לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2015, 01:55
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
שיוויון זכויות אין משמעותו שכולם נולדו עם אותם כישרונות ואין פירושו אפלייה מתקנת, אז סתם בנית פה איש קש.

לאיזה מקומות זורקים נשים שהן "פשוט לא מתאימות" ? אוניברסיטה ?בית המשפט ? הכנסת ?
אתה טוען שביצועיהן נחותים בתחומים הללו לעומת גברים ? תוכיח.
מה קשורה הדוגמה של הכהנים ? להזכירך, אתה טוען שהחלת חוקי התורה המחייבים אי שיווין תיטיב עם אוכלוסיית העולם, אז תשתמש בדוגמאות שרלוונטיות לכך.

אם התייחסת לפן של שילוב נשים בתפקידים קרביים, אז אכן אין וויכוח שמבחינת מסת שרירים וכושר גופני נשים נמצאות, בממוצע, בנחיתות מובנית מול הגבר, אבל זה נושא שכלל לא קשור לדבריי.
למה לא קשור? הניסיון לדחוף נשים למקום מאמץ פיזי שגדול עליהן רק בשם "ערוך השיוויון" לא רלוונטי?

אתה מיתמם? האם גוי שווה ליהודי בכל הנוגע לשמירה על חייו ועל רכושו למשל ?

תן דוגמאות שמפריעות לך ואסביר

ישנם מספיק רודפי בצע בקרב הציבור הדתי ומספיק אנשים ישרים בקרב הציבור החילוני. אני באמת צריך להביא לך כתבות על רבנים מושחתים ?
מילת המפתח היא אחוזים. מושחתים יש בכל מקום. ובכל מקרה אדם דתי שגונב הוא לא שומר על חוקי התורה במעשה הזה אז אין לך מה לתלות את הסרחון בתורה אלא באדם,גדול ככל שיהיה שנכנע ליצריו ועבר על התורה

חדשות מרעישות, ככל שהשמרנות בחברה גבוהה יותר, אחוזי הגירושין נמוכים יותר. רוצה לבדוק אחוזי הגירושין אצל המוסלמים ? אני מקווה גם שאני לא מחדש לך שבנוגע לצניעות מינית של נשים הם שמים את החרדים בכיס הקטן כן ? האם זה המודל שלך לחברה מתוקנת ?
כן,בוא נשווה בין חברה שבה האישה שפחה נרצעת וקיימת סכנה מוחשית לחייה אם תלך,לבין חברה שבה האישה חופשית.
ככל שהטאבו על מיניות גבוה יותר, כך קשה יותר לקורבנות מין לקבל סעד, שזו בעיה של הציבור שלך לא שלי - את טיוח הפשעים המיניים בציבור שלך אתה מכיר ?
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/060/942.html

דמגוגיה מן הזן הנחות ביותר. ניתן לחשוב מדבריך שנשים לא מסוגלות ללכת ברחוב חילוני מבלי להיאנס.
עוד פעם,אחוזים. תמיד יהיה אחוז קטן באוכלוסיה שלא יכול לשלוט על עצמו,ככל שיהיו יותר נשים לא צנועות ככה הסיכוי לפגוש את אותו אחוז קטן הולך וגדל והנה לך אונס. זה לא מצדיק לרגע את האנס,אבל זה בהחלט תמרור אזהרה לקוד הלבוש
תשווה את מספר מקרי האונס למספר הצופים בפורנו. באותה מידה אני יכול לטעון שעל סמך תופעת נטורי קרתא כל החרדים הם אנטי ציוניים ופרו פלסטינים.
לא השוויתי. להערכתי אחוז הפורנו הוא איפשהו בסביבות ה99.9 אחוז (ולמה לא בעצם?) ואחוז האונס ב"ה עוד לא הגיע לשם.
כמו כן, האם אתה טוען שככל שהפורנוגרפיה הפכה לנגישה יותר, כך גם גדל מספר מקרי האונס לעומת העבר ? תוכיח זאת.
יש בהחלט היגיון בטענה שככל שהאדם מעורר את היצר המיני הוא עשוי לפעול לפיו,לעיתים ללא שליטה, ולפגוע באחרים.סתם הגיון פשוט...
אגב, את טינופי הפה של ההלכה לגבי נשים אתה מכיר ?
http://www.daat.ac.il/daat/mishpach/maamad/talmud-2.htm
כל המלמד בתו תורה, כאילו לומדה תיפלוּת" (סוטה פ"ג מ"ד).1 ובירושלמי נאמר משמו של רבי אליעזר: "יישרפו דברי תורה ואל יימסרו לנשים" (ירושלמי סוטה פ"ג ה"ד).
הרמב"ם בפירוש המשניות ביאר שתיפלות היא "השווא ודברי ההבל". מפירוש רש"י, תוספות ועוד ראשונים (סוטה כא ע"ב) משתמע שתיפלות היא לשון תשמיש, ואז אמירתו של רבי אליעזר חמורה הרבה יותר. "
אכן,לימוד חלקים מסוימים בתורה לא שייך לנשים,אז? יש אמירות מקבילות בחז"ל בשבח האישה לעומת הגבר: "נתן הקב"ה בינה יתרה באישה, יותר מבאיש" "חכמת נשים בנתה ביתה" "מצא אישה מצא טוב" ועוד.

בשורה התחתונה, לא סיפקת שום הוכחה משכנעת כיצד הגבולות האמורים יובילו לחברה גלובלית טובה יותר במישור שבין אדם לחברו.

ומעבר לכך:
http://www.kipa.co.il/family/175/57510.html
"בראש טבלת האלימות - בתי הספר הדתיים
תחקיר כיפה חושף כי לצד רמה סוציואקונומית גבוהה והישגים לימודיים, מובילים תלמידי בתי הספר הדתיים לאומיים גם באלימות חסרת תקדים כלפי חבריהם לכיתה. מסמך מזעזע.
......
התחלנו את הבדיקה שלנו בעיר בה מתגורר בנט, רעננה, בה שמונה חטיבות ביניים, מתוכם ארבעה מוסדות של החמ"ד, ועל פי טבלת של חברת מדל"ן למדד האלימות, שלושת בתי הספר המובילים באלימות ברעננה, שייכים לחינוך הממלכתי דתי. על פי בחינות המיצ"ב, עולה כי 34% מהתלמידים בתיכון ע"ש רועי קליין ברעננה קיבלו אגרוף או בעיטה. הבא בתור ברשימה הוא 'מדע תורני, כפר בתיה' בו 33% מהתלמידים סבלו מאלימות בחודש בו נבחנו, ואת השלישייה הזו חותמת ישיבת בני עקיבא שבה 30% מהתלמידים דיווחו על אלימות שהנהיגו כלפיהם חבריהם לספסל הלימודים.

אם חשבתם כי הנתונים הללו מקריים, מתחקיר 'כיפה' עולה כי כמעט בכל הערים הגדולות בישראל, בתי הספר בעלי שיעור הדיווח הגבוה ביותר על אלימות על ידי התלמידים בחטיבת הביניים הינם הישיבות התיכוניות והתיכונים הממלכתיים דתיים. כך למשל בעיר הבירה, מי שמוביל בתחום האלימות במוסדות החינוך היהודיים בירושלים הם שני מוסדות חינוך של הציונות הדתית. על פי בחינת המיצ"ב שנערך בתשע"ב ב'אור תורה סטון' בירושלים, עולה כי 44% מתלמידי חטיבת הביניים של המוסד קיבלו מכה, בעיטה ואגרוף באותו חודש שנבחנו. מי שעוד מתחרה על המקום הראשון על תואר המוסד האלים ביותר במוסדות היהודים בירושלים, הוא ישיבת נועם בנים, שעל פי הבחינה שנערכה שנה אחר כך, בתשע"ג, עולה כי 59% מהתלמידים דיווחו כי קיבלו דחיפה בחודש האחרון בו נבחנו, כשהממוצע הארצי עומד על 25%. כמו כן, 44% חטפו מכה, בעיטה או אגרוף לעומת 14% מכלל המוסדות בישראל."

"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics"
לדתיים יש חוש הלקאה עצמית מפותח.מוזר בעיני שמעולם לא נתקלתי במציאות כ"כ שכיחה כפי שמתוארת בכתבה. מה שכן נתקלתי זה כמה וכמה הורים ששלחו את ילדיהם לחינוך דתי למרות שהם לא דתיים כדי שיקבלו שם ערכים מסוימים (אגב,אסון לילד ולאחרים). כל ילדותי עברתי במוסדות הדתיים הרגילים ומעולם לא ראיתי שם סמים או נשק או מה שזה לא יהיה שמתארים. כן נתקלתי באלימות,להגיד לך את האמת הכואבת? בית ספר ממלכתי דתי מחויב לקבל כמעט את כולם. ככה מצאתי כמה חברים לכיתה שביניהם ובין דת אין ולו חצי דבר.
ובכל מקרה כמו שכתבתי למעלה: לא רלוונטי. אתה מעוניין לתקוף מערכת על סמך אלו שמרדו בה? כל מי שעושה את הדברים האלה במפורש עובר על דברי תורה,אז איך אתה רוצה לתקוף את התורה על סמך החולשות של בני האדם? אני חוזר שוב לצבא, לך לכל מחלקת בייניש מצויה (יודע מה,לא כל,רוב) תבלה שם 24 שעות,לך לשאר הפלוגה ותבלה עוד 24 שעות ותחזור אלי עם תובנות לגבי הרמה של השפה,היחס לבנות וכמעט כל מדד אחר שתרצה.
אני לא אומר את זה מקנטרנות אלא מיאוש.פשוט לא ברור לי איך גם החבר'ה האיכותיים ביותר בפלוגה,אלה שעזרו במסעות,משכילים,ממשפחות טובות,חינוך פרטי ומה שלא תרצה, דיברו בשפה שאני מתבייש אפילו להזכר בה. איך כל פעם שמש"קית היתה באה לבקר הם החליפו רשמים משפילים על המראה החיצוני שלה,איך כל השירים הפלוגתיים של כל הפלוגות שאני מכיר ישירות ובעקיפין מכילים מילים שאדם מתורבת לא אמור אפילו להעביר במוחו. כל זה תוצאה של תרבות מסוימת,ב"ה לא שלי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר