לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2005, 01:37
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
תגובה לשניכם:

זיו.
אני לא יודע אם אתה מדבר בשימך או בשם הגולשים בפורום בנוגע לעריכות.
אני לא יודע כמה גולשים בפורום תופסים ממני ו/או מאולג צלמים גדולים.
אני מתיימר לצלם תמונות שלא ניתן להשיג ע"י עריכה.
לא פירסמתי פה הרבה צילומים שלי בפורום. והמעט שפירסמתי כלל שימוש בזיות רחבות, שימוש בפרספקטיבה, שימוש בכלל השלישים המפורסם (על כל סוגיו), צילומי מקרו בתנאי מיוחדים וצילומי סטודיו. אני לא חושב באמת, שאם מישהו אהב איזה-שהוא צילום שלי, הוא ינסה להגיע לרמה ע"י עריכה.

אולג.
אתה מציב בפני אתגר חדש בכל הודעה שלך.
אתה שואל אותי את השאלה שאני שואל את הפורום: "איפה עובר הגבול?".
נתת דוגמא מעולה שדי סותמת לי את הפה עם העיר והירח הגדול בחשיפה כפולה, ואגיב על זה בהמשך.
אתה גם שואל "למה קובעים שעריכת level1 היא בסדר וכל השאר לא?".
או - אז בנוגע ל level1, לא המצאתי את זה - קראתי על זה ב d-spot בפעם הראשונה אם אני לא טועה, וזה לא מחייב. זו איזו-שהיא אמנת צלמים אשר רוצים להשאר כמה שיותר מחוברים למציאות, ועדיין לאפשר עיבוד ממוחשב על התמונה. אני מציע לעבוד בשיטה הזו בגלל שלדעתי היא נשמעת ממש טובה, אמיתית, פיירית, אשר מאפשרת לכולם להוציא מעט יותר מיץ מהצילומים שלהם בשביל לשפר, אבל לא לאפשר ייתרון לעורכים המתקדמים על פני הצלמים, בכך שהעיבוד שלהם יקבל משקל גדול יותר, ממשקל התמונה.
מצד שני - אם למישהו פה יש רעיון אחר בנוגע לכללים בנוגע לעריכה, אשמח לשמוע ואולי אפילו להסכים כי הם טובים יותר ממה שאני מכיר. בדיוק בשביל זה נפתח האשכול.

בנוגע לאיפה עובר הגבול.
אתה צודק במאה אחוז, שבדוגמא שנתת, יש ספק האם התמונה היא צילום או לא.
אני חושב שבגלל הטכניקה המסובכת, אפשר להכניס את הסגנון לקטגוריה מאוד מסויימת בצילום אשר מכללה בחשיפה כפולה. למעשה, חשיפה כפולה אינה מתארת את המציאות כפי שהיא, אלא מייצרת אשליה כלשהי, אשר לא נראית לעין.
בחשיפות כפולות, ניתן ליצור דברים מאוד יפים, אבל זה מצריך שליטה מוחלטת בטכניקה. הרבה דמיון ויכולת. הדיוק של מיקום הירח ביחס לעיר, לזכור את הפריים הראשון ולהלביש עליו את הפריים השני... יש פה מעין קסם כזה, שאולי חורג מהכללים הרגילים של צילום, אבל אי אפשר להשוות את זה לפוטושופ. שם התוצאה משחקת תפקיד בלבד. פוטושופ טובה לדבר אחד. יצירת תמונה.
זהו. היא לא מלמדת דבר על כישרון הצלם.
ובכלל, כל הז'אנר של קולאז'ים - איך אתה משווה הדבקת תמונות בתוך תמונה לצילום?

הגבתי לאותו מישהו שרשם שהפורום לא מוצף, אבל אני לא צריך שהפורום יהיה מוצף בשאלות בשביל שאגיב לפעמים הבודדות בהן המקרה מופיע. כמו שלא שאלו בכל שבוע איך מעלים EXIF ובכל זאת כתבתי מדריך (לא שמעתי תלונות מאיש על המדריך).
אז הוא לא מוצף, נכון. אבל הכללים האלו הם בשביל המשתתפים בפורום בעיקר, ולא בשביל הפורום עצמו. הבנה עמוקה שהתמונות שכל משתמש מפרסם בגלריה הפרטית שלו, יורכבו בעיקר מצילום, ולא מעריכה. לא לנסות למצוא את הייתרון בשליטה בפוטושופ. אלא ברזי הצילום והמצלמה.
ואם מישהו פה יהיה מספיק מוכשר, לצלם בחשיפה כפולה עיר וירח - אני אוריד בפניו את הכובע.
ואם הוא יהיה מספיק מוכשר להדביק תמונה על תמונה בפוטושופ, או אוריד בפניו כאפה.
אין לי הערכה לאמני פוטושופ המתיימרים להקרא צלמים.

אולג - הבנו כבר האחד את השני.
אתה אומר - הלאה אמנות!! להתפרע, אין גבולות!!
די, עייף אני בשעה שתיים וחצי בבוקר. הפסדתי במשחק רשת שעשיתי עם חברים פה בדירה שלי ואני מרגיש שאני טוחן מים.
די.
אני זז לישון.
מה שיהיה עם הפורום - שיהיה. נקווה לטוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר