לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2008, 13:15
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
כמה דברים:

נתחיל לגבי הציונות החילונית:
שטויות, ושטויות מסוכנות. יש ציונים חילוניים, והאמירה שרק הדתיים הם הציוניים האמיתיים היא שטותית ומתנשאת במקרה הטוב, וחולנית במקרה הרע. אסתפק בכך שאזמין אתכם לבדוק באיזו סביבה מיוצרת האמירה הזאת, ואיזה עוד אמירות יצאו משם.
זה לגבי זה.

לגבי החילוניים המאמינים (לצורך העניין אני אתייחס בתשובתי גם למה שקרוי היום: היהדות החילונית).
מצידי, שיעשו מה שהם רוצים. יש חופש בחירה, וזכותם להמציא לעצמם דתות ודרך חיים ואני מכבד את זה.
הבעיה שלי היא שהם קוראים לזה יהדות. אני מודע לטענה שטוענים: למה דווקא האורטודוקסים יכולים להחליט מהי יהדות ומהי לא?
התשובה היא, לדעתי, פשוטה. העובדה שאני שומר את אותה יהדות ששמרו אבותי (גם אם פרטי המצוות שונו בגלל הזמן, עקרונות היסוד ודרכי הפסיקה והשינוי נותרו כמות שהן). העובדה שאנשים רואים חירות לעצמם לקחת תכנים מסויימים מהיהדות ומטעמי נוחות וחוסר התאמה למציאות המודרנית (שהד"ל מפריכים בעצם קיומם) לשנות אותה ועוד לקרוא לתוצאה "יהדות" מקוממת אותי.
ואופן כללי אני לא מבין את האנשים האלה (וכאן הכוונה היא להיהדות החילונית): אם אין אלוהים אז אני לא רואה סיבה לקיים דברים רבים שהם מקיימים. המוסר הבסיסי ביותר מילא, אבל בשביל מה לעשות שבת? בשביל מה לשמור כשרות?
אם מטעמי מסורת ופולקלור- ניחא, אבל מטעמי אמונה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 06-03-2008 בשעה 13:18.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר