לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2007, 23:55
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[b]לא בכיוון.[/b] פשוט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
את הטענות לגבי למה כל כך קל להשתחרר ולמה אנשים שאנו חושדים שרימו את הצבא והשתחררו בטענות שווא ,לא נחקרים ונענשים, אנחנו צריכים להפנות לגורמי הצבא והכנסת בלבד. אמיל.

מסכים, כבר כתבתי על כך גם באשכולות אחרים שהיו כאן בנושא ההשתמטות. הנושא הפך לבון טון פופוליסטי, ופתאום כולם מתממים - ובאשם אחינו אשכנזי עם ההטפות של בנאומיו האחרונים - מי שאחראי על שחרור או אי שחרור מהצבא הוא הצבא עצמו, ולכן אם הצבא רוצה להקשיח את הקריטריונים לשחרור או אי גיוס הוא מוזמן לעשות כן. כל זמן שהקריטריונים לא שונו אין למי לבוא בטענות. כל זמן שזה חוקי לא להתגייס אם אני מצהיר שאני חרדי/ערבי/פסיכי/מסומם/פציפיסט ....... אז ימשיכו ההשתמטויות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2007, 02:32
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
נכון מאד...!!!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[b]לא בכיוון.[/b] פשוט..."

מותר להתנגד לתופעת ההשתמטות, אפשר גם לכעוס ולמחות בדרכים חוקיות. אסור לתת לנושא הזה לזלוג אל מעבר לחוק במדינה מסודרת ובמשטר דמוקראטי. זוהי תיבת פנדורה שיש להזהר מלפתוח אותה...!!!

חובה על כולנו גם לעצור ולחשוב - אנו נוטים להכליל במושג ה"השתמטות" כל אזרח שלא שרת בצבא גם אם הלה קיבל/ה פטור באופן חוקי לגמרי !!! - קיימות סיבות שונות לפטור מהצבא ו/או משרות לאומי. אין לי ספק שיהיה זה אסון ציבורי וחברתי לכולנו אם יותר למנהל חברה או מעסיק זה או אחר ליטול את החוק (חוק הזדמנות שווה למעסיקים) לידיו ולהחליט על דעת עצמו או אף על דעת עמיתיו או שותפיו כמעסיק מורשה מה טוב ומה לא טוב למדינה.

אין זכותו של מעסיק לברור לעצמו ולהעדיף עובדים שבעברם היו למשל טנקיסטים קרביים על פני תותחנים או יוצאי יחידות עורפיות והקשת כאן רחבה מאד.... על המעסיק להוכיח שקישורים מיוחדים אלו אכן רלוונטים לתפקיד המוצע ולמשרה אליה הוא מגייס עובד זה או אחר.

יש חוק - ואם החוק אינו טוב - יש לשנותו - במסגרת תהליכי תחיקה תקניים.

יהיה זה משגה חברתי איום כאן אם יותר לכל מעסיק להחליט על הטבות או העדפה בקבלת עבודה בהתייחסו למי למשל פטריוט בדעותיו ומי איננו כזה, מי לחם טוב יותר ומי הביע פחד במהלך קרב, מי כשל בקרב ומי צלח בו, מי טייס קרב ומי נווט ומי טייס תובלה, מי ג'ובניק ומי תורם אמיתי לחברה בארץ.

אסור לתת לאיש את חופש בחירת צוות העובדים על פי קריטריונים חיצוניים שלא רק שאינם שייכים למהות העבודה אלא אף אינם חוקיים בעליל.

ומילה או שתיים על המושג הנדוש "תורם למדינה".

חברי הקרביים, הלוחמים הנועזים (אכן - הייתי כזה גם כן למי שמתעניין בעברי שלי...), השרות בארץ איננו תרומה. ראוי שהמושג הבאנאלי הזה יבחן מחדש. השרות בארץ הינו שרות חובה. חובה לפי חוק הגיוס לצבא במדינה. התנדבת ליחידה מובחרת ולתפקיד מסוכן יותר או מסוכן פחות, הכל לפי יכולתך רצונך ורצון ותוכניות הצבא - אינך תורם כלום - אכן מגיעה לך הערכה מסוימת, אולם זו במסגרת הצבא והשיחרור ממנו בלבד - סיימת צבא יצאת לאזרחות, ברוך בואך לכלל העם. כאן יש חזקים יותר וחזקים פחות, בעלי יכולת פיזית וחסרי יכולת שכזו, חולים ובריאים, אמיצים ופחדנים, ישרי מצפון ונבלות אדם - זוהי החברה בה אנו חיים.כולם שווים בפני החוק. אין לך זכויות יתר ולא צריך שכאלה יינתנו לך ע"י המדינה. סיוע בלימודים לאחר שיחרור, סיוע בהכשרה מקצועית, סיוע בדיור - מהמדינה ? - אני שלם עם זה, אולם אך ורק במסגרת החוק המתאים והשוויון האזרחי כלפי החוק.

האם יינתנו לחייל קרבי זכויות יתר בבחירות ארציות לכנסת למשל - זאת משום ש"תרם" למדינה יותר מפלוני שמסיבה רפואית (אלרגיות, אסטמה, כאבי ראש כרוניים וכיו'ב חולות רעות) או נפשית או אחרת, נבצר ממנו "לתרום" באותה המידה ....??? - זאת חברה רבותי שגם הקיצוניים שבנו ורוב גיבורי החייל לא ירצו לחיות בה.

תופעת המשתמטים אכן איננה בריאה לחברה שלנו ויש לתת עליה את הדעת - אולם יש לנו מספיק כוח לטפל בה באופן חוקי ובמסגרת סדר ציבורי נאות.

אין לתת זכות לבודדים, ויהיו אלה ראשי חברות, וועדי עובדים או לחילופין בעלי חנויות קטנות בקניון או במכולת השכונתית, להחליט מי רשאי להכנס בשעריהם ומי לא. לא בהעדפה ולא בשלילת הזכות האזרחית.

אינני הוזה - אני מבין היטב את הבעיה בארץ, ויש למצוא לה פתרון הוגן וחוקי. החוק אותו קבענו כחברה חייב להוביל את כולנו שאם לא כן כולנו ניפול ברשת לאומנות זולה ואמות מידה לאזרחות טובה יותר וטובה פחות, ואיש לא ירים דגל מתריע...

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 05-09-2007 בשעה 02:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:08

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר