לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-02-2008, 21:20
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ה"שמל"
עקביות, חבר'ה, עקביות!

הפורום פתאום נעשה ראוי לבדיחה על הפילטר שהופנתה לתקשורת באשכול של ה "לורה".

אשכול שלם (מוקפץ אומנם) אנחנו בוכים על אובדן יכולות הסיור מהפלס"ר, ושאר יכולות היחט"יות לטובת הלוט"ר ה"מגניב"

והנה, משהו הבין את זה, ומתכנן פתרון שיוציא את הגדס"רים מהמרדף אחרי "צורבי דיסקים", בקטביס"טים, ואפילו ילדים טפשים עם קלאצ', וישלח אותם לעלות להתאמן קצת ואנחנו נזכרים לבכות?

החטיבות עולו ועולות להתאמן ב"ה, ואני מניח שבשביל לחזור יכולת הסיור, החבלה(פריצה) והנ"ט שכל הוותיקים פה מתגעגעים אליהן (ובצדק כמובן) צריך להתאמן עוד, עוד הרבה אפילו.
אז מוצאים את הגדס"ר לאימון נוסף, יותר מהרובאים, ולפי מה שאני מבין- בשביל יכולת הגדס"ר המקוריות שכלנו מייחלים להם, זה פשוט נצרך.

אם אני כבר מגיב כאן אני אוסיף מהשהו לאשכול הפלס"ר (זה יהיה מעניין לאחוד אותם...)- בצנחנים, שעל המ"פ שלהם יצא הקצף כאן,
א- הוא כבר לא המ"פ
ב- במסלול של שנה ושתים, היו 5 שבועות לוט"ר בלבד!, שאר הזמן הוקדש לסיור.(נכון לאוג' 06)
הבנתי שהחיילים באמת לא מבינים את זה, ומקטרים שהם צריכים עוד לוט"ר, כי "זה מה שעושים" אבל משהו שם למעלה הבין סוף סוף כמה דברים והמצב משתפר.

ועוד משהו קטן לעופר- אם לא ברור מה תפקידו של כוח שיושב בחטמ"ר ומוכן למעצר\אלמנה\ כל סוג שהוא של מארב\ וכל שאר הפעולות היזומה שכ"כ עוזרת (עובדה!),
ואפילו שיש ימים\ שבועות שלמים של DVD, היכולת הזו של החטיבה בכל רגע נתון להציא את הפעילות הזו, בלי לשאוב כוחות, ולבקש ולתאם, שווה כל דקה שנטחנת בעמדות!

(למען הסר ספק- אני שריונר, גדודניק, ומהצד הטוחן של הסיפור......)

לגבי הפלס"ר -
גם היום המסלול הוא די זהה (נכון לנוב' 06. ומרץ 07 שעוד לא סיימו).
התלונות של החיילים באות על כך שאתה עולה לפלגת לוחמים ויושב ברכבים כארבעה חודשים כי "אתה לא יודע את העבודה, בגלל פערים במסלול".
העניין שגם מה שמוקדש לסיור לא מספיק מוקפד.
אין מספיק שבועות ניווט והסוואה.
וכל הנושא של תירגול היכולת של הובלת כוחות ותצפית לצורך מודיעין חטיבתי. מתורגל בערך פעם אחת בקס"ס. מדי פעם באיזה מסכם פלוגתי מתרגלים פריסה של אמצעי תצפית ותצפית (לפעמים גם הסוואה -רק שבמסכם מסלול,היה שבוע הסואה למחזור צעיר - אז הערכות היו אצלהם ולא במסכם מסלול - עמדת תצפית לא מוסווית).
בקיצר מה שבאמת חסר בפלסר"ים, פלנטי"ם ופלחהני"ם זה עוד חודשי מסלול.
לא חושב שצריך לחזור לשנה ו8 אבל לשנה ו4 בהחלט יש מקום.

ולגבי פעילות המבצעית אני לא מוסיף כי אני "צעיר". עדיין לא משופשף ומנוסה כדי להגיב על כך בהרחבה.
למרות שיש לי את ההתרשמות של הלוחמים הוותיקים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:09

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר