לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2009, 22:20
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אז תפעיל קצת את השכל

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Devilito
שמע. עם כל הכבוד לך, ההגיון שלך "לא מעניין אותי" ולא רלוונטי. יש פקודות ועובדים בהתאם לפקודות.
הפקודה מאוד פשוטה- איום צריך לנטרל. שזה הבדל שמים וארץ מלהשמיד.
תקשיב, הבחור זורק מ- 400 מטר בקת"ב לא עליך אלא על יעד כלשהו. זה יכול להיות תושבת יהודית יחד עם 3 זעטוטים במושב האחורי בדרך מהסופר הביתה. דמיין מה יעשה בקת"ב שנוחט, מתנפץ ונדלק על 3 זעטוטיה? את מי היא תנסה לחלץ ומי ישרף באש?
לא אכפת לי אם היעד הוא חייל בעמדה שהזורק התגנב אליו מאחור.

ולסכום: בקת"ב הורג בשריפה. בקת"ב אינו מדויק כמו M16 אבל נשק מסוכן.
גם מחבל שמגיע עם מטען מטופל לא אחת בעזרת טילי הלפייר.

ומסקנתי: הבקת"ב הוא נשק שנועד לפגוע\להרוג\לשרוף\לפצוע משהו משלנו. אתה קיבלת נשק על מנת להגן על עצמך אך בעיקר על אחרים. אם חייו או שלומו של משהו מאנשי שלומינו בסכנה השמד את המטרה.
ולא אכפת לי שזו "סתם" מתנחלת שנוסעת ברכבה הפרטי לישוב בפאתי ראמללה - דמה לא פחות אדום מדם כל אזרח ישראלי אחר.
אנחנו לא מדברים על אקדח. או קלאץ'. יחי ההבדל הדק בינם לבין בקת"בים. יש נוהל מאוד פשוט לגבי מי שיש לו אמצעי ומטרה ויכולת. אקדח ממלא את כלל הקרטריונים. בקת"ב- לא בהכרח את זה תספר לאחר שתחטוף בקת"ב שיגרום לך לכוויות מדרגה 3 בלב אזור מסוכן ועוין.. ב400 מטר- אין יכולת ואם היעד זה משהו אחר אתה לא תמנע? מי זורק מ- 400מ? בטוח שהטווח קצר יותר ליעד כלשהו.. ולכן אסור להרוג! פקודה צבאית שחור על גבי לבן וחוק מוסרי! הבנתי ששני עו"ד צחורים וטהורים ישבו ודסקסו את העניין בלשכה ממוזגת.
אגב, לא חסרות דרכים לנטרל בצורה יעילה. כמו מה? אנא חדל ממעשיך? מעשיך לא עולים בקנה אחד עם אהבת האדם באשר הוא אדם?

לגבי האבנים- אנחנו לא כמו שאר הצבאות בעולם. כל מקרה חייב להבחן לגופו. המצב בארץ מאוד מסובך מהמון בחינות. הצבא משמש המון פעמיים כמשטרה ואין מה לעשות בנידון.
כמעט בכל מקום בעולם כשהצבא לוקח את תפקיד המשטרה הוא משליט סדר בצורה שהוא מאומן.
האם אתה מודע לזה שהזכות הבסיסית שלך כחייל היא שאסור להשפיל אותך? אתה מבין שאתה לא שוטר? אתה מבין שסקילה היא צורת השפלה?
להתכחש לעובדה הזאת= חוסר ערכיות. אתה מכיר מה ענה רפול כשנשאל מהו טוהר הנשק?

מה שצה"ל עושה זה לקבל אחריות, לחנך לפעולה עפ"י רוח צה"ל,
בוא נתחיל בלעמוד במשימה. ואם המשימה היא להגן על אזרחים ישראלים ולשמור על הסדר - עשה זאת. אל תתן פרס למי שניסה לרצוח אותך או מי מבני עמך.
מעמיד בנקודות הקצה מ"כים וקצינים שמבינים (לא כולם לצערי) את רוח הפקודות ולכן קבלת ההחלטות- מצוינת ברוב המקרים.
היא משרתת את המטרה- ניטרול האיום ואת ערכי המוסר שעליהם בנוי הצבא- לעשות זאת במיניום נזק והפעלת כוח נכונה.
נוסיף, להגדיל את כמות החיילים שתחזיר הביתה בחתיכה אחת בריאים ושלמים?

לא יודע כמה שטחים יצא לך לעשות וכמה בקתב"ים/בקת"ביסטים ראית. מנקודת המבט שלי- כל הכבוד לצה"ל. חידוד מצוין ונכון לנוהל
חברים שלי כמעט מתו כתוצאה מאמצעים קרים כמו אבנים במשקל כמה ק"ג ומוטות מחודדים. המסקנה שלי היא שהפקודות שקבלתי אני וחבריי היו משום זלזול בחיי, כבודי ובריאותי הנפשית. הצבא ביודעין סיכן אותי ואת חברי שלא לצורך.

אני מעדיך שתבכנה 10 אמהות בצידם ולא אמא אחת מצידינו.

.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר