לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2008, 10:03
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
OK

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיקיטל
ואחאד... ואחאד....

בנושא "אלוהים ופרטים..." - למיטב ידיעתי לא היה זה יהודי חכם שתווה את האימרה הזאת אלא דווקא גרמני שחי בארה"ב, אדריכל במקצועו. בשם Ludwig Mies Van Der Rohe . יגעתי ומצאתי:
http://thinkexist.com/quotes/ludwig_mies_van_der_rohe

ככלל יש לנו נטייה לשייך לעצמנו זכויות יוצרים לא לנו - אבל זהו נושא מעניין שאיננו קשור לצו"ב.

בהתייחס להערתך בנוגע ל"נטייה שזיהית אצלי להפוך הטיה.... וגו'" - אני מעריך את ניתוח האופי הזה, אולם טעות בידך (ואל תבקש ממני סימוכין לקביעתי זאת..... ). השאלה ששאלתי בהקשר הסימוכין לכך שמצרים "מקבלת" ולא "רוכשת" את מטוסי ה- F16 שלה, הינה שאלה הנובעת מכך שלי לעצמי, כמי שעוסק שנים רבות בנושאים הללו, לא ידוע על כך. הינה לך "סימוכין עצמי" האומר - "ייתכן ואני טועה - נא לתקן אותי ועדיף עם סימוכין..."

מי שמבקש "להוכיח" נושא טריויאלי במערכת הבטחון, נושא הידוע והנמצא ומפורסם ברשות הרבים שנים רבות, נושא הידוע היטב לכל אדם במערכת (גם לך - אני בטוח בזה !!!), כל מה שהוא מבקש למעשה זה ל"אתגר" לשם הוויכוח והפילפול.... לכך אני לא מוכן. אין לי זמן ורצון להפוך את הנושא למדור "לחיפוש טריויה...."

נושא ה- FMS - לעומת ה- FMF, אתה צודק באומרך שהאחד נגזר מהשני אולם במערכת הבטחונית, נוהגים להפריד בין שיטת הסיוע לישראל והעוסקים במלאכה יקראו לה FMF, לבין שיטות אמריקאיות לתיקצוב וניהול פרויקטים עבור מדינות זרות אחרות - יוון, פולין, מרוקו, ירדן ועוד....

אכן קיים בילבול במונחים. מקובל להתייחס לסיוע שנותנת ארה"ב לישראל כסיוע FMF שפרושו Foreign Military Funding ובעיקרו מתן כספים מכיסו של משלם המסים האמריקאי, לרכש ע"י משרד ביטחון שלנו בארה"ב בכפוף להסכמי תכולה, נוהלים ואישורים למיניהם. מאידך מקובל להתיחס לרכש מארה"ב תחת FMS שפרושו Foerign Military Sales כרכש שמנהלת זרוע כזאת או אחרת של צבא ארה"ב מהייצרן, עבור מדינה זו או אחרת אולם מתקציבה של המדינה הזאת ולא מכספי "מתנות סיוע".

כך למשל, רכש מטוסי ה- F16 הפולנים, נעשה ע"י חיל האויר האמריקאי הרוכש את המטוסים מLockheed עבור ממשלת פולין, בודק ומבטיח שהמוצר מוכן למכירה, ואז מטיס אותם לפולין ורק בנחיתה על אדמת פולין הופך העסק הזה לרכש. הכספים הם פולנים !!!! לא אמריקאים כמו במקרה שלנו. חיל האויר האמריקאי כמובן "גוזר קופון" (די נכבד) מכורח היותו ה- Program Manager לרכישה הזאת. אגב תהליך מסירת המטוסים לישראל הינו זהה כמעט לחלוטין, ההבדל העיקרי נובע מכך שחיל האויר האמריקאי איננו מעורב כ"רוכש" במקרה שלנו ואין לו שום מעמד של Program Manager לרכישה הזאת.

אגב - כדי להבין את מקור הבילבול במינוחים כדאי לשם דוגמא להציץ לקישור הבא:
http://www.ciponline.org/facts/fmf.htm

המונח "ידיד" - הוא מונח בו אני משתמש מדי פעם להדגיש את ההבדל מ"אחי" שלצערי שגור בפי הנוער ברחוב, או מ"חבר" שהוא רמה אחרת של יחסים בין אישיים. תרצה - קח אותו בחיבה, לא תרצה התעלם ממנו.

ערב - נעים !

ואין לי סימוכין לכך ....

תודה על תשובה מעניינת ומחכימה.

הקטנוניות שלי בנוגע ל "ידיד" מיותרת ואבקש למחוק אותה מהפרוטוקול.

יום טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר