לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2005, 20:21
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
למי למי יש יותר כבוד?.....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דן 137
מה לא מגיע למדריכות שריון סיכה? אין לזלזל בהן, נכון שהן לא מבצעיות וכו' וכו' אבל טעות להמעיט בערכן ותרומתן המגוונת, לא יודע אם אתה זוכר אבל בתחלית שנות ה 90 - היו בנות שיצאו לקורס מטק"ים,והיו אף מדריכות שיצאו לקורס צניחה.
הרבה יותר ביזיון זה מט"ק/ צמ"פניק שמסתובב עם חיצים של פלשט תקועים בחולצה ומספר שזה מהיתקלות בלבנון..-גם כאלה ראינו..

אני מסכים איתך לגבי הביזיון של פלאשטונים בכומתה (ואצל מדריכות זה בדרך כלל בשרוך - מתנת מפקד במקצועות שמחפש יותר מקצת מידע מקצועי...). באותה מידה הם היו יכולים לשזור חרוזים צבעוניים או את החוטים בצבע תכלת שמורידים מהקלסרים בשלישות.
לא ידעתי שמדריכות יצאו בזמנו לקורסים שכאלה. אני רק זוכר מסלול אחד עם מדריכות כאנשי צוות (נשות צוות), כשתרמיל נופל לטענית על הרגל, היא מתחילה לבכות והנהגת מדוממת את הטנק על קו עמדות כחלק מההיסטריה הכללית שהיתה בטנק.

אני מכיר את ההכשרה הקשה של מדריכת שריון (ומשמעת קשה יותר משל הטירונים), אבל היום אני מעריך את העבודה שלהן פחות, אחרי שראיתי צורת הדרכה טובה יותר - הדרכה באמצעות מחשב:

שיעור כמו הכרת מנגנון של M16 בעזרת תוכנת מחשב, למשל (ומי שעבר את השיעור יודע על מה אני מדבר) - שמראה את הפעולה המדוייקת של כל חלק בכל שלב של הירי תמיד יהיה טוב יותר משיעור של מדריכה או מפקד (בטוח יש פה שיריונרים שעברו שיעור על מנגנון הגלילון ע"י המ"מ שלהם ועדיין מרגישים מבולבלים).
אני לא בא "לרדת" על המדריכות (היא הן בהחלט בנות איכותיות) או איכות העברת החומר, אבל בעזרת מחשב פשוט עושים את זה הרבה יותר טוב. הדוגמה שאני מכיר הכי טוב היא שבעבר שיריונרים ש"נפלו" בטירונות והתגלגלו למרגמות בסוף הטירונות נשלחו לעבור את הקורס עם החי"רניקים של המסייעת ומה שהתקבל היה חיילים באיכות נמוכה במיוחד שיודעים מעט מאד על המקצוע שלהם ומעבירים שירות שלם בשמירה בש"ג של בסיס החטיבה או בהתעפצות בשטחי האש של שיזפון בשת"פים עם קורס קציני שריון.
מאז שהעבירו את ההכשרה שלהם בחזרה לביסל"ש - תחת פיקוד של מספר מצומצם של מדריכות והדרכה בעזרת מחשב הרמה עלתה פלאים (לפחות ככה זה היה לקראת סוף השירות שלי).

לא צריך סיכה על כול קשקוש (כמו הג'ובניק מחיל אוויר שישב מולי ברכבת היום עם סיכה על "הצטיינות בבוחן זיהוי מטוסים" שעבר פעם).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:49

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר