לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2015, 09:22
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הלוואי

ככלל, במקרים שבהם לא הייתה הסתבכות אלא פעולה יוצאת דופן שהייתה חלק מביצוע המשימה יש 2 סוגים של צל"שים:
1. אלו שניתנים על עצם הביצוע הנועז והמעולה בלי קשר לפעילות גבורה מיוחדת תוך כדי המשימה. במסגרת הזו אפשר להכליל למשל צל"שים מרובים שקיבלו לוחמים ומפקדים בסיירת מטכ"ל.
2. צל"ש על פעולה שפתרה "פקק" נקודתי בקרב
מתיאורי הצל"שים בגבעתי אני למד שהצל"שים היו מסוג 2 וגם (במידה רבה) עקב הסתבכות -ואני מתכוון בעיקר לצל"שים סביב החטיפה של גופת הדר גולדין ז"ל בהיתקלות. היתקלות שייתכן ואירעה למרות ביצוע מעולה של הגדוד אבל בכל מקרה החלטת הסמ"פ וחבריו לצאת אחרי הדר והמחבלים במנהרה איננה קשורה בשום אופן לוינטר.
יצוין כי חטיבת גבעתי (או מי מגדודיה) לא קיבלה צל"ש יחידתי על פעולתיה במבצע, מה שמלמד על כך שלא הצטיינה מעבר לעמידה בסטנדרט הנדרש ממנה בצה"ל. על פעולה לפי תו"ל מסודר וכו' לא מקבלים צל"ש אלא לכל היותר טפיחה על השכם.

בכל מקרה, אני לא בא לטעון שוינטר כשל במהלך צוק איתן אלא רק מצביע על כך שהצל"שים בפני עצמם ממש לא מלמדים על כך שהוא הצטיין בו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:27

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר