לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2015, 21:58
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

ציטוט:
-וכמובן שהמחיר של כניסה קרקעית ללא ריכוך וללא יכולת לנוע בכפרים עם כלים ממוגנים הוא "מחיר שאתה מוכן לשלם" (כי מה הם אלף או אלפיים חיילים הרוגים? מה. לא?)

ואחרי אותו "ריכוך", תנועת רכבים ממוגנים הייתה בטוחה? מניין לך שתמרון מהיר וריכוז מאמץ לא היו מסתיימים עם פחות נפגעים לכוחותינו מאשר הכניסה-יציאה כניסה-יציאה שבוצעו, ואפשרו לחיזבאללה לנצל היטב את יתרונותיו?
לגבי המחיר והמוכנות לשלם אותו, זאת לא הבחירה שלי ושלך. במוקדם או במאוחר נצטרך כנראה לשלם אותו. וזה מביא אותי לנקודה הבאה

ציטוט:
-טעויות? היו גם היו! אבל מה שהכריע את המערכה וגורם לשקט יחסי (כן. שקט יחסי) עד היום הוא ההבנה של החיזבאללה שאמא לבנון לא תשלים עם עוד התפרעות שלו ואולי תשלים - אך לא תעמוד בתוצאות...

מנין לך שזה מה שהכריע את המערכה? הרי הפצצת תשתיות הייתה מין היום הראשון למערכה, ולא נראה שזה שבר את חיזבאללה. אולי מה שמרתיע את חיזבאללה הוא מספר ההרוגים הגדול שספג (כ800 לפי הערכת צה"ל)? אולי חיזבאללה כלל אינו מורתע, ופשוט לא נלחם בנו משום שזה לא האינטרס שלו כרגע, ומשום שהוא עסוק בחזית אחרת? ממליץ לך מאד לקרוא את המאמר של יגיל היינקין, אגב, אם טרם קראת.

ציטוט:
- דווקא כן. הוא נלחם מתוך אוכלוסייה אזרחית שהוא דובר את שפתה, ללא התחשבות בחוקים בין לאומיים, ללא חשש מפגיעה באזרחים (שלנו ושלהם), ללא עקבות מוסריים ומתוך שטח שהוא שולט בו היטב.

מחיר מיגורו הוא מחיר שמדינת ישראל לא תעמוד בו. לא כלכלית, לא מדינית וגם לא מבחינת חוסנה החברתי.

דווקא כן מה? לא ענית ב"כן" לאף אחת מהשאלות שהצגתי. לגבי המחיר, אני מסכים שהוא כבד מאד. אני פשוט לא חושב שמישהו שואל אותנו אם נאלץ לשלם אותו בסוף או לא. והוא כנראה יהיה פחות כבד אם המלחמה תהיה בעיתוי נוח לנו.

ציטוט:
-וכאן אתה מגיע סוף סוף להבנה שרק אם "אבא ואמא שלו" - (לבנון - שהוא מסכן את קיומה אם ישראל תחליט להחריב את תשתיותיה), יחזיקו אותו בביצים, הוא ירגע

לבנון תחזיק אותו בביצים? בעזרת הצבא נחות שלה, שלאו הכי רבים מהחיילים בו תומכי חיזבאללה, שלא לומר פעילי חיזבאללה בעצמם. האבא והאמא של חיזבאללה הם מי שמממן, מחמש, ומאמן אותו, וזאת איראן. אני רואה יותר הגיון בהחרבת התשתיות של איראן מאשר של לבנון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר