לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2007, 00:00
צלמית המשתמש של ddd_9
  ddd_9 ddd_9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
המלצה לנעלי הרים,מקרה מיוחד...

שלום
אני חוזר מחר לשרות בגדוד, אחריי ששברתי את כף הגל (mt5) באימון בצפון.
אני צריך לקנות נעליי הרים. עשיתי חיפוש ויצאתי מבולבל לגמרי, אבל הבנתי שלכל אחד מתאים נעל שונה. אני לא מבין כלום בנעליים, לכן אבקש ממכם (המומחים ) להמליץ לי על דגם של נעל שמתאים לי. לפי הפרטים האלה:
הייתי בגבס חצי שנה ולפניי חודש הורידו לי את הגבס (אני עדיין סובל מכאבים...).

עברתי ניתוח ויש לי בורג בmt5 (מה שאומר, שצריך לשמור על הרגל חמה בחורף שלא יתכווץ. אבל שלא יבשל את הרגל בקיץ)

הפעילות העיקרית שלי היא בטש. עוד מעט יוצאים לאימון בצפון, בתקווה שימשיך סבב האימונים
בקצב הנוכחי של אימון חודשיים כל 8 חודש בערך. מה שדורש יכולת סחיבת משקלים, לפחות 50+ ק"ג.

תקציב, מעדיף 500+ מוכן גם להשקיע 700+(משכורת שלמה )

הכי חשוב שישמור לי על הרגליים!. יש לי הליכה של d9, אני משמיד כל דבר בדרך ואת הנעליים. לצערי הבולדרים של רמת הגולן הראו לי, שאני לא d9 ולא מרכבה מקסימום t55 סורי. לתקן רגל זה לא כמו פריסת זחל אי אפשר לקרוא לחימוש...

שיחזיק שנה וחצי.

שיהיה אפשר לקנות את הנעל באזור ירושלים.

עם אפשר בצבע חום.

ג'ורג' ס. פאטון-" אני מעדיף דיווזיית שריון נאצית שלמה מולי , מאשר צרפתי אחד מאחוריי "

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2007, 07:45
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אי אפשר להמליץ לך על נעל ספציפית!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "המלצה לנעלי הרים,מקרה מיוחד..."

בלי למדוד נעל, אי אפשר לדעת אם היא מתאימה לך, והנעל שהכי טובה בעולם לי, עשויה להיות סיוט בשבילך ולהיפך (בתור דוגמה, אני לא מסתדר טוב עם נעלי אסולו. אחרים בפורום מהללים אותן וצודקים. זה לא שהן נעליים רעות, זה שהן לא מתאימות לרגל שלי).
בכל אופן, לפי התיאור שלך, אפשר להסביר איזה סוג - לא דגם - נעל אתה צריך. הייתי מציע קודם להתייעץ עם אורתופד בנושא, וגם לקנות גרביים מרופדות ומדרס מתאים (אני אוהב מדרסים של Supefeet, שיש בלמטייל, גם של Shock Doctors מצויינים. ואם חשקת במדרס הכי בולם-זעזועים שיש (פחות 'מחזיק' את הרגל משני הקודמים, אבל בולם יותר) חפש מדרס של Eagle Rock בלמטייל או בחנות אחרת, ירוק מלמעלה, אפור מלמטה ויש חלק כחול בעקב).
אתה צריך נעל למשקל כבד *מאוד* (למה אתה סוחב 50+ ק"ג, אגב? ), עם המון תמיכה וריפוד. נעל מעור מלא או עור\בד, מסיבית ועם בלימת זעזועים טובה. כזו שמיועדת לטרקים הרריים, לא סתם לטיולים. כיוון שיש לך נזק ברגל, הייתי לוקח נעל מסיבית יותר ממה שחיילים ביחידות שונות מסתובבים איתן.
הבעיה הנוספת - נעליים כאלה יקרות. יותר מ-700 ש"ח. הייתי מנסה במקומך להשיג כיסוי חלק מההוצאות מצה"ל, סוף-סוף הוא אחראי לזה שיש לך בורג ברגל, וקרוב לודאי שמגיע לך איזשהו פיצוי. וכיוון שיש לך כבר נזק, עדיפה נעל יקרה יותר שתמנע נזק עתידי.
אפשרות אחרת - חנויות עודפים של 'למטייל' (אני לא מקבל מהם אחוזים ולא עובד בשבילם; פשוט אני יחסית יודע מה יש להם). הם מוכרים בזול, הבעיה בחנויות העודפים - אין אחריות על הנעל; אפשר ליפול טוב, אפשר שלא.

בכל אופן, כמה דגמים שכדאי לך לבדוק:
1. גרמונט דקוטה. נעל *מאוד* תומכת וקשוחה, שיש פה ושם בחנויות עודפים (ראיתי אותה לפני כמה זמן בכשבע-מאות שקלים, ולצערי לא הייתה לי סיבה לקנות אותה). אם תקנה אותה, עקב הקשיחות הייתי ממליץ על המדרס הכי בולם שיש, כאמור למעלה. בעיה - עשויה להיות חמה בקיץ.
http://www.zappos.com/n/p/p/7241047.html
2. גרמונט באלטי. ההיפך של הנעל למעלה: נעל שלא מצטיינת בשום דבר, אבל היא עושה עבודה טובה בכל תחום, מה שהופך אותה לאחת הנעליים הכי וורסטיליות בשוק, ולחביבה עלי (יש לי כזו. גרמונט נוטים להתאים לרגל שלי). בעיה - יקרה. וכיוון שייצוב הרגל בינוני, הייתי, אם הייתי קונה אותה, הולך על המדרסים של סופרפיט או שוק-דוקטורס שעוזרים לתפוס את הרגל.
http://shop.lametayel.com/cgi-bin/lametayel/3040.html
3. אסולו 535. נעל מאוד פופולרית ביחידות שונות, ובצדק - עור מלא, מיועדת לעומס בינוני-כבד, בלימת זעזועים טובה ולמרות העור המלא, לא כל-כך חמה.
http://www.rei.com/product/694262
4. Raichle Wasatch. נעל יחסית קלה, כי היא לא עור מלא בחתיכה אחת אלא כמה חתיכות, וקצת פחות מסיבית מהאחרות. אבל בלימת זעזועים טובה ועמידות טובה, וגם המחיר המלא שלה זול יותר.
http://shop.lametayel.com/cgi-bin/lametayel/7766.html
אני חושב שארבעה דגמים משלוש חברות הם נקודת התחלה מספיק טובה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 22-08-2007, 15:20
  YGH YGH אינו מחובר  

מחלוקת הגורטקס ארוכה כימי הגורטקס עצמו.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "למה 50 ק"ג? זה בערך המשקל..."

אבל בהתחשב בכך שכל הנעליים שהמלצתי לך כולן עור למעט הבאלטי, והבאלטי איננה 'קרה' יותר במובהק מנעליים אחרות, אני חושב שזה לא ממש משנה; יש שטוענים שגורטקס חם יותר, אבל גם נעל עור מלא חמה יותר מנעל בד 'סתם'. עם זאת, יצויין שאם אתה מבוסס בשלולית עמוקה עם נעל גורטקס, לוקח לה יותר זמן להתייבש מאשר לבד 'סתם', אבל לא תמיד מאשר לנעל עם בטנת עור.

ובקיצור - עזוב את כל הויכוח הזה, קנה מה שנוח לך. ותשתדל כמיטב יכולתך להימנע ממשקלים של 50 קילו. זה לא בריא לגוף גם אם אין לך פיסות מתכת ברגל.

גלריית התמונות שלי

ישן 23-08-2007, 18:29
  gili_gilad gili_gilad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07
טוב ככה... מניסיון אישי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "המלצה לנעלי הרים,מקרה מיוחד..."

אני מסתובב כבר קרוב לשנה עם גרמונט דקוטה.... הנעל פשוט עושה את העבודה... עברתי איתה אימונים בשטח מסעות תרגדים וכו'... הנעל פשוט נשארת כמו חדשה... גם בשטחי הליכה על אספלט (לש"ב) היא ממש יציבה למרות שהיא גבוהה...
כמו כן היא מתאימה למשקלים כבדים ולהליכות ארוכות.... והיא תופסת את הרגל בצורה ממש ממש טובה... אני אישית הרגשתי מצוין בקשר לטמפ' של הרגל... גם בחורף היא שמרה על החום... ובקיץ לא היתה לי בעיה מיוחדת או שהרגשתי שהרגל נשרפת גם אחרי שלא הורדתי את הנעל קרוב לשבוע...
דרך אגב המליץ לי עליה הרופא יחידה שלי אחרי שעברתי מס' נקעים חוזרים...
אני אישית מצאתי אותה במחיר של 700 שקל במטייל עודפים... ובאמת זאת הוצאה משתלמת גם לאחרי השירות....

שמור על הרגל שלך... ובהצלחה
מקווה שעזרתי

היה נוב ונוב שהיה.... נוב' 04....
ישן 24-08-2007, 00:24
  YGH YGH אינו מחובר  

ווקס לפני השימוש הראשון,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "תודה חברה :-)"

לכסות ביסודיות בווקס מתאים (יש בכל חנות טיולים), לשפשף אל תוך העור, לחכות 24 שעות, להוריד את עודפי הווקס,
לחזור על הטיפול מדי כמה זמן.
אגב, כמעט בכל החברות שמייצרות נעלי הרים, המדרסים שבאים עם הנעל בינוניים ומטה, כי הם יודעים שרוב המשתמשים יקנו מדרסים אחרים, אז הם שמים משהו סמלי לצאת ידי חובה.

גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר