לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2015, 17:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
נשק חוקי תמיד גולש לעולם הפלילי. ושוב (בפעם השלישית) הדוגמה של אוסטרליה, ששינו את מדיניות הנשק שלהם, ועכשיו עבריינים עדיין יכולים להשיג נשק, רק שעכשיו הנשק עולה הון עתק.

עובדתית - זה לא נכון.
גם במדינות מאוד מתירניות הרוב המוחלט של הנשק החוקי לא הופך להיות נשק לא חוקי.
אתה יכול לדקלם את זה עוד פעם, זה לא יהפוך לאמת.

ציטוט:
אני לא יודע להבדיל על אדם אקראי שעומד מולי ונושא נשק, אם הוא מהטמה גנדי, או חייל של משפחת פשע. יותר מזה אני לא יודע מתי, איך, או למה, הוא יעבור את הגבול בין אזרח שומר חוק לעבריין שמנסה לירות בי.

אתה לא יודע את זה לגבי אף אדם ברחוב, נושא נשק חוקי או לא חוקי, נשק חם או קר, נוהג ברכב או בטרקטור.
למעשה לנשק חם חוקי יש את היכולת להציל את חייך במקרה של תקיפה, לרכב אין...
אם זו סיבה לאסור נשק חם - זו גם סיבה לאסור על רכבים.

ציטוט:
מה שאני אומר פה, זה שזה קצת דומה לטיעון נגד סמים, כלומר שיכול להיות שימוש לרעה, ואתה לא יודע מי ינזק ולמה. ההבדל הוא שסמים משפיעים בעיקר על המשתמש, ואקדחים משפיעים (ממיתים) בעיקר על הזולת.

מי שמתנגד לסמים בגלל שיכול להיות בהם שימוש לרעה אדיוט.
אין דבר בעולם שלא יכול להיות בו שימוש לרעה.
הטענה נגד סמים היא שבטווח הארוך הנזק שלהם לחברה גדול מהתועלת שלהם, כי יש "קורולציה" (שרק במקרי קיצון הוכחה כעובדתית) בין שימוש בסמים לחוסר יכולת להתפרנס ולצורך בטיפול רפואי.
אפשר להתווכח על עד כמה הקורולציה הזו עובדתית בסמים שונים (הרואין מול מריחואנה לדוגמא) ובסמים אסורים מול מותרים (מריחואנה מול אלכוהול וטבק).
אבל בכל מקרה הטיעון שהבאת לא מחזיק מים.

ציטוט:
ושוב, הטיעון העיקרי שלי הוא בכלל מוסרי ועקרוני, ולא קשור לחרות של אדם שומר חוק לשאת נשק. אני לא רוצה לחיות בחברה שאנשים הורגים אחד את השני, או מסתובבים עם היכולת הזאת זמינה. ברור לי שאני לא יכול למנוע מאנשים לקנות מעדר, ושבני אדם תמיד ימצאו איזה דרך יצירתית להרוג אחד את השני, אבל בוא נצמצם את זה למינימום האפשרי.

כל עוד אתה חי בחברה אנושית אתה חי בחברה בה אנשים הורגים אחד את השני, והיכולת הזו זמינה להם (עם נשק חם ובלעדיו).
אז זה מאוד נחמד שהיית רוצה שהמין האנושי לא יהיה אנושי, אבל אני חי בעולם האמיתי, והעמדות שלי מושפעות מהמציאות.
עד שלא תראה לפחות תקדימים כלשהם לחברה אנושית בה הפרטים לא הורגים אחד את השני - זה בזבוז זמן לדבר על תרחיש כזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר