לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2014, 20:41
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
המאמינים יגנו בתוקף מפאת אמיתות דעתם והאתאיסטים מפאת הצורך לברוח מאמת זו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 83גבי
קשה לי לדבר עם אנשים דתיים, כמו שלדתיים קשה לדבר עם אתאיסטים. כל קבוצה תגן בתוקף על נכונות דבריה.

אך עדיין אני מתעקש לשאול אותך,רועי היקר,מדוע אתה כ"כ בטוח שמחכה לך עולם עליון כלשהו לאחר מותך,
ושעולמינו בכדור הארץ הוא הבל הבלים?

אברהם אבינו גודל כעובד אלילים. לבד הוא החליט שזה בבל"ת ולא יתכן שאין משהו גדול יותר לאין שיעור שברא ומנהל את העולם וממש כילד התחיל לחקור... בסוף חייו הוא זכה להבטחה האלוקית בדבר הארץ, זו שאנו חיים בה היום.. והמשך זרעו אחריו בדמות בני ישראל (ישמעאל ובני עשיו). הרבה אנשים שיצא לי לשאול אותם, מאמינים בבורא עולם... יש כאלה שמאמינים בכוח עליון.. ויש כאלה שמאמינים בהמשך החיים לאחר המוות.

בעיניי, זה פשוט טיפשי עד כדי כאב, לחשוב שהעולם הזה נברא מכלום או במקרה. אם תעמיק במה שכתבתי לך למעלה ובכלל במה זה יהודי? ואיך שרדנו את כל הרדיפות ולמה בכלל רודפים אחרינו, והאם לכל מה שקורה עכשיו במזה"ת, במיוחד היכן קורה ומי השחקנים הראשיים, יש נבואות מיוחדות בתנ"ך? ומה זה בכלל התנ"ך..

גם הפרעונים במצרים וגם הסינים האמינו בחיים שלאחר המוות, ושום אל לא נגלה אליהם ואמר להם זאת...

לנו כן. מרבית הישראלים מציינים שני חגים מאוד מסוימים בהפרש של 49 יום בינהם. בשניהם מציינים אירועים היסטוריים ומכוננים ליהדות. מתי התחילו לחגוג ומה בעצם חוגגים?

אני יודע גם שיש שבטים ביערות האמזון בדרום אמריקה שגם כן מאמינים בעולם הרוחות אשר בו חיים אלו שנפטרו... מה זה אומר? שטבע האדם הוא לרצות להאמין בכך, אולי? בדיוק כשם שכל בני האדם מכל ארצות תבל פיתחו את החץ וקשת ככלי נשק (בלי לראות אפילו אצל עמים אחרים כמקור השראה לפיתוחו!) כך גם הרצון להאמין שיש משהו גדול יותר מהחיים. ולגבי תפקיד העם היהודי כ"אור לגויים" - אני מסכים איתך שזה נכון, אך אני נוטה יותר להאמין שאולי היה זה רצונה של תרבות תבונית מכוכב אחר אשר יצרה אותנו בצלמה (אני מתכוון לחייזרים)? זה נשמע יותר הגיוני בעיני מאשר "אלוהים"...

אתה מבין שיש פה משהו ייחודי ולא היגיוני ולא רגיל.. אבל אתה בוחר להאמין בחייזרים ולא באלוהים, כי אז תצטרך לשמור שבת ולהניח תפילין... או בקיצור עדיף לברוח מהאמת ולרדוף אחרי צלחות מעופפות..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר