לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2007, 12:52
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
חשיפה ראשונה בישראל למערכת תיקשורת משולבת ניידת של חברת סיסקו

סיסקו סיסטמס תציג ותדגים בכנס החלל הבינלאומי השנתי ע"ש אל"מ אילן רמון, שיתקיים במכון פישר למחקר אסטרטגי אויר וחלל, את הפתרון הנייד לתקשורת משולבת מיידית - iCOMMInstant Communications Solution)) אותו פיתחה.

מערכת זו, ייחודית מסוגה בעולם ואשר הופעלה גם בעיראק – תובא במיוחד לצרכי הדגמה בכנס. האירוע יתקיים ביום רביעי, 31 בינואר, בבית חיל האוויר בהרצלייה. במהלך האירוע יתקיימו מספר הדגמות של המערכת.

ד"ר קלאוס-פיטר דורפלקוס
, מנהל יוזמות חלל בקבוצת ביטחון, חלל ואבטחה של סיסקו העולמית, יהיה מרצה אורח בכנס, בנושא: "מרחיבים את האינטרנט לחלל".

אייל בבלי
, מנהל תחום ביטחון בסיסקו ישראל, אומר כי iComm הנו פתרון תקשורת נייד הניתן לפריסה מהירה בזמן חירום, השבתת רשת או אירועים אחרים, כדי לספק שירותי נתונים, קול ורדיו מאובטחים.

Cisco iComm מתבסס על טכנולוגיות ומוצרי מדף מסחריים של סיסקו סיסטמס, בשילוב עם מסוף, אנטנה ושירות לוויין של ספקי צד-ג', כדי לספק ערכת תקשורת בתצורה בנויה מראש. הפתרון מבוסס על שיתוף פעולה אסטרטגי של חברת סיסקו עם פתרונות תקשורת לוויינים של חברת גילת הישראלית.

בבלי מציין כי מאחר ש- Cisco iComm משתמש בקישוריות לוויין, הפתרון הנו בלתי תלוי לחלוטין בתשתית תקשורת מקומית. כיסוי רשת ניתן להרחבה לאזורים המקיפים את מיקום העמדה, תוך שימוש ברשת Wireless mesh של סיסקו, אותה ניתן לפרוס בזמן אמת.

המערכת פועלת תוך שימוש בגנרטור נייד או מערכת אל-פסק משולבת, ואינה תלויה בזמינות של קווי חשמל מקומיים. Cisco iComm מבוססת על חידושי הטכנולוגיה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2007, 16:49
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "ניצול אשכול"

מכיוון שביקשת, מקווה שזה לא טכני מדי ומייגע:

ניתן להבחין בשתי קבוצות עיקריות:

יישומים אנלוגיים (קול):
יישומי קול דורשים פס מאוד צר (בעיקרון ניתן להעביר ערוץ תקשורת היום בעזרת פרוטוקולי דחיסה בכמה קילוביטים בודדים לשניה, ובכל מקרה לא יותר מ 64 קילוביט גם בדורות הכי ישנים). מערכות תקשורת ותיקות (AN-PRC 77 הידוע גם כמ.ק. 77) משתמשות לצורך זה בתדר גבוה מאוד (תג"ם) והם חסרות פרוטוקול במובן זה שהתקשורת היא אנלוגית בלבד (מרכיב גל מידע על גל נושא, משדר, מחלץ גל מידע, בלי המרה דיגיטלית). מערכות של קשר עם מסוקים וספינות בנויות על עיקרון דומה אבל משתמשות בטווח תדרים שונה - יותר גבוה עבור מטוסים, יותר נמוך עבור ספינות. אתה יכול לקרוא בויקיפדיה - מדובר באותן מערכות קשר שמשרתות צבאות רבים מאז מלחמת וייטנאם.
המערכת המתוכנת לתת שירותים דומים ברמת צי"ד היא "ורד הרים", פרוייקט סלולר מאובטח שמפותח יחד עם מוטורולה ישראל (ואני רואה שהוא מפורסם באתר מוטורולה אז עצם קיומו כבר לא מסווג).

