לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2005, 21:05
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
מתפללים יידו אבנים לעבר ראש אכ"א

המתפללים תוקפים שנית: יומיים אחרי שהשר אולמרט הותקף בתפילת יום הכיפורים, הותקף הערב ראש אכ"א, האלוף אלעזר שטרן, על-ידי מתפללים ברחבת הכותל המערבי. קצין משטרה שניסה להגן עליו חטף אבן בראשו ונפצע קל.

האלוף שטרן, תושב הבקעה, שוהה בסוף השבוע עם בני משפחתו בבית מלון בירושלים. לאחר כניסת השבת צעד האלוף עם בני משפחתו לכיוון רחבת הכותל כדי להתפלל. כשהתקרב האלוף לרחבת הכותל הקיפו אותו למעלה ממאה מתפללים חרדים שזיהו אותו.

חלק מהמתפללים תקפו את שטרן וניסו למנוע ממנו להתקרב לכותל בשל כעסם על מעורבותו ביישום ההתנתקות ובשל האפשרות שצה"ל יפרק את ישיבות ההסדר. הם החלו ליידות לעברו אבנים, להשליך שקיות ולקרוא לעברו: "זבל", "בוגד" ו"אתה לוקח את תלמידי הישיבות לצבא".

כוחות משטרה שהוזעקו למקום חצצו בין בני משפחה, ביניהם בנו בן ה-10 של שטרן, וסייעו להם להגיע אל הכותל ולהתפלל שם. תוך כדי ההמולה פגעה אבן שזרק אחד המתפללים בראשו של שוטר, וזה נפצע קל וטופל במקום.
לאחר התפילה, ליוו השוטרים את האלוף ובני משפחתו אל מחוץ לכותל המערבי. איש מבני המשפחה לא נפצע. אחד המתפללים עוכב לחקירה. במשטרה מתכננים לעצור מתפרעים נוספים.

במשטרה אמרו הערב כי הם רואים בחומרה את מעשה ההתנכלות נגד אלוף בצה"ל, במיוחד כשזה קרה בזמן שהגיע לתפילה בכותל.

הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, הביע מורת רוח וגינה את ההתנהגות האלימה כלפי האלוף ובני משפחתו. "אין מקום להתנהגות מסוג זה ובוודאי לא לאחר יום הכיפורים, בו מצופה מכולם לנהוג בסבלנות ובדרך של קירוב לבבות", אמר הרמטכ"ל.

סגן שר הביטחון, זאב בוים, גינה גם הוא את ההתקפה נגד שטרן ואמר: "מדובר בבריונות פסולה וחציית קווים אסורה בהתייחסות לצה"ל וקציניו. בריונות היא בריונות ולא משנה איזו אמונה עומדת מאחוריה".

קצינים בצה"ל טענו לאחרונה כי לרבני ישיבות ההסדר שקראו לסירוב פקודה במהלך תוכנית ההתנתקות הועבר מסר לפיו עדיף שיפנו את מקומם. מקורביו של האלוף שטרן אמרו בעבר כי הוא נחוש בדעתו לפעול נגד סרבנים ונגד מי שקראו לסרבנות. בין השאר הנחה לשפוט ללא פשרות את הסרבנים.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART/996/060.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2005, 14:56

וגם אם אותם מפגינים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לעולם לא כתבתי ששוטרים צריכים להשתמש בכלי נשק כנגד מפגינים אלימים"

(אתה יודע מה- אקל עליך) הם מפגינים אלימים מתנועת כך,
אשר חוסמים עשרות צמתים ברחבי הארץ, מבצעים בידול (נמנעתי ממילה אחרת) ומוציאים מכלי הרכב אזרחים ממוצא ערבי, עושים בהם שפטים ושורפים את כלי רכבם, וכל שוטר שמנסה להתקרב אליהם מסתכן בחייו, וואין שום דרך אחרת לעצור אותם מלבד ירי?
ואל תשווה לי את הסיטואציה לחסימות הכבישים של ערב גרוש היהודים מגוש קטיף, בסיטואציה ההיא מלבד אי נוחות המפגינים לא ניסו לפגוע פיזית באף אחד. אולי להיפך ניסו לפגוע בהם עקב הסתה של וואלה, והם לא "החזירו".

ישן 15-10-2005, 15:20

זכרון קצר יש לך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "קיימים אמצעים רבים לפני הירי במטרה להרוג"

אתה באמת שכחת את מה שקרה בפרעות אוקטובר, מה?
באמת שכחת שאנשים נתקעו בצפון הארץ כי הדרך למרכז היתה חסומה, וסכנת מוות ריחפה מעל כל יהודי שניסה לעבור בצמתים המסוכנים?

ובהתייחס לדוגמא שהבאת (הלא מוצלחת, אם יורשה לי להעיר ) עוד לא נתקלתי בנהג שיוצא לכביש ב"מטרה להרוג".
יש נהגים מטורפים שיש להם את הפוטנציאל, אבל לא את הכוונה.
אבל ניקח את הדוגמא שהבאת- נניח שנהג נכנס לרכב ומסיבה זו או אחרת הוא דורס אנשים בזה אחר זה מתוך כוונה להרוג אותם, או לפחות לפצוע אותם, ואין דרך לעצור אותו, אז כן- יש לירות בו ע"מ שיפסיק לפגוע באנשים אחרים.

ישן 15-10-2005, 16:09
  u757 u757 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
למר ישראל...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי הזכרון שלי קצר אבל שלך מוטה וסלקטיבי"

מזה זמן אני קורא את תגובותיך לגבי פרעות אוקטובר 2000.
שלא כמוך (כנראה) - אני גרתי בואדי ערה באותה תקופה.
למשך שבוע (!!) הכביש היה חסום לסירוגין וכוונת המתפרעים לא היתה למחות על עוול כזה או אחר...
חמולות שלמות הגיעו מהשטחים (כגון ג'נין וכאפין) והובילו בצורה משומנת ומתוזמנת את הפרעות.
כוונתם היתה להרחיב את מעגל האלימות אל תוך שטחי הקו הירוק ולגרום להמרדה המונית.
אותם "מתפרעים" שרפו, שברו וגדעו כל מה שנקרה בדרכם.
הילדים אשר למדו בבית הספר בקציר "זכו" לליווי מג"ב - אז אני מבין ומקבל את דעותיך השמאלניות אך כאחד שעבר את מאורעות אוקטובר 2000 תרשה לי להסב את תשומת לבך למציאות של אז...

בצורה (אולי) די גורפת הייתי אומר כי קשה לי להאמין כי אלו שנפגעו\נהרגו בהתפרעויות היו אזרחים תמימים.
אתה לא היית שם - אז בבקשה די עם ההתפלספות התאורטית.
טוב עשתה המשטרה שגדעה את ההתקוממות ואפילו במחיר ההרוגים.
כל מחול וועדות החקירה שצצו או צצים - הינם התרפסות מעליבה של הנהגה חסרת חוט שדרה.

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:53

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר