לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2014, 09:05
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13

אתה חושב שקמעונאי לא מפסיד מירקות בפחות משקל לקילו? באופן כללי, קמעונאים בישראל אינם פרות מזומנים יותר. מגה מפסידה, שופרסל בנסיגה, רמי לוי מצליחה לצמוח, וגם זה לפני שכופים עליו את ההסכם הקיבוצי.

לא, ייצור המזון בישראל גם ככה תלוי בייבוא מחו"ל, ואת הטענה על אסטרגיה ושאר ירקות משמיעים עובדי צים, אל על, הנמלים וכל מי שיכול בעצם.
אני שמח שבעולם המערבי דואגים לחקלאות, בוא וננצל את הטמטום שלהם. שיישארו פה רק חקלאים שיכולים להתמודד בשוק חופשי- בעלי היתרון הטכנולוגי, אלו שמגדלים תוצרת כשרה ברמות כאלו ואחרות, ואלו שיכולים לשכנע אנשים לרכוש רק כחול לבן.

מחירי המזון בישראל מאוד יקרים, אם אתה רוצה לדבר על כלל המזון ולא רק על ירקות ופירות. הכל נובע מאותה הבעיה- התערבות ממשלתית. לא רק חקלאים נהנים מזה.

על מה אתה מדבר- הרנטה העודפת שמשלמות משפחות כאלו מתוך ההכנסה שלהן גבוהה מכמה מאות השקלים של קצבאות הילדים. במיוחד לאחר קיצוץ תשלומי הרווחה שחלו בשנים האחרונות (ראה את האשכול שנפתח אתמול על מחקר בנק ישראל).

קרקע, עובדים, מים- לא סתרת מה שכתבתי. החקלאים קיבלו קרקע לייעוד מסוים שהפכה באורח פלא לייעוד אחר. הם מקבלים מים מוזלים, הם מקבלים עובדים זרים. כדי להרגיע אותך, אני מתנגד בכלל להכנסת עובדים זרים לפה, בכל התחומים.

הדבר היחיד שאני מסכים איתך הוא שלא כל החקלאים נהנים בצורה שווה. העסקנים ביניהם כמובן נהנים יותר, כמו גם אלו שהשכילו לשמור אחזקה בתנובה למשל, כדי לשלוט בכל השרשרת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר