לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2006, 23:50
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
תודה רבה חברים, על תשובותיכם המצוינות

אני מאוד מודה לכולם על התשובות העינייניות.
סולו, תודה על הפירוט והסבלנות, אליהו תודה על הפירגון!

אמיל, אני מעריך שאתה צודק... כל עוד הארועים האווירים האלו הם נדירים יחסית, אין הגיון להקים טייסות מיוחדות של מטוסי אימונים / תקיפה קלה מסיבות תקציביות.

ייתכן, וח"א נמצא פשוט בתקופת ביניים עד להופעה הצפויה של כטב"מ התקפיים שייתנו מענה יעיל לכל המטרות שהן. ייתכן, עדיין, שהכיוון שלי נכון, ועוד נשמע על פתיחת טייסת של מטוסי תקיפה קלה.
אני לא יכול להוכיח את הטענות שלי מאותה סיבה שאחרים לא יכולים ממש לפסול אותם. לי חסרים נתונים, ואם הנתונים ידועים לאחרים הייתי מתנגד שהיו מפרסמים אותם בפורום. (מפאת ב"ש)

בסופו של דבר, קיימים מטוסי סיור ותקיפה קלה ברבים מחילות האוויר של המעצמות.
לפי המעט שקראתי, מטוסים אלו משמשים לאימונים, לציד טנקים וחוליות, לסיורים אלימים וכיוצ"ב. הייתרון העיקרי במטוסים כאלו, הוא במחיר הזול שלהם, מה שמאפשר להפעיל מספרים גדולים מהם באותו הזמן נגד מספר גדול של מטרות.

ביצועי טילי הא"א מהדור האחרון אינו תלוי יותר בביצועי הפלטפורמה המשגרת. ז"א (לפחות בתיאוריה) שאפאצ'י יכול להפיל מטוס. עובדה זו לבדה, יכולה לשמש לטיעון בעד הקמת טייסות זולות וקלות להפעלה שיכולות להחליף במידה מסויימת, את מטוסים עתירי התקציב. גם הטכנלוגיה של שיתוף נתונים בין מקורות שונים (מכ"מ קרקעי, מטוסי מודיעין, מטוסים אחרים...) וגם הגודל הפיסי וההספק של המכ"מים יורד בהתמדה לעומת העליה ביצועיהם (בזכות העליה המתמדת בכוח החישוב). גם כאן, אני מבין קטן מאוד, אבל אני חושב שאני קורא נכון את המגמה. דבר נוסף שלא היה קיים בעבר, זה הדור של מנועי סילון קטנים. במדינה קטנה כמו שלנו, לא לכל דבר יש צורך במיכלי דלק ענקיים ומטוסים בעלי טווחים גדולים וזמני שהייה ארוכים. אבל שוב, בלי מספרים קשה להוכיח דבר מה, וכל הדיבורים הם בעלמא.

מחיר כוח האדם, הוא הבעיה העיקרית של צה"ל וצבאות מודרניים רבים והוא יכול להיות השיקול המוביל נגד הקמת טייסות לתקיפה קלה.

ברור לי היטב שדרך הפורום אני לא "אפתור" את בעיות העם והמולדת. אבל אני מתעניין, ואני אופטימי שיבוא יום וחלק מהידע הזה, הניסויים המחשבתיים האלה, יועילו באיזשהו אופן בדרך ישירה או עקיפה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר