודנו כזו הצלחה הבינ"ל שהועתק על ידי כולם, עם או בלי אישורינו ותמלוגינו. כך ש"קיניין רוחני" אינו שיקול. מדינה כמו סין, הודו או ניגריה, שיש לה מאות אלפי קלאצ'ים ותרצה לשדרג את כולם, יכולה לקנות קיטים... בקיצור, אני לא רואה פגם ב"תוכנית העיסקית". יש לה סיכונים כמו לכל דבר, אבל לא משהו שעלול לעצור אותי.

תכנס איתי לעסק? :D

NimDod 25-08-2008 22:42

קרוב-רחוק, מבוסס על הגליל

קרוב רחוק הוא ה Vektor Cr-21
http://world.guns.ru/assault/as26-e.htm

doohan1 26-08-2008 02:41

משהו יכול להסביר לי למה צריך לשדרג את הקלאץ?

רובה אמין ביותר, נוח וקל לתפעול - מה בדיוק היתרון של קלאץ בולפופ משודרג ושאר פירות וירקות?
הרובה הבסיס אמין ביותר, עשרות מליונים משרתים בכל העולם.
אם המטרה היא להתאים את הרובה לתצורה מודרנית יותר - תואמת M4 - זה עולה $100
$150 עם מתאמים.

DZZ 26-08-2008 03:26

זה לא ברור?

אתה לוקח קלאצ' זול, אמין, נוח, וזמין, מוסיף לו חלקים מרוכבים, מתאמים שונים, אביזרים נילווים, שיפורים אופציונאליים, וכד'.
התוצאה: הכלי כבד בלפחות 50 %, יותר פוטנציאל לקלקולים, מחיר - פי 10 ויותר והשיפור בביצועים מוטל בספק.
לא הייתה רוצה כזה?
אל תענה על זה, כי גלגמש הנ"ל בד"כ לא מרפה מרעיון שהעלה......

Gilgamesh 26-08-2008 07:13

אתה מכניס לי מילים לפה, ואז מתווכח איתן. קצת מצחיק, לא?

מה שעשו בדרא"פ עם רובה הוקטור מבוסס הגליל, מה שעשו עם החזי לקרבין אפשר לעשות עם קלאצ'.
משאירים את הקנה, ההדק הקפיצים וכל החלקים הפנימיים, נפטרים מהגוף. לא מסובך להבנה, אלא אם אתה סוג של פוסל הודעות אוטומטי.
לזה התכוונתי בהודעותי: התווכח לך עם אלו:
בריה"מ:
http://world.guns.ru/assault/as94-e.htm
דרא"פ:
http://world.guns.ru/assault/as26-e.htm

Gilgamesh 26-08-2008 07:16

לרובה כזה התכוונתי.

המממ 26-08-2008 07:37

למה צריך?

כמה סיבות

1. כוונות הברזל שלו לא מספיק טובות (המרחק בין הכוונות קצר מדי והאחורית רחוקה מדי מהעין)
הפתרון של הגליל לשים את הכוונת האחורית על הגוף שמתפרק היא בעייתית
שים לב שגם המסילות בקישור השני לא מתאימות לאמצעים אופטיים כי הן רחוקות מדי

2. הוא ארוך. העדיפות לנשק קצר יותר היא ברורה.

3. הנצרה לא מתאימה לשמאליים

4. לא יורה תחמושת נאט"ו תקנית

5. לא משתמש במחסניות של M-16

שידרוג הנשק לתצורת בולפאפ יעילה תקצר את הנשק תשמור על אורך הקנה ותקרב את הכוונות ליורה

שני הסעיפים האחרונים הם כבר לא קיט שדרוג, הם דורשים כמה החלפות משמעותיות
כאשר לא ברור אם יש למדינות או אירגונים שמפעילים עדיין AK47 צורך בהן

בקיצור, צריך נשק מודרני זול, פשוט ועמיד שמשתמש במנגנון האמין של קאלשניקוב מסוף שנות ה40.
(ואני יודע שמנסים...)

סמל ראשון 26-08-2008 08:10

חוץ מזה ששנהם ישראליות --כלום

תע"ש -תעשיה צבאית לישראל בבעלות המדינה נמכרה לפני מספר שנים לאיש עסקים פרטי והפכה לIWI .
ACS-חברה פרטית קטנה.

לשאלה השניה התשובה היא לא רבתי.

סמל ראשון 26-08-2008 10:50

קיצור תולדות החזי

(לפחות בגרסה שאני מכיר)

באמצע שנות ה90 החלו במשטרה לחפש כלי נשק ארוך שיחליף את הקראבין המיושן
ההצעה הראשונה היתה רכש של P90 של FN אולם העיסקה הזאת לא יצאה אל הפועל .
למה?
פה יש כבר מספר גרסאות האחת מדברת על אמברגו בלגי עלום (לי אישית הגרסה הזאת נראת מצוצה
מהאצבע מסיבה פשוטה שהעיסקה היתה אמורה לצאת אל הפועל בשיא ימי "השלום" שחגג פה וכשכבר
כן היה אמברגו ארופי חלקי בתחילת 2001 המשטרה היתה עמוק עמוק בהצטידות במג"ל)
האחרות מדברות על שילוב של לחץ פוליטי לרכוש מתוצרת תע"ש +שיגעון גדלות שאחז באט"ל לרגע
+עלות גבוהה של העיסקה הבלגית לדעתי איזשהוא שילוב בין כל הנ"ל הביא לנטישת העיסקה הבלגית
וכניסה להרפתקה המוזרה הזאת שנקראה "מג"ל קראבין "

מכל מקום המשטרה נזקקה לפיתרון בניים פשוט וזול עד להשלמת ההצטידות במג"ל ופנתה לבחור הזה שפיתח את החזי .
לחזי היו מספר יתרונות ברורים שרובם הוזכרו פה ברובם אך היו לו גם שני חסרות ענקים :
1)למרות המראה המודרני והיכולת להוסיף אביזרים וכ"ו לב המערכת נשאר קראבין שחוק בן 60 .
2)עלות ערכת ההסבה שעלתה ע"פ השמעות כ 500$ ליחידה (שזה בערך שני קלאצים חדישים אוו קצת פחות מ M4 במחיר סטונאי).
ועל כן הוחלט במשטרה לנטוש את הענין של החזי ולהסתפק בהחלפה של המעצה בקראבין בגוף פולימרי בעל קת מתקפלת המוכר לנו היום,שהיה הרבה יותר זול.

doohan1 27-08-2008 04:06

מצטערת - עדיין לא כל כך ברור לי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המממ
כמה סיבות

1. כוונות הברזל שלו לא מספיק טובות (המרחק בין הכוונות קצר מדי והאחורית רחוקה מדי מהעין)
הפתרון של הגליל לשים את הכוונת האחורית על הגוף שמתפרק היא בעייתית
שים לב שגם המסילות בקישור השני לא מתאימות לאמצעים אופטיים כי הן רחוקות מדי

2. הוא ארוך. העדיפות לנשק קצר יותר היא ברורה.

3. הנצרה לא מתאימה לשמאליים

4. לא יורה תחמושת נאט"ו תקנית

5. לא משתמש במחסניות של M-16

שידרוג הנשק לתצורת בולפאפ יעילה תקצר את הנשק תשמור על אורך הקנה ותקרב את הכוונות ליורה

שני הסעיפים האחרונים הם כבר לא קיט שדרוג, הם דורשים כמה החלפות משמעותיות
כאשר לא ברור אם יש למדינות או אירגונים שמפעילים עדיין AK47 צורך בהן

בקיצור, צריך נשק מודרני זול, פשוט ועמיד שמשתמש במנגנון האמין של קאלשניקוב מסוף שנות ה40.
(ואני יודע שמנסים...)

אני די בטוח שאני חבר הפורום היחידי שבבעלותו M4, גליל ו קלאצ AK-47.

1. כוונות הברזל של הקלאץ מצויינות. אם אתה יודע כיצד לרכוש כוונות באקדח - אין בעייה לרכוש כוונות בקלאץ. יש שני דרכים להרכיב אמצעים אופטיים על הקלאץ. אחד היא ע"י החלפת מכלול צינורית הגזים ומדפס האחיזה ביחידה חדשה עם מסילת פיקטיני. אני יורה עם רובה כזה לפחות פעם-פעמיים בחודש - אין שום בעייה במרחק של הכוונת האופטית. דרך אחרת היא באמצעות מתאם צד המותקן על גוף הרובה. זה המתאם המועדף עלי - והוא גם המתאם שבבעלותי (מה לעשות, אני פשוט לא מאמין בהחלפת חלקי נשק מקוריים). אישית, מצחיקות אותי הירידות על הגליל. זהו ללא ספק הרובה האהוב עלי. היציאה מאיפוס עקב ההתקנה על מכסה הנשק אינה משמעותית בטווחים קצרים. הרובה הזה הוא בלתי ניתן לעצירה, מרגיש חזק ונוח יותר לתפעול מהקלאצ - שוב לדעתי ואני יורה בו כמעט כל שבוע. כן הוא כבד יותר - אבל כשאני עשיתי טירונות חי"ר לא הייתה לנו בעייה לסחוב אותו, פלוס 9 מחסניות. לא זכורים לי מעצורי הזנה כמו במקוצר בבוץ של החאמם. אגב, באותה תקופה היחידים שהלכו עם ידיות הסתערות היו טבחים בבזק שהרכיבו ידיות אחיזה של קלאצים כידיות הסתערות קדמיות על הגליל. אני בטוח שכל התוספות וקוונת ההשלכה המותקנות על הנשקים היום הן נחוצות - אולם לדעתי חיילות, רמת קליעה וידע ירי בסיסי חשובות הרבה יותר.

2. בבעלותי קלאץ AK47 מתוצרת רומניה מדגם WASR-10 שהוא מעט יותר קצר מקלאצ רוסי סטנדרטי. בכל מקרה אורכו של הקלאצ הוא 86 ס"מ, ושל ה-M4 84 ס"מ. תזכיר לי בבקשה מה הבעייה באורך?

3. בדיוק ההיפך. לשמאליים יותר נוח לפתוח את הניצרה בקלאצ. בכל מקרה בלחימה לא ברור לי מה הבעייה. הולכים עם נשק לא נצור ולא דרוך. בשלב מסויים זה היה התו"ל בנשיאת מקוצר (בהכנס, פטיש לפנים, נשק לא נצור).

4. נכון ליום ראשון (פשוט קניתי תחמושת חדשה ביום ראשון) יותר זול לקנות בארה"ב תחמושת 7.62*39 מתחמושת 5.56ממ תקנית (30% יותר זול!). מה לעשות הצבא האמריקאי צורך כרגע את כל קיבולת היצור המקומית של ה-5.56ממ וקשה להשיג אותה.

5. וזה חיסרון?! המחסניות של הגליל ושל הקלאצ אולי פי - 2 יותר כבדות אבל גם פי 4 יותר אמינות ממחסניות ה-M16. בגליל לא היו מעצורי הזנה - נקודה. בגליל שלי יריתי כבר כמה אלפי כדורים - עדיין ללא מעצור.

שלא תבין אותי לא נכון - אני מאד אוהב את ה-M4 שלי. ובצבא המקוצר היה נשקי האישי יותר מ 3 שנים עליו עברתי לוטר. אבל - לא תמיד חדש הוא יותר טוב. בתבור לא יריתי ככה שאין לא שום דעה עליו לטוב או לרע. ככה שחזרנו לנק' ההתחלה - לשם מה צריך את כל שיפצורים האלה - אותי עוד לא שכנעת |קורץ|

Gilgamesh 27-08-2008 11:05

קודם כל, כדי להרוויח כסף.
אחרי הכל, כדי לשפר את הנאמר לעיל. מה שיש לעשות הוא להעביר את חלקי הפנים המקוריים מגוף הפלדה לגוף פלסטיק מודרני.

NimDod 27-08-2008 11:57

ציטוט:
במקור נכתב על ידי doohan1
5. וזה חיסרון?! המחסניות של הגליל ושל הקלאצ אולי פי - 2 יותר כבדות אבל גם פי 4 יותר אמינות ממחסניות ה-M16. בגליל לא היו מעצורי הזנה - נקודה. בגליל שלי יריתי כבר כמה אלפי כדורים - עדיין ללא מעצור.

דווקא בגליל יש לא מעט מעצורים - שהמקור שלהם הוא המחסניות.
שפתי מחסנית רחבות מדי - והכדורים יבלטו החוצה מהמחסנית.
שפתי מחסנית צרות מדי (חיילים מצירים אותם כדי שהכדורים לא יצאו מהמחסנית לפני מסדר כוננות) - ואתה מקבל מעצור בכל כדור שני.

כמובן ששמירה על מחסניות תקינות מונעת בעיות שכאלה (כמו במחסניות הM16), אבל המצב היום הוא שרוב מחסניות הגליל שחותמים עליהם (לפחות אלה שאני וחברי חתמנו עליהם בבא"פ לכיש לא מזמן) היו לא תקינות, והשתמשנו במחסניות-זונה בשביל המטווחים והמסלולים.

אני לא מבין איך הגליל קיבל את המוניטין של אמינות גבוהה ואפס מעצורים. גלילון עם אבק יעשה מעצורים של גריפה שלא עד הסוף (אני חושב שזה מעצור ראשון, כשצריך לדחוף את הידית דריכה קדימה), ומחסנית לא תקינה תגרום להזנה כפולה. שלא לדבר על מעצורי שרוול שלא ניתן לתפעל כל כך מהר...
אגב, הצורך לדרוך מחדש לאחר החלפת מחסנית הוא חסרון נוסף שלא הוזכר.

zragon13 27-08-2008 17:30

And I can provide the IDF with a similar weapon just as compact for only $0

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

:)

Seriously, I don't understand how the CR-21 is claimed to weigh almost a kilo less since it still uses most of the same parts as the original. I believe that most of the weight of the Galil is from its milled steel body which remains the same inside the polymar shell of the bullpup.

The Modern Weapons link above specifies a loaded weight for the vektor CR21 of only 3.8kg versus 4.7kg for a loaded Galil without the bipods according to IMI specs

קרן-אור 27-08-2008 18:52

ללא קת, ומחסנית פלסטיק.

gilbmx 27-08-2008 19:24

מעצורים בגליל - רק חיילות גרועה או רובה לא תקין

- שפתיים רחבות ? - דריכה אחת עם הנעליים והם חוזרות למצב נורמאלי.
- אבק ? - תעשה לי טובה הגלילון שלי היה זרוק על הצריח של הטנק בפודרה ובבוץ ולא עצר בשביל שום דבר.
- נגד מחסניות עקומות / מלאות בחול וחלודות . כבר אין מה לעשות, מלבד לתת מכות לקת"ח של הגדוד שלא דואג לכם.

zragon13 27-08-2008 21:11

]דווקא בגליל יש לא מעט מעצורים - שהמקור שלהם הוא המחסניות.

I think you have it backwards. The only way I imagine that you could damage a Galil magazine is if you use it to hammer out the pins of the tank treads

On the other hand, maybe the IDF's current stock of Galil mags has become old and neglected since the M16 became the frontline weapon, and that is the explanation for the high number of problems you report

There is no comparison with the delicate semi-disposable M16 magazines - of which usually I find that 1 out of every 8 that I am issued with causes malfunctions.

I test them all during the initial training and then return the malfunctioning ones to the afsanaut--after first destroying them by stepping on them so that they aren't passed on to the next sucker

אני לא מבין איך הגליל קיבל את המוניטין של אמינות גבוהה ואפס מעצורים.

That was certainly my experience with it from 85 to 94. But don't take my word for it, read this

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

Original pages with higher resolution can be found here
http://www.uzitalk.com/forums/showt...?t=33415&page=2

אגב, הצורך לדרוך מחדש לאחר החלפת מחסנית הוא חסרון נוסף שלא הוזכר.[/QUOTE]

In my experience it is much more natural and faster to pull back on the Galil's large cocking handle everytime you switch mags, then to find and slap the small bolt release on the M16

Not to mention the time you waste smacking the bottom of the M16 mag and then pulling it down to make sure it is secure in the mag well and won't fall out

zragon13 27-08-2008 21:25

As you can see the Galil with the folding stock is just as compact as a bullpup with a comparable barrel, so I'm not convinced that a compact bullpup is really necessary

I agree that a compact weapon is convenient and even important for cramped situations like
riding inside an APC, Tank, Jeep, Helicopter and in these cases you can just fold the stock

The Glilon folded is especially compact and thus an excellent choice for vehicle crews

When you actually have to fire it and the stock is open I don't really think that the full length is a problem

People have to remember that urban warfare isn't everything, and that urban warfare is not just clearing rooms.

cre666 27-08-2008 21:43

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
People have to remember that urban warfare isn't everything, and that urban warfare is not just clearing rooms.

AMEN for that bru. and for all the rest.

zragon13 27-08-2008 21:44

I agree with most of your points and experienced similar excellent reliability with the Galils I used in the army. I had a total of one jam during a year and a half with the Galil I was issued after kurs makim

ציטוט:
במקור נכתב על ידי doohan1
אני די בטוח שאני חבר הפורום היחידי שבבעלותו M4, גליל ו קלאצ AK-47.

Damn I'm jealous! If I ever make aliya back to the US, I'm going to live in a state that allows you to own such toys

On the other hand, why pay $3000 to shoot a gun I could use for free in the Holyland
?

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:58

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.

כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©