יישומי נתונים:
מערכות התקשורת הישנות עבדו על קיבוץ כמה ערוצי קול לידי ערוץ אחד והיו מסוגלות להחליף ערוץ קול בערוץ נתונים בקיבולת נמוכה להחריד, דבר שהשפיע מאוד על מערכות שו"ב מבצעיות טרום צי"ד. מערכות אלה הן המערכות אותן המערכת בכתבה מבקשת להחליף. עד כמה שידוע לפי פרסומים בתקשורת, מערכות אלו משתמשות בווריאנט של 802.11 (תקן ויירלס למחשבים) שעובד בתצורת mesh כלומר כל תחנה היא גם תחנת ממסר עבור שאר הרשת (כמו רשתות peer-to-peer) ובעל טווח מורחב ושדרוג הצפנה לצרכים צבאיים. מערכת כזאת מסוגלת לספק רוחב פס גבוה מאוד ולהעביר כמה ערוצי קול, Video Conference, וידאו אווירי ממסוקים ומידע מודיעיני וערוצי נתונים למערכות השו"ב השונות. למשל הדגימו בחדשות איך ממפקדה של אחת מחטיבות החי"ר ניתן היה לראות צילום וידאו חי מתוך מסוק ולהכווין אותו בהתאם.
מערכות אלו משתמש בתדרים גבוהים מאוד וקשה בהרבה לשיבוש, במיוחד אם התקשורת היא דרך לוויין.
מופיע גם שיפור מוכח בביצועים - הזמן מפריסת חדר פיקוד קדמי עד לתקשורת מלאה עם המפקדה הממונה ירד בעשרות אחוזים, אבל אני לא חושב שכדאי לפרט מה הוא זמן הפריסה (גם אז וגם היום).
רוחב הפס גם הוא גדל בכמה גורמים ומותאם למערכות הנתונים של המחר.

מה שכן, ייקח לצבא זמן רב ביותר לצייד את כל מערך הקשר במערכות הנ"ל, על אחת כמה וכמה במערך המילואים...
ישן 03-02-2007, 12:00
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
הרחבת רשתות ה-IP אל החלל תאפשר פיתוח יישומים חדשים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חשיפה ראשונה בישראל למערכת תיקשורת משולבת ניידת של חברת סיסקו"

http://www.pc.co.il/_DailyMaily/Ite...=&CategoryID=72

"הרחבת רשתות IP קרקעיות אל החלל אמורה לאפשר את פיתוח הדור הבא של שירותי התקשורת הגלובליים", אמר ד"ר קלאוס-פיטר דורפלקוס, מנהל יוזמות החלל בקבוצת ביטחון, חלל ואבטחה של סיסקו העולמית, שהיה המרצה האורח בכנס החלל השנתי לזכרו של אל"מ אילן רמון ז"ל שערך השבוע מכון פישר.

לדברי ד"ר דורפלקוס, רשתות ה-IP המחברות שירותי תקשורת מסוגים שונים המדברים הדדית ביניהם, תוביל לשירותים היברידיים חדשים ובלבד שייבנו מראש בתקנים פתוחים. "ה-IP יוכל לקבל לתוכו קישורים לאינטרנט, תקשורת רדיו, לוויינים, אלחוט, סיבים אופטיים והעברת נתונים דרך רשת הטלפוניה. היישומים שניתן יהיה להשיג מהשילוב הזה הם יישומי הדמיה, חיבור לאינטרנט, דוא"ל, קול, וידאו, מסרים מידיים ועוד".

סיסקו הציגה בכנס מערכת תקשורת משולבת מיידית המכונה iCOMM, ומחברת משדה הקרב או מאיזור האסון לתקשורת לוויינית ומספקת תקשורת VoIP וחיבור אינטרנט מיידי במקום מערכות התקשורת האחרות שקרסו. מערכת זו, שהיא ייחודית מסוגה בעולם והופעלה בראשונה במלחמה בעיראק – הובאה במיוחד להדגמה בכנס. המערכת פועלת תוך שימוש בגנרטור נייד או מערכת אל-פסק משולבת, ואינה תלויה בזמינות של קווי חשמל מקומיים.

אייל בבלי, מנהל תחום הביטחון בסיסקו ישראל, אומר כי iCOMM הנו פתרון תקשורת נייד הניתן לפריסה מהירה בזמן חירום, בעת השבתת רשת או באירועים אחרים, כדי לספק שירותי נתונים, קול ורדיו מאובטחים. "iCOMM מתבסס על טכנולוגיות ומוצרי מדף מסחריים של סיסקו, בשילוב עם מסוף, אנטנה ושירות לוויין של ספקי צד-ג', כדי לספק ערכת תקשורת בתצורה בנויה מראש. הפתרון מבוסס על שיתוף פעולה אסטרטגי של סיסקו עם פתרונות תקשורת לוויינים של גילת לוויינים הישראלית", אמר.

אלון חיימוביץ', מהנדס בסיסקו שהדגים את המערכת, הדגים באירוע חיבור לאינטרנט וקשר טלפוני למנויי סלולר שנעשה באמצעות חיבור ללויין עמוס. "ניתן להרחיב את הכיסוי בעזרת טכנולוגית WiMESH עד כדי עיר שלמה ברשת אלחוטית ובכך למנוע פרישת תשתיות קוויות, תוך אספקת תקשורת נתונים, קול, ו-וידיאו", אמר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 03-02-2007, 21:31

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Prime Sinister שמתחילה ב "הוצגה פה מערכת,"

יפה מצדך שהחלטת להפוך איזושהי אי הבנה שלי למתקפה אישית ("אתה לא מוכיח ידיעה מי יודע מה")
מכיוון שבאמת קראתי לא נכון, אין פה הרבה משמעות מעבר לכך. בתור איש חי"ק לשעבר זו זכותי ואף חובתי לבקר את צה"ל. איפה בדיוק (למעט כאן) היתה הביקורת שלי חסרת בסיס? או לא עניינית ולא נכונה?

יש לי התחושה שאתה במגננה מכיוון שהדברים שאני אומר לא נעימים לאוזניך ואולי פוגעים ביוקרה שלך. העיקר שתפסת טרמפ. זהו, ניצחת, חיל התקשוב מושלם ונותן מענה מעולה (ובגלל זה אנשי מילואים ממשיכים לדבר בפלאפונים ומפותחות מערכות שלא יורדות לשטח). ובכל מקרה אל תטרח לענות לי - הוכנסת לרשימת ההתעלמות כי אני לא חושב שאתה יכול להיות שותף פרודקטיבי בדיונים בהם אני משתתף, מבחינתי.
ישן 03-02-2007, 23:55
  Prime Sinister Prime Sinister אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
אני לא מבקש להיות שותף פרודוקטיבי,
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "יפה מצדך שהחלטת להפוך איזושהי..."

אני מבקש שתייצר דיונים פרודוקטיבים. מה שאתה אומר אכן לא נעים לאוזן, לא בגלל שקשה לשמוע ביקורת, להפך, אלא כי קשה לשמוע השלחויות מיותרות וחסרות בסיס.
ואל חשש, לא פגעת בשום יוקרה שלי. אינני איש חי"ק כמוך, לכן רוב הביקורת שלי תהיה מופנית לחיל שלי(את מרביתה, אני לא אביע כאן).
על הודעה בנושא מערכת תקשורת לווינית, שתתאים למתארים מאוד ספציפיים, כשלא פורטו השימושים הצבאיים המתוכננים - אם בכלל, בחרת להגיב ש:
"אנחה* הם פשוט לא לומדים... לא לומדים ושוב לא לומדים.
...
תו"ל חי"ק - אומנות שנשכחה או שסתם נרדמנו בשמירה?"
והעלית נושא לא קשור לחלוטין של תקשורת לרמת החייל הבודד. זה שיש צורך כזה זה אחלה, אבל אין לו שום קשר למערכת הזאת.
הבנתי את זה שלא קראת נכון, אבל גם בהנתן זה שלא קראת נכון, עדיין יצאת במתקפה מיותרת על החיל שלך לשעבר. "מצטער על הטעות, חשבתי שידו של צה"ל גם בעניין." אפילו אם במאמר כן היה כתוב שידו של צה"ל בעניין, ההודעה שלך עדיין לא במקום.
ישן 04-02-2007, 07:57

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "הרחבת רשתות ה-IP אל החלל תאפשר פיתוח יישומים חדשים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
http://www.pc.co.il/_DailyMaily/Ite...=&CategoryID=72

[snip]

סיסקו הציגה בכנס מערכת תקשורת משולבת מיידית המכונה iCOMM, ומחברת משדה הקרב או מאיזור האסון לתקשורת לוויינית ומספקת תקשורת VoIP וחיבור אינטרנט מיידי במקום מערכות התקשורת האחרות שקרסו. מערכת זו, שהיא ייחודית מסוגה בעולם והופעלה בראשונה במלחמה בעיראק – הובאה במיוחד להדגמה בכנס. המערכת פועלת תוך שימוש בגנרטור נייד או מערכת אל-פסק משולבת, ואינה תלויה בזמינות של קווי חשמל מקומיים.

[snip]

כמו כן... חיפשתי בגוגל על המערכת. מידע על המערכת מופיע כמעט אך ורק בעברית. לא מאוזכר השימוש שלה בעירק. כמו כן, הבחירה של הצבא האמריקאי לתקשורת עתידית הוא JTRS/JPEO בעוד שלנו יש פרוייקט שפוטנציאלית מתממשק עם תחנת בסיס סלולרית - הסלולרי המוצפן הידוע.

אתה באמת בטוח שמישהו פה לא בונה עלינו?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:56

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר