לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2019, 03:06
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
אני לא בטוח שאתה קורא את מה שאני כותב, אז בוא ננסה עוד פעם

1. אני בעד מערכת אכיפה שתטפל במה שצריך. מערכת אכיפה יעילה מהווה תנאי לשילוב אוכלוסיות קשות באוכלוסיה הכללית. ברור לכולם שאפילו ערבים ישראליים נורמטיביים היו רוצים שימוגר הפשע במגזר.

2. האחריות הבלעדית היא על הרשות המבצעת, קרי ממשלת ישראל. תהיה בטוח שגנץ או אבי דיכטר לא ילחמו נגד המשטרה שתחת אחריותם, אפילו אם יהיו חקירות נגדם. מנהיג רציני ידאג שיביאו לפניו נתונים, יעשה דיונים, יגבש אסטרטגיה, יבנה את הכוח, יארגן תהליכי קבלת החלטות, יסייע בבנין הכוח ויוודא ביצוע. לא יעסוק בהאשמת המערכות הכפופות לממשלתו. לא תראה נתוק הקשר בין הממשלה ומערכת האכיפה כמו שיש היום. אני משוכנע שגנץ לא יתבייש לנתח את מה שקורה במערכת המשפט ויפעל לחזק אותה. אם ימצא חולשות שונות הוא יטפל בדברים (לרבות תלונות על הטיות פוליטיות). הבחור יקח אחריות וישקיע בלייצר אוירה של התמודדות בקרב האירגונים הכפופים לו, וימנע מליצור אוירה של התגוננות (כמו שהקיימים מנסים ליצור). במידה ויכשל לא יזרוק האשמות אלא יקח אחריות ויפנה את מקומו לטובים יותר.

3. בנוסף לאכיפה במוקדי פשיעה בקהילות ואוכלוסיות חלשות, אחריות המדינה ליצר תהליכי שינוי לאורך זמן, תוך זיהוי ותגבור מנהיגי קהילה טיבעיים. הציפיה שלי לראות מגמה של שינוי חיובי. האשמת הקהילות הללו שמנסות כביכול להשמיד את היהודים תורמת רק להרס המרקם והעמקת הבעיה. אבל זה קצת בעיה כשהממשלה מאמצת מאפיינים של אירגון פשע (האשמת המשטרה, חוסר השקיפות וכ', לא נכנס לפירוט).

4. מי שנמצא בשלטון מעל 10 שנים ועדין מאשים את האזרחים הערבים בניסיון להשמיד את האזרחים היהודים, מודה בכשלונו. אני מציע שהנכשל יעזוב ויתן לאחרים את ההזדמנות לטפל בבעיות ביעילות. פחות אכפת לי מאיזו מפלגה, יותר אכפת לי רוח הדברים.

5. כל ההשמצות שלך על רבין ממש ממש לא רלבנטיות לענין. זה דיבור לא עניני שמנסה לייצר התלהמות. אני מכיר את הניסיונות הללו להדביק לכל מנהיג שאיננו ביבי את "אסון אוסלו". אבל אני זוכר מצוין שביבי משמר בקנאות את אוסלו כבר מעל 13 שנים במצטבר, והוא כנראה יודע למה. אם ביבי היה רוצה היה מבטל את הסכמי אוסלו כבר מזמן.

6. היו בישראל מספר שינויים אסטרטגיים שנויים במחלוקת ורק ההיסטוריה תשפוט אם השיגו את יעדיהם. העיקריים הם הכרזת העצמאות, ששת הימים, ההסכם עם מצרים, אוסלו, הנסיגה מלבנון, פינוי עזה ואולי יש אחרים שנשמטו מזכרוני. בינתיים ביבי עשה כלום. ביבי ראש הממשלה שכיהן הכי הרבה זמן לא עשה שום צעד לנצל את ההפוגה לחיזוק לטווח הארוך. יום יבוא וטראמפ ילך, וגם ביבי, ואין לנו מושג מי ישב בבית הלבן, וכל הישגי העבר המדיניים של ביבי ימוגו בעשן. לכן בינתיים הוא מתחנן שיתנו לו עוד צ'אנס.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:10

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר