לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2008, 21:29
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
כמה דברים

אני כן אתייחס דווקא לסוגיה עם הגיור, וגם לכותרת שלך, ונראה לי שזה חלק מאותה בעיה.
חשוב לי להדגיש כי אני לא תוקף אותך אישית, ואין לי כוונה לפגוע באיש.
לעניין:
מה שעצבן את הדתיים הלאומיים בכל הפרשה הוא לא הויכוח ההלכתי, ולא הטעמים שהובילו לפסילת הגיור של הרב דרוקרמן, אלא העובדה כי בי"ד החרדי, תוך חריגה מסמכותו, פסל רטרואטקיבית גיור של רב חשוב ואף קרא לו אפיקורס ורשע, וזאת מבלי לטרוח לפגוש את האיש ולשמוע מה בפיו.
אני חושב שזה קשור לכותרת שלך, כי כתבת: "שונאי ישראל נמאסתם"- וזה דבר שרואים הרבה: כל תקיפה על החרדים לא נתפסת בעיניהם כתקיפה על הציבור שלהם, אלא כתקיפה על היהדות, שהם מייצגיה הבלעדיים.
והדברים מכוונים כלפי הטענה הבאה: החרדים מכירים רק ביהדות אחת, ולטענתם יש ליהדות רק צבע אחד (שחור). התפיסה הזאת היא המונעת מהם לקבל את ההלכה של הדתיים הלאומיים, ומונעת מהם מראש את מעט הפתיחות שהם היו אולי יכולים להשיג.
הבעיה הזאת רחבה בהרבה, כי כיום ישנו מצב מעוות בו כל העמדות הציבוריות הדתיות, שפסיקותיהם של העומדים בראשן משפיעים על הציבור כולו, נתונות בידי קהל שלא מעניין אותו איש חוץ מהציבור שלו עצמו.
דוגמה: הסיפור שהיה עם היתר המכירה. החרדים החליטו לפסול את היתר המכירה, וזאת מבלי לחשוב על ההשלכות החמורות שיהיו לדבר- בין אם העובדה שהמחירים הגבוהים שיהיו ימנעו מרוב הציבור החילוני שמוכר ירקות לשמור כשרות, ובין אם זו העובדה שמדובר על ללכת ולפרנס ערבים.
ההלכה הדתית לאומית מקילה בהרבה מההלכה החרדית, משום שהד"ל מתמודדים עם מציאות מורכבת ורבת השלכות, בעוד שכשהמציאות החרדית נעשית מורכבת מידי לטעמם הם פשוט דוחפים אותה החוצה ע"י הסתגרות וחומרות הלכתיות נוספות, והדבר קשור גם לפסק הדין בנוגע לגירות.
וזהו, הייתי צריך לפרוק את זה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר