לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2008, 15:55
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע שבוע גדנ"ע ומד"נים ייעודיים יעודדו את הגיוס לחילות השריון, התותחנים וההנדסה

מד"נים שריונרים ושבועות גדנ"ע המוקדשים לחילות התותחנים וההנדסה - אלו הם חלק מהיוזמות החדשות שגובשו בזרוע היבשה בשיתוף מערך מג"ן של חיל החינוך והנוער. התוכניות נועדו לעודד את הביקוש לשירות במערך המתנייע.

במסגרת התוכנית החדשה, שנועדה לשמר את העלייה בנתוני הגיוס של חילות האג"ם, צפוי כל אחד מחילות השריון, התותחנים וההנדסה לאמץ בסיס גדנ"ע. כך, יוכלו החילות לקיים פעילות הסברה רציפה וממושכת במסגרת שבוע הגדנ"ע, על מנת לחשוף את תלמידי התיכון ליחידות השונות ולמסלולי השירות.

במסגרת עבודת תחקיר שנעשתה במחלקת כוח האדם הסדיר בזרוע היבשה, התגלה כי רבים מהמלש"בים כלל אינם מודעים להבדלים בין החילות השונים בצה"ל.

מעתה יוכלו אלפי מועמדים לשירות ביטחון שיגיעו לשבוע גדנ"ע בשדה בוקר, למשל, לשמוע על חוויותיהם של לוחמים מחיל השריון, לצפות בסרטונים על אודות החיל, להכיר את אמצעי הלחימה המשמשים את מערך השריון ולהפנים מעט מהמורשת השריונאית הוותיקה. כך מתכננים לעשות גם בחיל ההנדסה, שיאמץ את בסיס ג'וערה, ובחיל התותחנים, שעתיד לפרוס חסות על מחנה צלמון.

במקביל, יקצה מערך מג"ן מדריכי נוער יעודיים לכל אחד מחילות האג"ם, והם יהיו אמונים על משימות הגיוס בתוך בתי-הספר. מוסדות החינוך העל-יסודיים בארץ יחולקו לאזורים באחריות כל אחד מהחילות, ונציגיהם המד"נים יבקרו בתיכונים ויסבירו באופן פרטני על מסלולי השירות בחילות ההנדסה, השריון והתותחנים.

לדברי סגן מפקד מערך מג"ן, סא"ל חיים כהן, בשבועות הקרובים צפויים ששת המד"נים שיוקצו בשלב הראשון לכל חיל, לעבור הכשרה חילית ייעודית. במסגרת ההכשרה, שתימשך שבועיים, יכירו המד"נים את אופי השירות בחיל ואת פעילותו הייחודית.

"כמובן שהמטרה העיקרית של היוזמה הזו היא קודם כל לעודד גיוס לצה"ל ולהעלות את ערך השירות", סיפר ראש מחלקת כוח האדם הסדיר, אל"ם אריה דהן.

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...na/08/48/02.htm
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2008, 18:33
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אבל אבל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "שבוע גדנ"ע ומד"נים ייעודיים יעודדו את הגיוס לחילות השריון, התותחנים וההנדסה"

היה גדנ"ע בשבטה הקטנה עוד באמצע שנת 2002.
אני זוכר שחבר שלי מקורס מפקדים היה שם רס"פ (הוא לא כיכב בקורס ואח"כ כסמב"צ בגדוד...).
זכור לי סיור הזוי במשטח הרק"ם שמאחורי ענף הכשרת הלוחם- הסברתי אז לחיילי הצוות שלי על מערכות כיבוי האש והאב"כ בתומ"ת, בעוד שמספר מטרים לידינו, מעבירה מדריכת גדנ"ע (שאין לה שום קשר לחת"ם) שיעור על תומ"ת לתלמידים משועממים. אוי לאוזניים אשר האזינו באותו שיעור, משום שלדברים שיצאו מפיה לא היה ולו חצי קשר למציאות.
היא בילבלה נתונים, המציאה מספרים וסיפרה אגדות.
למזלה, כשראתה את הצוות שלי היא ביקשה לצרף את התלמידים לשיעור שהעברתי, וכך המצב השתפר מעט.

ישן 13-12-2008, 05:43
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "בביסל"ש הצמידו מט"ק על תקן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
בביסל"ש הצמידו מט"ק על תקן "סמל מחלקה" כדי שיעביר את התכנים הקשורים לטנקים, יענה על השאלות הרגילות בסגנון "אם הצריח מסתובב נגד כוון השעון יותר מדי פעמים - האם הוא יוצא החוצה כמו פקק של בקבוק?" ו"האם כדור של אקדח חודר את השריון? ושל רובה? ושל מאג?" וכו'.
הועברו שיעורי תחמושת (כולל זריקת "הפלת" פצמ"ר תרגול על הריצפה כדי לראות את הפרצוף ההיסטרי של התיכוניסטים), סיבוב בתוך הצריח, ושאר תכנים על ציוד שעשו רק טוב למוטיבציה של המלש"בים.

לדעתי ההחלטה לבטל את הגדנ"ע בזמנו היתה טיפשית- במיוחד כשבאותה תקופה שפכו כסף על הטסה של היטרונים בפעם הראשונה אל בסיס עובדה במקום באוטובוס ישיר לביסל"ש.

ידידי כשסגרו את מועדוני הקליעה של הגדנ"ע לא חסכו תקציב - התקציב עבר במלואו לתחום הלהקות הצבאיות.

לטעמי אין קצין חינוך טוב מהמפקד בשטח. חיל החינוך אמור לספק לו את הכלים לכך.
היום חיל החינוך והגדנ"ע מנופח ופלצני, הוא כנראה יעבור ניעור וקיצוץ בתקופה הקרובה.

לגדנ"ע של היום יש לשלוח לוחמים שירד להם הפרופיל או לוחמים לתקופת "אוורור" כחלק מצוות ההדרכה אחרת מה שקורה שם זה באמת משחקים בחיילים.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 14-12-2008, 12:16
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]בביסל"ש הצמידו..."

מעולם לא ראיתי נתונים של עד כמה הוסיף הגדנ"ע שעבר בביסל"ש למוטיבציה לגיוס לשריון ולגיוס בכלל.
את ההשפעה על התלמידים / מלש"בים ראיתי (במעט מאד זמן שיצא לי להיות שם) במו עיני.

ביום ראשון נכנס לבסיס אוטובוס מלא תיכוניסטים משועממים שחלקם לא רוצים להתגייס, והחלק הקטן שמעוניינים להתגייס לקרבי לא חושבים על שריון בכלל,
וביום חמישי, אחרי שעברו את כל התכנים (שאת חלקים, המד"נים העבירו הרבה יותר טוב משאני או חברי המט"קים בבט"ר אי פעם העברנו), יצא אוטובוס עם הרבה יותר מלש"בים שיתפנו לקרבי ביום הראשון שלהם בצבא - והרבה יותר שיתפנו לשריון.

לגבי זה שצריך לשלוח לוחמים לבט"ר - לדעתי זאת טעות.
זה שחייל הוא לוחם ואף מפקד - זה לא אומר שהוא יודע להעביר שיעורים ולהדריך. כמו שמדריך לא יכול להיות לוחם. זה מקצועיות מסוג שונה.
אם תחסל היום את מערך הגדנ"ע, אז תחזור על אותה טעות של חיסול מערך הקליעה. בעוד X שנים מישהו יתעורר וימציא את הגלגל מחדש בתהליך ארוך ויקר, מינוס שנים של הפקת לקחים.
ישן 14-12-2008, 20:39
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "מעולם לא ראיתי נתונים של עד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
מעולם לא ראיתי נתונים של עד כמה הוסיף הגדנ"ע שעבר בביסל"ש למוטיבציה לגיוס לשריון ולגיוס בכלל.
את ההשפעה על התלמידים / מלש"בים ראיתי (במעט מאד זמן שיצא לי להיות שם) במו עיני.

ביום ראשון נכנס לבסיס אוטובוס מלא תיכוניסטים משועממים שחלקם לא רוצים להתגייס, והחלק הקטן שמעוניינים להתגייס לקרבי לא חושבים על שריון בכלל,
וביום חמישי, אחרי שעברו את כל התכנים (שאת חלקים, המד"נים העבירו הרבה יותר טוב משאני או חברי המט"קים בבט"ר אי פעם העברנו), יצא אוטובוס עם הרבה יותר מלש"בים שיתפנו לקרבי ביום הראשון שלהם בצבא - והרבה יותר שיתפנו לשריון.

לגבי זה שצריך לשלוח לוחמים לבט"ר - לדעתי זאת טעות.
זה שחייל הוא לוחם ואף מפקד - זה לא אומר שהוא יודע להעביר שיעורים ולהדריך. כמו שמדריך לא יכול להיות לוחם. זה מקצועיות מסוג שונה.
אם תחסל היום את מערך הגדנ"ע, אז תחזור על אותה טעות של חיסול מערך הקליעה. בעוד X שנים מישהו יתעורר וימציא את הגלגל מחדש בתהליך ארוך ויקר, מינוס שנים של הפקת לקחים.

קצין החינוך הכי טוב הוא המפקד בשטח.
מפקד שהוסמך ללא ערכים ויכולת הדרכה.....עצוב!
תפקיד חיל החינוך הוא לסייע למפקד,
לא לספר אגדות שבינן למציאות אין קשר.
כמה נופלים בגלל שהם באים לסמל לכומתה ולאגדות?
במקום לבוא לדבר האמיתי?

כשהגדנ"ע מקצץ ברכב למפקדים, מדני"ם נמצאים ללא פקוח וגרוע מכך ללא הכוונה.
אולי בימי בראשית זה עבד, היום זה פשוט גורם לזה שהמדני"ם שלא בבסיסים פשוט לא עושים את עבודתם !!!
זו אחת מהסיבות לסגירת מועדוני הקליעה (לא רק) .
בכלל בחיל הזה יש המון "פלצנות"
קוד אתי חשוב - אך הוא בא לאחר שהחייל אומן הוכשר וקיבל הוראה קצרה פשוטה ומובנת.
מקום הפלסף הוא בסדרות חינוך וקורסי מפקדים. ולא בשלב ההכשרה.
יש הרבה תפקידים בצבא ובחיל החינוך מיותרים ואו יכולים להעשות בשרות לאומי ללא מדים.

גדנ"ע שסוגר מועדוני קליעה, מוריד קורסי שדה וניווט, ומשאיר רק את הפלסף - תפקידו להסגר.
רוצה להשמר שיתחדש יתרענן ויעסוק בתפקידו הכנת הנוער לצה"ל. לא זקוקים לו בעמק הירדן, או בעמק יזרעאל, זקוקים לו מאד בירוחם ובשדרות. זקוקים לו בשכונות שאינן שולחות נוער לצבא.

ישן 13-12-2008, 05:38
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אבל אבל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
היה גדנ"ע בשבטה הקטנה עוד באמצע שנת 2002.
אני זוכר שחבר שלי מקורס מפקדים היה שם רס"פ (הוא לא כיכב בקורס ואח"כ כסמב"צ בגדוד...).
זכור לי סיור הזוי במשטח הרק"ם שמאחורי ענף הכשרת הלוחם- הסברתי אז לחיילי הצוות שלי על מערכות כיבוי האש והאב"כ בתומ"ת, בעוד שמספר מטרים לידינו, מעבירה מדריכת גדנ"ע (שאין לה שום קשר לחת"ם) שיעור על תומ"ת לתלמידים משועממים. אוי לאוזניים אשר האזינו באותו שיעור, משום שלדברים שיצאו מפיה לא היה ולו חצי קשר למציאות.
היא בילבלה נתונים, המציאה מספרים וסיפרה אגדות.
למזלה, כשראתה את הצוות שלי היא ביקשה לצרף את התלמידים לשיעור שהעברתי, וכך המצב השתפר מעט.

מה לא ידעת שאת ה מ-16 בנו בקולט שזה מפעל לצעצועים ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:03

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר