לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2023, 02:46
  Minus1945 Minus1945 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.22
צבאי סליחה על ההקפצה! אבל...

טכנית, טנקי הקרומוול לא היו הראשונים של ההגנה, אם תלכו ליד לשריון ותסתכלו על קקרומוול '457' "מיריאם" (סימן 4) תשימו לב שכתוב בשלט "טנק האפקטיבי הראשון" המילה "אפקטיבי" משנה הכל, בזמן שהקרומוולים הגיעו לידינו בסוף יוני, כבר שיחדנו בריטי אחד בשביל טנק שרמן M4A2 ב14 במאי (יותר מחודש לפני!) ובהתקפה על דגניא א (שאני לא זוכר מתי התרחשה, אך ברור לי שלפני הגעת הקרומוולים) תפסנו כשלל 2 טנקי רנו 35 שנלקחו לתיקון ולבסוף יצא טנק אחד פועל ששירת אותנו בכיבוש לוד ואז יצא מהשירות, הסיבה שטנקי הקרומוול היו ה"אפקטיבים" הראשונים זה בגלל שטנק השרמן היה חסר תותח עד אוגוסט וטנק הרנו תוקן ממש טיפה אחרי (סוף יוני או תחילת יולי)

גם בכתבה כתוב שלטנקי קרומוול היה תותח 75 מ"מ, זה היה נכון רק לקרומוול '457' בגלל שהיה סימן 4, קרומוול '211' סימן ה3 היה בעל תותח 6 ליטראות (57 מ"מ), קרומוול '457' יצא מהשירות לאחר שתותח התפוצץ בהתקפה על לטרון, אבל לפני זה הספיק לקבל את השם "מיריאם" שהיה שמה של כלתו של אחד מאנשי הצוות, קרומוול '211' לאומת זאת שירת עד סוף המלחמה, ולא קיבל שם לפי מה שידוע לי.

טנק השרמן M4A2 הושמד ב29.12.1948 במבצע חורב, והטנק השרמן שפורסם כאן הוא טנק השרמן השני של צה"ל ה"תמר".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:10

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר