לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2007, 12:12
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "מעניין איזה טילי נ"מ יש להם,..."

אני לעומתך מקווה שכן. אני מאחל להם שיתחילו להתמודד עם הבעיות שיוצר המעבר מאירגון "משפחתי" קטן ואינטימי לארגון גדול, כוח אדם לא-נבחר ולא מובחר, אנשים עם מהימנות לא מובטחת, בעיתיות בהכשרה ואימון של הרבה אנשים, ניוד, הזנה ותמיכה מנהלתית, שמירה על בטחון מידע בארגון שבו העובדים הם כבר חיילים סתם ולא נבחרים וכל שאר שפע הבעיות שדבר כזה מציע.

הכי חשוב- אני מאחל לנו שנדע לנצל זאת, וליצור אצלם מצג שווא שמעודד אותם למשיך להתפשט (תרתי משמע!) מולנו מן הליטאני וצפונה.

ואם אפשר, אוסיף רק שאני תקווה שמה שכתוב בחתימה שלי יתגשם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2007, 18:46
  jawa jawa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "זכור שעם הזמן גם מטרות..."

ציטוט:
איזה אינטרס יש לסוריה ולאיראן ביכולות שאינן רלוונטיות במיוחד נגד ישראל?

לאיראן יש אינטרס להמשיך וליצא את המהפכה, עד להגשמת הסהר השיעי.
לסוריה יש אינטרס להפחית מכוחו של המחנה האנטי סורי בלבנון.
ושתיהן, במקביל, מעוניינות לבצר כוח התקפי יעיל על גבולה של ישראל.

ואם רוצים אפשר לקחת אז זה אפילו יותר רחוק; איראן רואה מול העיניים סיכוי לא קטן להתקפה עליה בעתיד הקרוב. חיזבאללה גדול וחזק אמור לשמש, לפיכן, גם להרתעה וגם לפתיחת חזית נוספת בעת הצורך. ובמתאר שכזה לכמות (רקטות, טילי חוף ים, טילי נ"מ וכן לוחמים) יש משמעות רבה.

תגובה לרגב 06
ציטוט:
אם יש להם במרחק 15 ק"מ מהגבול רקטות לטווח 10ק"מ וטילי נ"ט לטווח 5 ק"מ, מה אכפת לי אם זה מאוחסן במערה הזאת או השניה, בבניין הזה או ההוא?

ברור לך שעפ"י ההגיון הזה, גם לא אמורים להפריע לך כל אותם מאגרי נשק שמאוחסנים עבור חיזבאללה בסוריה, ויוצאו מהימ"חים ברגע שמע'ניה יחליט כך.
ישן 31-10-2007, 19:38
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי jawa שמתחילה ב "[QUOTE]איזה אינטרס יש לסוריה..."

אני מאמין שמע'ניה או מורניייה לא מחליט החלטות כאלה.
אנחנו צריכים להיות מסודרים בחשיבה. אם החיזבאללה הוא ארגון פנים לבנוני עם סדר יום כזה ומעט חיזוקים מאיראן, למה לו להיכנס למלחמה מול ישראל בקיץ 2006?

למה לו להמשיך בה ולסרב לאפשרויות הפסקת אש שנתפרות במהלכה, למרות שנראה בעליל כבר ביום השלישי לאחר החטיפה שמשהו השתבש קשות בתגובה של הישראלים?

למה לו לשמר שיגורי רקטות אל העורף הישראלי כל הזמן ולספק לישראל (שמוכיחה גם בשבןע 2 ו-3 שהיא השתגעה) תירוצים להמשיך לגרום נזקים שאינם רצויים לארגון בזירה הפנים לבנונית?

התשובה לדעתי היא אחת- החיזבאללה הוא שלוחת לבנון של משמרות המהפיכה האיראניים. ככזו משולבים בהנהגתו גורמים לבנוניים וחוץ לבנוניים. כשלוחת לבנון של משה"מ קיימת שדרה פיקודית חונכת של קציני משה"מ במקביל לשדרת הפיקוד הלבנונית בארגון.
כשלוחת לבנון הוא מחומש בציוד ותקציב איראני, שגם קונה ציוד סורי. סוריה להערכתי תורמת רק מעט ציוד מתוצרתה, ורוב הציוד הסורי של הארגון למעשה משולם מתקציב איראני.
כשלוחת לבנון של משה"מ מסתדרת הגיונית העובדה שלמרות שאין לארגון כל דרך לייצר משאבים לקיום פעולותיו (סעד, חינוך,קהילה) הוא בכל זאת מצליח לקיים הצטיידות ופעילויות אלה. לשם השוואה ראה הרשות הפלשתינית (רש"פ- אין לי כוח להקליד כל הזמן, סליחה)- יש לרש"פ עורף חקלאי, אמצעי ייצור, מסחר וכוח אדם פי כמה מלחיזבאללה, ועוד סיוע כלכלי ממדינות שונות, ולמרות זאת משטחם עפים עלינו רק פרויקטים של תלמידי תיכון בפיזיקה והנעה רקטית (טוב, כמעט, אבל הבנת...).

זה למה לדעתי מוע'נייה וחבריו הם לא בדרג של אסד ושות' וההנהגה האיראנית. אלה הראשונים הם דרג מבצע ואלה האחרונים הם דרג מחליט.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 31-10-2007, 20:39
  jawa jawa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אני מאמין שמע'ניה או מורניייה..."

ציטוט:
אני מאמין שמע'ניה או מורניייה לא מחליט החלטות כאלה.

הזכרת שמו הייתה דוגמא להחלטה של דרג צבאי פיקודי להתכונן לקרב. כשם שהרמטכ"ל כאן לא מחליט לבד, אך יש לו השפעה גדולה, כך הוא לא מחליט הכל לבד. אך בהחלט כן, יש לו השפעה רבה יותר. הן באיראן, הן בדמשק, הן בבירות ועפ"י המקורות המיוחדים אז גם בגבול אפגניסטאן - פאקיסטאן.

אין ספק שלחיזבאללה קשרים עמוקים עם טהרן. אולם, העדה השיעית יושבת בלבנון מאות בשנים. כיום,חיזבאללה הוא הכוח הרלוונטי ביותר שמגן, לראות עיניה, על זכויותיה הנגזלות. ולכן, חיזבאללה כיום, יותר מתמיד, נדרש לשלב בין הצרכים האיראניים לצרכים הפנימיים שלו.

אני מציע שתעמיק קצת במבנה ההיררכי של חיזבאללה, לפני שתפסול על הסף את השפעתו של מע'נייה או נסראללה או קאסם על פעולות הארגון.
ישן 31-10-2007, 21:17
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי jawa שמתחילה ב "[QUOTE]אני מאמין שמע'ניה או..."

לא הסברתי עצמי טוב.
לא רק שאינני פוסל השפעתם של מע'נייה, נסראללה והשאר על הארגון, אלא שדעתי כדעתך בעניין ההירארכיה והשפעה. בהדל יחיד- אני משוכנע שבהגה מחזיקים האיראנים, והצמרת שיושבת בלבנון היא המוציאים לפועל, בדומה לתיאורך- "כשם שהרמטכ"ל כאן לא מחליט לבד, אך יש לו השפעה גדולה, כך הוא לא מחליט הכל לבד".

על העדה השיעית והפז"מ שלה בלבנון אין לי מה לומר, אלא לטעון שהאינטרס של העדה אמור להיות נגד מעשים שמביאים לתוצאות כמו אלו של שבוע 3 והלאה במלחמת לבנון 2006, ואני משוכנע שלמרות עולם ערכים שיעי, יש שם רצון פוליטי עז לשרוד כעדה ולשמר את עצמם.

ישן 31-10-2007, 19:14
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אני לעומתך מקווה שכן. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
אני לעומתך מקווה שכן. אני מאחל להם שיתחילו להתמודד עם הבעיות שיוצר המעבר מאירגון "משפחתי" קטן ואינטימי לארגון גדול, כוח אדם לא-נבחר ולא מובחר, אנשים עם מהימנות לא מובטחת, בעיתיות בהכשרה ואימון של הרבה אנשים, ניוד, הזנה ותמיכה מנהלתית, שמירה על בטחון מידע בארגון שבו העובדים הם כבר חיילים סתם ולא נבחרים וכל שאר שפע הבעיות שדבר כזה מציע.

הכי חשוב- אני מאחל לנו שנדע לנצל זאת, וליצור אצלם מצג שווא שמעודד אותם למשיך להתפשט (תרתי משמע!) מולנו מן הליטאני וצפונה.

ואם אפשר, אוסיף רק שאני תקווה שמה שכתוב בחתימה שלי יתגשם.

הקאץ' בכל הסיפור הוא שבמלחמה נגד חיזבאללה שמן ומאורגן מתאימה לוחמה אווירית דוגמת זאת שהופעלה בשבועיים הראשונים למלחמת לבנון השנייה, אך ההנהגה, צמרת צה"ל וכל העיתונאים שנמנים על קבוצת ה- "Armchair Generals" הכריזו על מותה של התפיסה הזאת.
לפיכך גם אם בעתיד ה"שלטנות האווירית", או איך שלא קראו לזה בתקופת חלוץ, תהיה הכלי הנכון השימוש בו יימנע בשל שיקולים פוליטיים תדמיתיים.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 31-10-2007 בשעה 19:18.
ישן 01-11-2007, 12:44
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני מצטט את אלכס פישמן,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06]אני לעומתך מקווה..."

"התוכנית הצבאית מדברת על פגיעה בכמה מאות מטרות בלבנון בפרק זמן של ימים ספורים... הפגיעה במתקנים הצבאיים של חיזבאללה נוחה יותר היום בהשוואה לשנות ה-90. חיזבאללה התמסד. הוא הפך לארגון סמי-צבאי, עם מפקדות, הירארכיה, בסיסים קבועים, מוצבים, מחנות הדרכה, מחסנים גדולים, לוגיסטיקה. הוא בולט בשטח. חולשתו - בעוצמתו".

היום השלישי למלחמת לבנון 2.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 31-10-2007, 12:38
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "מעניין איזה טילי נ"מ יש להם,..."

1. מעניין איזה טילי נ"מ יש להם, אני מעריך שרק טילי כתף.

>> אל תהיה כל כך בטוח, הרי הם אחסנו בביירות במשך שנים סוללות טילי ים-ים בלי שאיש ראה/הלשין (בניגוד לזילזלים). אם כי כמעט כל דבר מעבר לטילי כתף מצריך כבר רכב ו/או מכ"מ ו/או אימונים ולכן מתגלה יחסית בקלות מהאוויר/מהחלל.

2. כמות גדולה של טילי ים תהווה בעיה.

>> גם אם כל מה שיש להם זה משגר בודד ושני טילים עדיין במלחמה הבאה כבר תראה יותר סטי"לים משייטים להנאתם מול חופי לבנון, אלא אם רצועת החוף תיכבש על ידי צה"ל (ראה סעיף הבא).

3. אני מקווה שהם לא הגדילו בצורה משמעותית את כוחות הקרקע שלהם.[/QUOTE]

>> אם 2000-3000 לוחמים הכילו בהצלחה 3.5 אוגדות צה"ליות במשך 3 שבועות למה בדיוק הם צריכים יותר מזה? 1500 בקו הכפרים הקדמי (נגיד פלוגה בכל כפר), 500 ב 5 כוחות עתודה גזרתיים, 1000 מפעילי נשק מסייע (מרגמות, מקל"רים, טנ"טים ורק"ק) פלוס נגיד עוד 500במפקדות בצור ובצידון. מה עוד שלאור התמיכה המערבית הגורפת בשלטון הנוכחי בביירות, הסיכוי שממשלה כלשהי בישראל תורה לצה"ל שוב לחצות את הליטאני צפונה כמו ב 1982 הוא די אפסי.
ישן 31-10-2007, 15:03
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

לא בתור נודניק פולני, אלא באמת תהיה-

למה לא ניתן להם להתמלא בטיפול בכל החימוש קצר הטווח שהם רוצים, ולעומת זאת נשקיע מאמץ יסודי במעקב אחר כל הנוגע לחימוש שרלוונטי אלינו (יכול להגיע מהליטאני אל מעבר לגבול, אל יישובינו הצפוניים).

כשמשהו בהיבט הזה יפריע לנו, נתיחס אליו. בנוגע לשאר- אם יש להם במרחק 15 ק"מ מהגבול רקטות לטווח 10ק"מ וטילי נ"ט לטווח 5 ק"מ, מה אכפת לי אם זה מאוחסן במערה הזאת או השניה, בבניין הזה או ההוא?

בנוגע לכניסה קרקעית והכלה של 3.5 אוגדות- נכון להציג זאת במונחי כוח מול כוח בזירה, ונכון לטעמי יותר (במיוחד כשאנחנו מתחקרים לעצמנו) לזכור בדיוק נמרץ ומוקפד כמה בדיוק מן הכוח הזה הופעל ואיך בכל זמן נתון במלחמה.
אני מאמין שמסקנה מבחינה כזו תהיה שסדר הכוחות שפעל בכל קרב היה כזה שמראה שאנחנו חטאנו קשות לעקרונות מלחמה בסיסיים כמו ריכוז מאמץ, רציפות והמשכיות, מיצוי הכוח, יוזמה והתקפיות ועוד כמה שמשמעותיים להיבטי המנהלה והתמרון.

אין לי כל כוונה כאן לחזור ולחטוא בתיאוריית "ניתן לרקטות להחליד על המשגרים". אני דווקא בעד להתיחס אל הנשקים האלה כאל כאלה שלא מחלידים לעולם, וליזום ולבדוק את עצמנו תדיר בשאלה מתי איך וכמה לטפל בהם.

ואמר דויד בן גוריון- "לא חשוב מה הגויים יגידו, חשוב מה היהודים יעשו".

ישן 01-11-2007, 12:36
  הקומץ הקומץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
קחו בחשבון שלישראל יש אינטרס ברור בפרסום הזה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "אבל היו גם פעולות בעורף..."

ישראל מעוניינת לספר לאו"ם ובעצם לכל העולם שהחיזבאללה שיקם את כוחו ואוגר כמויות עצומות של נשק וטילים מצפון לליטני
- כדי שהכוח הרב לאומי ימשיך לעשות את עבודתו מדרום לליטני
- כדי שדעת הקהל העולמית תוכשר להפצצות של חיל האוויר מצפון לליטני
- כדי לטנף על סוריה ועל איראן שמספקות את הנשק.

בשורה התחתונה ייתכן הדיווח לאו"ם מדויק, אבל לא בטוח שהוא כל כך מדאיג.
למה?
רקטות ארוכות טווח יותר קל לגלות, וזה בערך הדבר היחיד שצה"ל הצליח בו בצורה מוחלטת במלחמה האחרונה.

C-802? אני די משוכנע שמערכות ההגנה של הסטי"לים הישראלים לא יודממו ולא לשנייה אחת האחרי הפאשלה בחנית, כך שטילי קרקע-ים הם איום מוגבל.

מערך נ"מ? גם לסורים יש את אחד ממערכי הנ"מ המתקדמים בעולם וזה לא ממש עזר להם בתקיפת הכור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר