לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

גרסה להדפסה - עליך להתחבר כמשתמש לאתר על-מנת לראות גרסה רגילה של עמוד זה.
פרש (https://www.fresh.co.il/vBulletin/index.php)
-   צבא ובטחון (https://www.fresh.co.il/vBulletin/forumdisplay.php?f=20)
-   -   פלגה 914 מתאמנת בשיגור טילי גיל (https://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=586405)

Reshef914 21-04-2014 18:49

פלגה 914 מתאמנת בשיגור טילי גיל

מתוך וואלה!

פלגת הדבורות של חיל הים התאמנה בשבוע שעבר על שיגור הטיל לעבר מטרה ימית, במקרה של מלחמה בלבנון. "נקבל מטרות בזמן אמת ונצטרך לפגוע בהן, לפלס דרך לכוחות לאורך החוף"

http://news.walla.co.il/?w=%2F550%2F2738644

לא זכור לי פרסומים מהעבר על הנושא ככה שלא יודע אם זה חדש או שהדבר נחשף בעבר אבל וידאו קצר של אימון בירי גיל מדבורה.

אם מישהו זוכר אם או מה נחשף בעבר בנושא? אני רק רואה שלאורך השנים עברו החבר'ה בח"י\ צה"ל מחליטים לשחרר יותר ויותר את הרסן על הפה.

Fang 21-04-2014 20:14

לא פעם ראשונה, ירי מבצעי של 916 בעמוד ענן

סירפד 21-04-2014 23:36

פורסם כבר, גם אצלנו

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=570602

ציטוט:
כבר בסוף העשור הקודם פורסמה תמונה של צריחון טייפון עם טילי ספייק על חרטום דבורה של חיל הים, ובמבצע עופרת יצוקה פורסם סרט ירי של השמדת מסעדת הפאגודה בחוף גוש קטיף אשר די ברור כי צולם ממצלמת הטיל.

Reshef914 22-04-2014 01:13

בסרטון לא מצויין מה הוא הנשק ובפוסט מובא הספייק כחלק מניסוי\ אפשרות התקנה על כלי שייט. לא ראיתי שם שמצויין שזה מבצעי בדפדוף שלי.

גם "עמוד ענן", אגב, יחסית "טרי" וחדש, אם שם זה עוד נחשף גם זה יחסית חדש לי שהתחילו לדבר על זה.

סירפד 22-04-2014 01:59

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
בסרטון לא מצויין מה הוא הנשק ובפוסט מובא הספייק כחלק מניסוי\ אפשרות התקנה על כלי שייט. לא ראיתי שם שמצויין שזה מבצעי בדפדוף שלי.

"התחילו לדבר על זה" ביום שבו נחשפה התמונה של צריחון טייפון עם שני משגרי פרח בר עליו, וזה קרה לפני עשור בערך:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במהלך עופ"י ראיתי במקרה את הסרטון שבו הרסו את הפגודה (2:03), ואז הבנתי ש
א. השיגור היה מן הים אל החוף, ו-
ב. בהתחשב בעובדה שלא מוכר לי עוד טיל עם רב"ת TV חוץ מסדרת ספייק הענפה, את המתמטיקה עשיתי מהר מאוד.

marloweperelab89035 22-04-2014 07:25

בחרתי להביא את הכתבה הזו משום שהירש מתייחס פה בדיוק לרעיון של ירי מונחה מדויק מן הים כסיוע לכוחות היבשה, ומספר שהדבר בוצע כבר במלחמת לבנון השנייה.

https://www.israeldefense.co.il/?Ca...chParam=גל+הירש

חוזרים לבינת' ג'בל

שש שנים אחרי: תא"ל (מיל') גל הירש שב לקרב בבינת' ג'בל שהתנהל במהלך מלחמת לבנון השנייה וסוקר את התובנות עימן יצא מהלחימה

מלחמת לבנון פרצה בקיץ 2006 לאחר חטיפתם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל על ידי חוליית מחבלים של החיזבאללה. תא"ל (מיל') גל הירש, שירת בתקופה ההיא כמפקד עוצבת הגליל. בכנס האש הבינלאומי השני שהתקיים לאחרונה בבית התותחן בזכרון יעקב, הוא חזר לקרבות בגבול הצפוני וחלק עם הקהל את מה שלמד.
"יש חשיבות גדולה מאוד לא רק לטכנולוגיה ולפיתוח תורה ותפיסה. צריך לשוב מראש על תחבולות – ("שטיקים") שאתה מפעיל אותם בסופו של דבר במלחמה. זה מה שיש לך – כל מיני אלתורים. לי לא הייתה בשלב ובמקום מסוים אש אפקטיבית מהים והיה לי אגף ימי. לא היה לנו מה לעשות, אז רתמנו על אוניה כלי עם נשק מדויק – קשרנו אותו עם רצועות אל האונייה וירינו מהים. ופגענו פגיעות טובות מאוד למרות כל הבעיות של תנועה במים.
"נשק מדויק לכל דורש"
"הנשק המדויק האלקטרו-אופטי, הטלוויזיוני הוא נשק ברמה של אוגדה – מפקד האוגדה מפעיל אותו. במלחמה הזו אני הבנתי שאת הנשק המדויק שלי אני צריך להוריד אל המ"פיים, לא למח"טים ולא למג"דים. תוך כדי הקרב בבינת' ג'בייל - מ"פ נמצא בצד אחד של בית, מהצד השני פוגעים בו ויש שם אויב שלא נותן לו לזוז. יש לו נפגעים והוא מבקש פתרון. אין לי זמינות של מסוקי קרב ומטוסים והם גם לא אפקטיביים כי פצצה תהרוג את החיילים שלי.
"דווקא לטיל מדויק לאזור ממוקד יש יתרון גדול. הטיל דוהר אל המטרה כשמי שמכוון אותה זה מפקד פלוגה שמוביל את הכוון אל הפינה השנייה של הבית. בדרך כלל זה לא קורה – האש הזאת היא מצרך יקר ומשתמשים בה רק בדרגים גבוהים יותר. כאן, הפעלנו אותה ממש לדרג הטקטי ואנחנו חושבים שהשימוש באש מדויקת בזמינות מאוד מאוד גבוהה לדרג המיקרו טקטי מאוד חשוב. "תוך כדי הקרב, מסוקי קרב וארטילריה לא הצליחו לפעול יחד. לקח לנו הרבה זמן לסדר את הדבר הזה. מסוקי הקרב שטסים בקרב סוללה-מטרה יצרו לנו בעיות קשות מאוד בתיאום. זה דבר שצריך לסדר אותו וזה אתגר מאוד מאוד גדול.
"לפני המלחמה בתרגילים ובאימונים וגם בימי הקרב מול חיזבאללה לפני המלחמה, הבנו שאנחנו חייבים לחבר את מרכז האש למרכז המודיעין. בעצם, איחדנו את מרכז סיוע האש של האוגדה עם מרכז המודיעין ושמנו אותן ביחד שהם יעבדו אחד עם השני ויהיו יעילים. החיבור הזה יה משמעותי חשוב".
סיוע מהאוויר
"לפני מלחמת לבנון השנייה עשינו טעות בצה"ל וביטלנו את הסיוע האווירי הישיר. קציני הסיוע החטיבתיים בוטלו ובעצם נאמר שלא צריך יותר סיוע קרוב על ידי מטוסי קרב כיוון שיש מסוקי קרב ויש ארטילריה ואנחנו יכולים עכשיו להשתמש בכלים אחרים ואין צורך להפעיל מטוסי קרב.
"תוך כדי מלחמה הסתבר שאין תחליף לסיוע הישיר של מטוסי הקרב. כשהייתי מ"פ צעיר קראתי את הספר "ניצחון בשיא הגאות" שמתאר את הקרב בקוריאה. מה שמרשים בקרב של האמריקאיים בקוריאה זה הסיוע הצמוד מאוד של מטוסי הקרב למ"פיים ולמ"מיים ולדרג המיקרו-טקטיים. זה מה שרציתי במלחמה ולקח לנו שבוע לבנות מהר מחדש את כל הסיוע ולהתחיל להפציץ. הגענו בסופו של דבר למצב שבקרב של חטיבת הצנחנים כבר הפצצנו בטווחים 100-150 מטר מכוחותינו וזו כשירות שנבנתה מחדש תוך כדי מלחמה. לא לוותר מהר מדי על יכולות וכשירויות.
"כל הנושא של מטרות מזדמנות וזמן חיות מטרה קצר הוא בעיה קשה וידועה. אי אפשר להתבסס פה על זמינות של חיל האוויר כי הוא צריך להמריא ולנחות והוא לא תמיד במקום ובזמן הנכון ויש קשיים גדולים מאוד בתיאום. צריך מעגלים קצרים וחיבור של המודיעין לאש. צריך נשק עצמאי משלך ליבשה. שילוביות זה דבר נפלא וחשוב ואני רוצה את זה קודם כל אצלי בכיס לפני שאני משתמש בחיל האוויר. קודם כל יכולת של רקטות ואם יש יכולת של חיל האוויר זה נהדר".
סוגרים מעגל
"היכולת להפעיל סגירת מעגלי אש בזמן רלוונטי. אני רוצה ליצור מצב שמרכז האש של האוגדה יורה עכשיו מהים, מהאוויר, מהיבשה בכל אמצעי האש של היבשה על פי הצורך ואת הבטיחות מייצר השו"ב ואם עכשיו מסק"ר שקראת לו חוצה לך את קו סוללה-מטרה אין ירי בהדק. כלומר, שולטים מרחוק גם בהדקים כדי שאוכל להגיד שאני רוצה אש אפקטיבית מכל מה שעומד לרשותי ושהשו"ב ישדר אחרת הרבה אנשים צריכים לתאם את זה.
"אפשר לייצר יותר ויותר אוטומציה בתחום הזה כי הטכנולוגיה מאפשרת ושהאדם יתערב היכן שהוא צריך להתערב בשלבים שבהם מפעילים בעיקר אש. כשאתה מתמרן יחד עם האש כמובן שצריך ליצור אוטומציה מתאימה יחד עם מעורבותו של המפקד בקבלת ההחלטות". (מערכת "ישראל דיפנס", 11.07.2012)

סיורניק 22-04-2014 07:29

שאלה - במידה וזה לא פוגע בב"מ/ב"ש כמובן:

סירה / ספינה היא מטרה די גדולה עם הרבה מערכות נפרדות. לאן מכווינים טיל נ"ט נקודתי כמו הגיל כדי להשבית כלי כזה מפעילות? בסרטונים מראים התמקדות בגשר (פגיעה במפקד כנראה), השאלה אם לא נכון יותר לפגוע במערכות נשק או הנעה? או שבסירות קטנות יחסית כמו של חמאס זה לא משנה והנזק מספיק גדול?

לוגיין 22-04-2014 10:10

האמת היא שאין ממש תו"ל רשמי לגבי זה, לפחות לא היה עד לפני כמה שנים. העקרון המנחה (בלי קשר לטילים) הוא למטרות קטנות: אופנוע ים עד חסקה- רסיק אויר. סמ"רים- גשר פיקוד ומי"ק, במידה פחותה מנועים בגלל החתימת חום.

Reshef914 22-04-2014 11:01

בנוגע לתמונה שהעלת - פשוט אגיב בפה פעור. |בשוק|
כבר לא יודע מה מותר ומה אסור. זה מגוחך.

(פרח בר, זה גיל?)

ב. המתמטיקה שלך אומנם נכונה, אבל מתמטיקה זו לא "הודאה" וצה"ל תמיד היה יכול להתווכח\ להכחיש.

Reshef914 22-04-2014 11:07

לא יודע אם תו"ל שדווקא מתייחס לנ"ט, אבל זכור לי שיש מדרג התדרדרות של פתיחה באש מבעצם, לסמן כלי שייט "הלו עצור, אני ליידך ואומר לך לעצור!" עד ל "תשחיל לו פה אחד שיטבע".

לא יודע אם זה תו"ל שכתוב במפורש או סדר הוראות שפשוט מתגלגל על פי הידע של עצירת כלי שיט וידיעתי כלי הנשק שברשותך.

אגב,
הסירות של חמאס\ חיזבאללה היו מאוד קטנות והנזק מספיק גדול בשביל להשבית אותם טוטאלית. אלה לרוב סירות פיבר\ עץ שהיו מתרסקות לחלקים.

לוגיין 22-04-2014 13:58

אתה מדבר על הפללה של כ"ש- זה סיפור בפני עצמו.
השאלה שאני הבנתי היא לגבי "תשחיל לו פה אחד שיטבע"- לאן תשחיל? ולזה לא היה תו"ל מסודר.

Reshef914 22-04-2014 14:23

כמו שאמרתי, אני לא יודע אם היה תו"ל מסודר או שפשוט ברגע שהיה צריך לבצע כזו פעולה, זה נבע מידע והסקת מסקנות של קודקוד זה או אחר.
אבל ברמה העיקרון ידעתי שאם מדובר ביאכטה אתה יורה לפה, אם מדובר בסירת דיג אתה יורה לשם ואם מדובר בסוחרת אתה יורה לשם, לא סתם, במקרה הזה אתה מזמין את חיל האוויר |אוסום|

סיורניק 22-04-2014 16:32

רוב תודות על התשובה רשף ולוגיין.

האמת שהופתעתי. משום מה הנחתי שלפלטפורמה שמפעילה חמ"מ יהיה תו"ל מסודר של נקודות תורפה ואיפה לשים את הליינר (בדומה לשריון - להשחיל בין תובה לצריח וכו') - אבל זה כנראה רלוונטי רק לכלים גדולים מספיק. בכל מקרה תודה.

לוגיין 22-04-2014 17:30

קח בחשבון שהיום לא קיים באמת שיריון לכלי שייט, למעשה טיל נ"ט שיכנס מצד אחד יכול לצאת בקלות בצד שני ולהתפוצץ מחוץ לכלי. (אופטימי משהו) בנוסף מספר הנקודות החלשות שבאמת ישביתו כלי הוא קטן. כמו שכתב רשף קודם, לנו כלוחמים זה היה די ברור איך ולאן לירות, אבל לא בגלל שזה נכתב בספר כלשהו, אלה פשוט הגיון וניסיון.

לוגיין 22-04-2014 17:33

אגב סוחרות,הינה סיפור קטן:
לפני עשור בערך ניסו לשים תול"ר על נחשול כסוג של נשק כבד נגד סוחרות (לא אפקטיבי במיוחד בכל מקרה). הבעיה היא שאחרי הפגז הראשון שסדק את כל החלונות בספינה הבינו שזה לא יילך, אז שמו מ"ק וטבלת קשר עם חה"א.

סמוראי 22-04-2014 17:57

כשמדובר בתקיפה עילית רש"ק חלול לא יחדור את כל האוניה (בהנחה שהיא לא גדולה מידי) ויטביע אותה?

Reshef914 22-04-2014 18:54

אני לא יודע מה ספציפי ברש"ק חלול אבל אם הוא יחדור את כל הספינה המשמעות שהוא יעשה חור?

תטבע היא לא.
אולי תפגע במע' חשמל, אולי תשבית אפילו את המנוע, אבל להטביע? אתה צריך חתיכת חור בשביל להטביע.

זה היתרון בספינה (שלך) והחיסרון בספינה (של האויב). לא מספיק לעשות לו חור.
ספינה בנויה ממדורים. אוטמים את המדור, שואבים את המים וממשיכים עם מה שיש. מנוע, חשמל, מתח חירום או אפילו משוטים אם צריך.

Reshef914 22-04-2014 19:00

כמו שלוגיין אמר, התו"ל בשריון מסודר כי יש את הפקטור של נק' תורפה.
מאחר ולספינה אלומיניום\ עץ\ פיברגלס אין שריון, זה פשוט לחשוב על האפקט שאתה רוצה להשיג.
כמו אוטו\ טנק\ מטוס אתה יודע פחות או יותר איזו מע' נמצאת איפה ובהתאם למה שאתה רוצה להשיג - אתה מכוון.
- הדבר שונה אגב לכלים תת מימיים

וכמו שלוגיין אמר, בשביל סוחרת תצטרך כלים כבדים... היא אומנם לא משוריינת אבל עם עובי הדופן שלה, הטייפון לדוגמא שהוזכר פה, ידגדג לה את הפופיק.

לבני 23-04-2014 17:13

על איזה תול״ר מדובר? על הקרג״ו 84 המוכר?.....

Reshef914 23-04-2014 17:18

יפ. סוס עבודה :)

לוגיין 23-04-2014 18:05

לא בטוח, הקרג"ו היה כבד מדי לנחשול אם אני לא טועה, אז ניסו כלי אחר שאני לא מצליח להזכר.

Reshef914 23-04-2014 18:17

8.5 קילו, לא כזה כבד.

למיטב זיכרוני ניסו גם בעבר את הטאו או הלאו (באמת שלא זוכר) אז אולי ניסו גם על הנחשול? (הגיוני בין השניים שאם כבר הלאו שהוא הרבה יותר קל).
אבל למיטב ידיעתי חיל הים היו ונשארו עם קרגו (וחיילים שמעיפים לך תאורה 5 מטר מול חרטום :) )

לוגיין 23-04-2014 19:40

תוסיף לזה חצובה, פגזים ועוד כמה ריתוכים ממתכת על כלי של פיברגלאס. בכל מקרה, גם את הלאו ניסו, והחליטו שלא הולך, וטאו מעולם לא היה בסביבה.

Reshef914 23-04-2014 19:48

עוד 10-15 קילו? סה"כ, 30 קילו? משקל של ילדה קטנה. לא חושב שהמשקל מהווה בעיה, הזיכרון שלי אומנם דפוק אבל זכור לי שראיתי נחשול עם קרגו באיזו תמונה. לא קריטי.

לגבי לאו\ טאו, כן, הקטן מבין השניים נוסה. לא זוכר מה נראה איך.

סירפד 23-04-2014 19:50

כנת לאו על דבור

מקור לא זכור לי, אולי אתר חבר'ה. צולמה לפני עשור בערך.

לוגיין 23-04-2014 19:51

בספינה שבה סופרים מספר מפליגים, כמות מים, ודלק מקסימלי מוגבל מישהו החליט שזה משנה. כך או אחרת, גם הוא היה ככל הנראה מרסק להם את החלונות :)

לוגיין 23-04-2014 19:52

לא דבור- נחשול! המא"ג מקדימה והקרבה לקו המים חושפים אותו. אחלה תמונה סרפד!

Reshef914 23-04-2014 20:02

זו התמונה שדיברתי עליה! זוכר אותה בלי הטשטוש אבל כן זו זו

לבני 24-04-2014 23:47

על הנחשול שטבע באילת לפני מס׳ שנים היו ״לאואים״....

קראתי את הדיון כאן בעניין הלאו והקרגו ואני חושב שכדאי שמישהו יכיר לנוגעים לדבר בחיל הים את הלאו החדש מדגם A9 ששכמותו כבר מצויים בצה״ל, לעניות דעתי הדגם הנ״ל עשוי להוות פתרון לא רע למטרה שעבורה בחנו את השניים האחרים ...
מדובר ברש״ק שעשוי להיות יעיל מאוד כנגד כלי שייט קטנים עד בינוניים....
רש״ק חדירה עם מטען חנ״מ מעורב באלמנט תבערה שנועד ליצור אפקט הדומה לתרמובארי בחללים סגורים, הרשק פועל לאחר החדירה מן הסתם ומכיל כמות נאה של 630 גר׳ חנ״מ...
נשמע יעיל , לא?.... (-;

לוגיין 29-04-2014 21:21

העניין הוא שהיום חלק גדול מתפקידי הקרגו עברו לטייפון, והוא נשאר בעיקר כנשק מסיים.

החסרונות העיקריים של הקרג"ו הם הדיוק והקצאת התחמושת הזעומה לאימונים. לגבי הראשון, כוונת חדשה עם אמר"ל מובנה תספיק. לגבי התחמושת, מעבר לנשק נפוץ יותר בצה"ל בהחלט יקל מאוד על התקציב רכש. השאלה היא אם שווה לעשות את ההשקעה הזאת עבור נשק לא מדוייק שנשאר לו בעיקר תפקיד מוגבל בלוחמת כלי בט"ש.

Reshef914 29-04-2014 21:33

הקרגו אי פעם שימש בכלל כנפיץ? אני מתכוון אי פעם מישהו שקל ברצינות להשתמש בפגזים נפיצים לעצירת כלי כלשהו?

דווקא בתקופה שלי זוכר שהיו הרבה הקצאות באימוני סיירת, בעיקר תאורות. הוא נותן תאורה מדהימה :-))))))

סירפד 29-04-2014 22:16

לא מכיר את הקרגו בשימוש חה"י מעבר לתמונות, אני יכול רק לציין שהוא כנראה אחד החילות היחידים בעולם שמבזבז את הכלי הנפלא הזה לתפקיד שיגור תאורה! לכלי הזה (שזוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת) יש מגוון תחמושת גדול, והפגז הנפיץ שלו עושה עבודה מצויינת ולא אמורה להיות לו שום בעיה להתמודד עם כ"ש קטנים כמו סד"ג או ס"ג מזדמן.

Reshef914 29-04-2014 22:49

לנו היה נפיץ, עשן ותאורה. מעולם לא שמעתי אגב על נפיץ שנורה.
עשן ירינו כמה בודדים בשביל לתרגל כיוונון. תאורה היינו יורים באימונים ומבצעי.

לא חושב שמישהו בחה"י חושב עליו ככלי לשימוש "משמיד" או פוגע.
לא מכיר את התחמושת החדשה שלו אבל אני מניח שהבעיה היא לא בתחמושת, זה כלי שבעייתי ומסורבל מאוד לכוון בתנאי ים. בטח אם אתה מכוון על מטרה מדוייקת. בתכלס, עם האמצעים החדשים היום, זה כמו לנסות להוריד מישהו עם רוגטקה שלימינך יש רובה צלפים. למה לשבור את הראש...

אגב, אני חושב שאם כבר, תהיה לו בעיה קשה עם סד"ג או ס"ג מזדמנת. אלה כלי שייט שמתמרנים יחסית בחדות, מהירות והם קטנים.
לעומת זאת, כלי שייט יותר גדול, למשל סוחרת שמהווה איום, תהיה מטרה אידיאלית. היא איטית, מתמרנת בסרבול וכבדות והפגיעה בה, תהיה קלה. גם אם סטית מהנק' אליה כיוונת, ספינה באורך 200 מטר +, תפגע בנקודה אחרת וזה עשוי מספיק להרתיע ולעקב את האיום.

קרן-אור 30-04-2014 09:59

ציטוט:
הפגז הנפיץ שלו עושה עבודה מצויינת ולא אמורה להיות לו שום בעיה להתמודד עם כ"ש קטנים כמו סד"ג או ס"ג מזדמן.

טוב, אבל הם ממילא פגיעים ל-20 מ"מ או ל-"0.5. אלא אם כן אתה פוגש AAV או כלי דומה..

לוגיין 01-05-2014 09:34

האם עשו שימוש מבצעי? לא יודע. האם חלק מהתו"ל כולל שימוש? בהחלט! לפחות עד לפני כמה שנים היו מגוון שימושים לקרג"ו. בעיקר אם נפלת ל"רדיפת כלב". שים פגז רסיק אוויר 10 מטר מעל אופנוע ים, וסיימת איתו.
אולי כי אתה בא מפלגה של "טייפון" לא השתמשתם בו הרבה, אבל: בתקיפות חוף, תקיפת מטרות גדולות, תקיפת מעגן, רדיפת כלב ונשק מסיים. כולם כוללים תו"ל שימוש בקרג"ו.

Reshef914 01-05-2014 10:56

דווקא לא, רוב הזמן הייתי בלי טייפון. (היה, נלקח ואח"כ הוחזר).

אני לא מדבר על תו"ל, התו"ל הוא תיאורטי. התכוונתי לשימוש בפועל.
בחייאת, יש בתו"ל כלכך הרבה דברים, חלקם מצחיקים אפילו.

לוגיין 01-05-2014 14:45

מצחיקים או לא, תרגלנו את זה, מעולם לא יצא לי לנסות את זה "על מבצעי", ובטוח יש סוגי חליפות שונות, אבל זה קיים.

Reshef914 01-05-2014 15:07

תרגלתם ירי של קרגו נפיץ? יריתם כאלה פגזים?
יפה! לא שמעתי על כאלה שירו קרגו נפיץ. מקנא.

לוגיין 01-05-2014 15:21

הייתי בזבוז הקצאה, איך שלחצתי על ההדק בא גל וזרק את הירכתיים מטר וחצי באוויר. הפגז הלך משהו כמו 40 מטר קדמיה והתפוצץ בתוך גל, המפקד ירד להחליף תחתונים אחר כך.
מצד שני, בחור אחר ריסק את הפגז בול מעל המטרה, היה מגניב לראות אותה מנוקבת לחלוטין.

Reshef914 01-05-2014 15:56

אוי, לא נעים.

לא חסרים סיפורים על עשן\ תאורה שראיתי מסיימים בתוך המים עשרה מטרים מהחרטום.

Reshef914 01-05-2014 16:16

עזוב קרגו, ההיי-לייט שמור ל One and only (ועוד אמרת ספינת טייפון ;-) )
בשעת אימונים... מאז, ביליתי עליו די הרבה ואפילו הייתי די טוב.

לוגיין 02-05-2014 17:38

יהייה זכרו ברוך, גם הוא כבר לא איתנו. רק חבל שהמחליף שלו קצת אנמי.

Reshef914 02-05-2014 17:55

החליפו את כלל הצי? לא חושב.

היפיוף הזה נמצא גם בסטי"לים.

לוגיין 02-05-2014 21:03

אם לא הורידו כבר את הכל, זה ירד בשנה-שנתיים הקרובות. והתחילו מהסטי"לים :)

Reshef914 02-05-2014 23:15

אני אשאר בהכחשה :-P

סירפד 21-07-2019 20:42

שיגור גיל מדבורה

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:18

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.

כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©