לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2005, 02:25
צלמית המשתמש של big1981
  big1981 big1981 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04

טוב , אני לא כתבתי פה הרבה זמן . אני שרתתי באותה פלוגה עם javehn , אני מכיר את "תסמונת הצוללן" שעליה הוא מדבר , ועוד משהו שהוזכר על רגשי הנחיתות של שריונרים שרוצים להיות חי"רניקים או בכלל לא קרביים . צריך לזכור שבסופו של דבר כולם שמשרתים ביחידות השדה הם לוחמים בצורה זו או אחרת , וצריך לחנך חיילים לחשוב בצורה כזו (ומי שאומר שהוא לא מכיר את התסמונות האלה , אין לי איך להגיד את זה רק שהוא "טומן את ראשו בחול").
אבל זה לא הדיון פה ,הנקודה היא שכשנכסים למ"פ או כל שטח צפוף אחר עם טנק , לטנק צריך להיות חיפוי לקרוב בצורת חי"ר , ותרגול עם החי"ר למצב של "בננה" (כך אנחנו קראנו לזה בכל אופן).
השאלה מה קורה במצב לא תקין שהטנק נשאר לבדו ? (לצוות שלי למשל , נשלחנו לחזור לאיזור החניון דרך כפר מסויים באיזור שכם לבד, ללא חיפוי , וכמובן שהתרברנו וכמעט רצינו לעצור ולשאול כיוונים מהמקומיים ) . אז כמו שאני מכיר את המצב ממרכבה 3 וכמו שאנחנו עשינו בפלוגה, המדפים פתוחים כל זמן שאפשר , אם צריך לסגור , סוגרים למצב חרך וזאת כדי שעדיין למט"ק יהיה אפשרות לראות (דרך אגב אפשר להשתמש בארטישוק לכיוון מבפנים לטווחים שלא עולים על 0.5 מטר מהטנק , מי שלא יודע איך, אני לא חושב שזה המקום לפרט) . בכל מקרה בטנק צריך להיות אלפ"ה זמין , חייבים להגדיר קו אדום , יש את הנק"ל של המפקד ושל התותחן למקרים ממש דחופים (ו"עשן מונפץ" למקרה ממש גרוע) ועוד שאר ירקות .
אני מסכים שזה לא אידיאלי להכניס טנקים למצבים כאלה , אבל ברגע שהם כן נכנסו צריך להפיק את המיטב מהם , ויש להם מה להציע. וגם חשוב שהדרג הבכיר ישב וחליט מהם באמת הנהלים לפתיחה באש במקרים שמישהו עולה על הטנק. באותה מידה שאפשר לגנוב שרשירים אפשר גם לפתוח כל מיני תאים , פתחים , ומקומות נוספים של לא חסר בה תחמושת נפיצה ( רימונים לדוגמא במרכבה 3 ) .

יאשה , אם רק היינו יכולים לעלות לפה לדיון את קודקוד סטאלין
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:28

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר