לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2014, 14:08
  yokozuna yokozuna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.11

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -נתנאל-
אני מחפש פרטים בעיקר לגבי הלחימה בקבר עצמו, איך הגיעו למצב שהוחלט ש־41 חיילים יתבצרו בתוך אחד החדרים במתחם, ינטשו חלק מהמתחם ואת כלי הרכב שנותרו בחוץ (שנשרפו כליל, או אף נגנבו).
על מה ולמה הוחלט להדיח את מח"ט שומרון לאחר תחקיר האירועים.
על נסיון החבירה של כח חרוב שהסתיים ב־6 הרוגים, האם הירי לעבר הכח היה לאורך כל הדרך או רק באזור הקבר, ובכלל פרטים על נסיון החבירה ולקחים ממנו.

סליחה שלקח לי כמה שנים לענות (רק עכשיו מצאתי את הפורום שוב...

התפיסה באותה התקופה היתה שונה מהיום, זאת היתה התקופה של אסכמי אוסלו והיו סיורים משותפים עם הפלסטינאים, במתחם הקבר עד כמה שאני זוכר ישב כוח מגב וכאשר התחילו המהומות המפקד המקומי החליט להכניס את הכוח לאחד החדרים עם כמה מתפללים שהיו במקום ולחכות להוראות.

ההמון הפלסטינאי נכנס לחלק השני של המתחם (הקטן גם ככה) ומשם היה לו גישה לסופות שאם אני זוכר נכון 1 נגנבה והשניה נשרפה

הכוח חבירה של חרוב נפגע גם בדרך למתחם באזור "ציר המוסכים" והמשיך בדהירה לכיוון אזור הקבר שם נפתחה אש חיה לעבר הכוח מאזור בית הספר (אם אני זוכר נכון אז זה היה מהשער של מגרש הכדורגל).

כח החילוץ נכנס למתחם וקיבלו הוראות לחכות, הקודקודים יצרו קשר עם הפלסטינאים אשר הגיעו למקום והרגיעו את הרוחות והרחיקו את המתפרעים, חלק מהנפגעים פונו על ידי אמבולנסים פלסטינאים אל מחוץ לעיר שכם (משם הגיעה ההבנה הלא נכונה בקשר למדחת יוסוף) וחלק השני פונה על גבי הנגמשים ויש מצב שאני זוכר גם אוטובוס...

עברו כבר 18 שנה ועדין יש זכורונות שממש חזקים מאותו הקרב (פעם ראשונה תחת אש) וחלקים אחרים אני פשוט לא זוכר ויש לי מלא עובדות מבולבלות...

הסרט הסברה שהופק בזמנו על ידי הגדוד או דובר צהל היה ממש טוב וסיפר את כל סיפור הקרב כולל הטעויות, אני זוכר שהראנו את הסרטון אחרי זה מלא לחיילים הצעירים, יש שם סיפור קטן על חייל שמשום מה החליט באותו היום להחליף את המחסנית בצולבת (היתו לו מחסנית שתמיד עשתה בעיות אלב דחה להחליף אותה) ודווקא באותו היום הוא החליף וזה ממש הציל אותו ברגע האמת והינו מדברים על זה עד כמה שרמת החיילות הבסיסית חשובה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר