לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2013, 21:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
שוב, כל מה שאני כותב הוא השערה ממש לא מלומדת, אלא סתם בגדר מחשבה קרימינלית במקצת :)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
חוליית אוייב מתמקמת בקרבת המשגר (או בקרבת אזור היירוט המשוער), ובזמן ירי מטח מפעילה אמצעי שיבוש ה-"מגן" על הרקטות מיירוט?

כאמור, ע"י שיבוש הזרמת המידע בין המכ"מ למיירט, כך שלא "ידע" לאן לפנות.

ציטוט:
איך היא מתואמת עם חוליית השיגור?

אין צורך לתאם - הרי יש תועלת בשיבוש רק לאחר שמיירט משוגר. אפשר לצפות על סוללת כפ"ב באמצעות משקפת ממרחק בטוח, וברגע שמיירט משוגר פשוט להפעיל את אמצעי הל"א ולכוון אותו לקרון ההפעלה, בתקווה שזה יפריע לתקשורת...

ציטוט:
ואם היא פועלת לאורך זמן, ובכל פעם "מגנה"על מטח, איך היא נמנעת מגילוי? מתישהוא מישהו ישים לב שסוללה ד'-45 מאבדת תקשורת כל הזמן.

מפעילים שיבוש לכמה שניות מיד לאחר שמיירט משוגר (או כאשר מספר מיירטים משוגרים כנגד מטח רקטות), ואז מפסיקים את השיבוש ומחליפים עמדה.

ציטוט:
וכמובן, איך היא תפעל או בכלל תדע על תגובה פשוטה יחסית של הסוללה, כמו החלפת תדר?

באמת שאני לא יודע, אבל אני מניח שאמצעי ל"א פועלים על ספקטרום רחב של תדרים כדי לכסות כמה שיותר מהם - או לכל הפחות מדלג בין תדר לתדר ומפריע לו, ואם במקרה ההיפותטי שלנו לחוליה יש כזה אמצעי, מן הסתם זה בדיוק מה שהוא יהיה מתוכנן לעשות...

בכל מקרה, אמצעי שיבוש ול"א הם לא חדשים לצה"ל ולתעשיות הבטחוניות בארץ, כך שאני מניח שהאפשרות שיופעל כנגד כפ"ב אמצעי שיבוש עלתה בדעתם של המתכננים ברפאל, והם התחשבו בכך באיפיון - או לפחות כך אני מקווה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 20-03-2013 בשעה 21:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר