לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2007, 20:33
  snipeair snipeair אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
תגובה מאוד חכמה ומסמכמת של מישהו לנאומו של האלוף שטרן

בואו נשים את כל הקלפים על השולחן,
אם כך, למה שהנוער יתגייס למה שילכו למילואים???!!! בואו נשים את כל הקלפים על השולחן.

א. מדיניות של איפא ואיפא

1. כאשר צה"ל לא מסוגל בעצם לשחרר את שלושת החטופים ומצד שני מסכים לשחרר מאות אסירים עבור סוחר סמים שהיה פעם אל"מ. (יותר מידיי זמן לקח עד שהורד בדרגה), לשחרר מאות אסירים כמחווה לאבו מאזן ולשחרר רוצחי חיילים כמחוות למלך הירדני.
2. כאשר השבויים שלנו לא רואים שום מכתב, שום ביקור של נציג הצלב האדום, איננו מקבלים כל אות חיים מהם, ומצד שני האסירים שלהם אצלנו מקבלים ביקורי משפחות, מנהלים את חייהם ברמה סבירה של אנושיות ואין ספק קל שהם בחיים.
3. כאשר על המתגייסים שלנו מבצעים ניסויים מבלי לעדכן אותם מה פשר הניסויים, מה מטרתם והחשוב ביותר – מה הסיכון שבלקחת חלק בהם, וכאשר הם סובלים מתופעות לוואי חמורות, כאשר בריאותם נפגעת - לפעמים ללא תקנה - צה"ל מתחמק מאחריות ומסרב להכיר בהם כנכי צה"ל ולטפל בהם כראוי – על חשבונו (ראה מקרה הניסויים באנטראקס ומקרה לוחמי השייטת והקישון).
4. ומצד שני - לאלה שיורים עלינו אנחנו ממשיכים להעביר מים, דלק, מזון ואספקה, להם חייבים לתת לעבור במעברים כדי שיעברו ניתוח דחוף בארץ או כדי להציל יולדת.
בתי החולים שלנו מלאים בפצועים ובחולים מעזה ומהגדה. כל אדם שצריך השתלה מעזה, עובר להיות "הראשון בתור". הלא כבר חכמינו קבעו "עניי עירך קודמים"?!
5. כאשר חיי האויב חשובים יותר לבתי המשפט שלנו מאשר חיי חיילינו ואזרחינו.
מבטלים את "נוהל שכן" ,מפסיקים מלחמה ל- 24 שעות בגלל שמספר אזרחים של האויב נהרגו (כשברור שהשתמשו בהם כמגן אנושי והם לא אמורים היו להיות שם) ומאפשרים לאויב להתארגן מחדש בפרק זמן זה...
6. ומצד שני סופגים ירי של קאסמים במשך שבע שנים! על שדרות ולא מוצאים תשובה הולמת
"לצינור המעופף"! האויב מנצל את התנהגותנו זו מפרש אותה כפחדנות ויורה עלינו
מאזורים מאוכלסים כשהוא בטוח שלא נגיב.
ואכן, איך אפשר להגיב כאשר לירי תגובה שלנו צריך לקבל אישור אלוף?

דוגמאות אלו באות להמחיש כיצד חיי חיילנו ואזרחינו הם כקליפת השום עבור הקברניטים שלנו
– העיקר שהם וילדיהם בטוחים.

ב. שחיתות הקברניטים -

1. כאשר קברניטים מסרבים להודות בטעויות, לקחת אחריות ולפנות את הכיסא.
2. כאשר מינויים של מפקדים בכירים בצה"ל נעשו לכאורה לא לפי ההתאמה לתפקיד אלא
לפי הנוחות לקברניטים ונעשו, לדוגמא, באיזו שהיא חווה בדרום.
3. כאשר הבת של ראש הממשלה מסוגלת לשבת ליד ביתו של הרמטכ"ל ולצעוק "רוצח"
ולא קמה שום זעקה כנגד התופעה.
4. כאשר רבים מהמנהיגים שולחים את ילדיהם לחו"ל ללמוד לעיתים מבלי שישרתו בצה"ל וגם אם שירתו - חלקם לא עושה מילואים (ראו לדוגמא את ילדיו של ראש הממשלה - אריאל שנמצא בפריס ושאול בניו יורק – חפשו את השמות בגוגול ותגלו פרטים מעניינים).
אין דוגמא אישית, כל אחד "עושה לביתו" במיוחד כאשר הוא "שומר" על הקופה הציבורית...
5. כאשר במקום דיונים ענייניים בקבינט המדיני בזמן מלחמה - הכל חברותה והנושאים "נסגרים" לכאורה לפני הדיון (ראה עדותו של השר רמון בפני וועדת ווינוגרד) ויוצא שהחיילים הופכים לבשר תותחים.

ג. ועוד ממחדלי המנהיגים

1. כאשר רואים שצה"ל הגדול לא היה מסוגל לחלץ פצוע מקבר יוסף והיה צורך להסתמך על רגו'ב ועל תשלום של $5,000 - הרי רובנו, למעט אלה ששילמו לו, יודעים שאסור להאמין להם...
2. כאשר נסוגים מלבנון ומבטיחים לעם שבמידה ותהיה ירייה אחת מלבנון אנחנו נגיב בחומרה
אבל שום דבר לא קורה אחרי ירייה אחת, שתיים, שלוש וכו'.
וכאשר כבר "מגיבים" התגובה מתבטאת בהשלכת פצצות מהאוויר לצורך רעש וצלצולים "אזורי השיגור" או בתרגום לעברית – לסתם אזורים.
3. כאשר אנחנו, במו ידינו, מחלקים נשק לפתח, ונשק זה מופנה נגדינו והורג בחיילינו ובאזרחינו.
4. כאשר צריך "להילחם" על וועדה חקירה ממלכתית במקום שיהיה נוהל קבוע בחוק שאחרי כל
מלחמה ולא חשוב מה תוצאותיה תוקם וועדה חקירה ממלכתית, וזאת על מנת ללמוד לקחים
ולתקן את הליקויים.
כאשר נוהל כזה יהיה קיים, ידע כל אחד ואחד מאיתנו מהקטן ועד הגדול בדרג הצבאי ו/או
המדיני לא "לעשות שטויות" ויתחילו לקחת אחריות על כל הפעולות שלהם.
ואולי כל מתגייס יתחיל להבין שמתחילים לעשות סדר בבלגן ויש "כבוד" להחלטות.
המטרה של וועדת החקירה היא לא לסרס את המפקדים. אלא להיפך – קחו דוגמא למשל
מחילות האוויר והים המתחקרים כל אירוע של "כמעט וקרה" על מנת ללמוד לעתיד, להפיק
וליישם לקחים ולמנוע את הישנות המקרה.

ד. אזלת יד מביישת של המפקדים

1. כאשר המפקדים הבכירים אינם מכירים את "לבוש ב'" ויושבים בחמ"ל מאחור ומנהלים את הקרבות דרך פלאזמות – לאן נעלם הערך: "אחריי"?
2. כאשר אין אחריות של המפקדים על חיי חיילים, כאשר שולחים חיילים כברווזים במטווח בצהרי היום, כדוגמת מה שקרה במלחמה האחרונה.
3. כאשר מפקדים שוכחים חיילים בשטח אויב (החייל מגולני, גדוד 51, שנשכח בעזה).
4. כאשר שולחים חיילים להילחם ללא אוכל, ללא מים וללא ציוד מתאים ואז מאיימים להעמיד אותם לדין כאשר הם פורצים לחנויות ושוברים דוד"ש על מנת לאכול ולשתות – כלומר לשרוד!
5. כאשר ביום החטיפה של שלושת החיילים בשנת 2000 נטען שאת הגיפ הממוגן היה צריך
לשלוח לעזה באותו היום (בושה שזו הסיבה שדובר עליה בנוסף איפה סדרי העדיפויות של הצבא?).
6. כאשר צה"ל לא הצליח, במשך שנים, להתגבר על המנהרות ברצועה למרות שבארה"ב יש כלי מכאני מתאים, שניתן היה להביאו, ושיכול היה לפתור את בעיית המנהרות ולמנוע הרג של עשרות חיילים. (רק לשמוע על ההתנהלות של כל הגורמים בפרשה ולקבל חלחלה, ולהבין את המילה מחדל ולהבין איך שחיי חיילינו הם לכאורה "לא בראש" של המפקדים).
7. כאשר שולחים חיילים לא ממוגנים כראוי עם כ – 2 טון חומר נפץ לפיצוץ מנהרות בידיעה שיש
סיכוי שכלי הרכב יפגע מ – RPG, ואחרי הפגיעה החיילים וכלי הרכב יכולים להפוך לעפר.
8. כאשר לקציני בריאות הנפש של צה"ל יש "אצבע קלה על ההדק" והם משחררים בסיטונאות.
הצבא לא יכול להפיל את האשמה רק על הפוליטיקאים, ולכן מומלץ למפקדים הבכירים המקטרים על ההשתמטות להסתכל גם "במראה" שלהם עצמם. נראה לכאורה שצה"ל הולך עם המצע של המפלגה השלטת ומדיניותה על מנת למצוא חן, וזאת במקום לעמוד על שלו
"ולדפוק על השולחן". (ראינו שגם בחירת המפקדים נעשית לפי אינטרסים ונוחות הקברניטים).
תפסיקו להאשים לכאורה אחרים. (בעניין אחר, לדוגמא, כאשר מישהו חשב, שטוב שנחכה שהטילים של החיזבאלה יחלידו, וצה"ל הלך איתו עם הרעיון, אבל בלי ההיגיון שבדבר).

ה. חוסר הגינות משווע ביחס ללוחמים ולמילואימניקים

1. כאשר הכנסת מאשרת את המשך חוק טל - חוק המפלה בין דם לדם ופוגע קשות בעיקרון
השוויון. זו שערורייה ממדרגה ראשונה, הרי הסטודנט הלוחם משלם, בסופו של דבר, על לימודיו הרבה יותר מתלמיד הישיבה.
חכי"ם הדתיים מצליחים להזרים עקב הסכמים קואליציוניים מיליוני שקלים לתלמידיהם.
מי דואג לסטודנטים הלוחמים?
2. כאשר שר הביטחון טוען שצה"ל הפך להיות "צבא של חצי עם" ומצד שני מצביע להארכת חוק טל בחמש שנים. די עם הצביעות, זה מראה לכאורה על חוסר תום לב ואינטרסים אישיים.
3. כאשר יש יתרון לכל המשתמטים במציאת עבודה באזרחות כי הם סיימו ללמוד שלוש שנים לפני
אותו לוחם ויש למשתמטים יתרון גם בשמירה על מקום עבודתם כי הם הרי גם לא עושים מילואים - אז למה להיות פראייר?
הרי היום זו כבר לא בושה לא לשרת בצה"ל, חלק מהמשתמטים אף מתגאה בכך ואפילו מטיף לכך (זוכרים את כוכב נולד 4? אלה הם "אלילי הנוער" שלנו!).
מה שמעניין את הנוער כעת זה בילויים וכסף (ומהר) הם רואים את המבוגרים שאצלם
ההצלחה נמדדת בכמות הכסף שיש להם, "והפראיירים אוכלים אותה" אז למה
לבזבז זמן על ג'בלאות, מסעות, מילואים, ומלחמות?

4. כאשר אין שום תגמול הולם ללוחמים אחרי שחרורם מצה"ל.
רוצים דוגמא אחת לתגמול הולם? – כל לוחם בעת שחרורו מהצבא יקבל מהמדינה ובחינם קרקע (300 מ"ר למשל) בגליל או בנגב. הרי הכרזתם שברצונכם לייהד את הגליל...אבל בפועל מגזרים אחרים משתלטים על שטחים אלה, ובאין מפריע, ובונים וילות לתפארת (ללא תשלום ארנונה וחשמל) בעוד חיילינו צריכים לסמוך על עצמם, או במקרה הטוב על הוריהם...
5. כאשר אין התחשבות בסטודנטים שהיו לוחמים מבחינת גובה שכר הלימוד, קיום מועדי ב' וכדומה. לוחמים אלו גם עושים מילואים כ- 35 ימים בשנה ויש לזכור שהמילואים נמשכים לפחות 25 שנים מיום השחרור מהשירות הסדיר. יש קצינים שאיבדו מקומות עבודה בגלל מחויבותם למילואים..
צה"ל, במלחמותיו, מסתמך כמעט רק על המילואימניקים אבל בשטח זה לא בא לידי ביטוי אלא
רק בדיבורים וסיסמאות.
6. כאשר מרצים מסרבים ללכת לקראת סטודנטים שהשתתפו במבצעים צבאיים כגון "חומת מגן" ו/או במלחמה האחרונה (כדוגמא, הקצינה לינוי הבר) בגלל שהם החליטו שהמבצע ו/או המלחמה אינה מתאימה ליפיופי הנפש שלהם ואף אחד לא מעז לצאת חוצץ כנגד התופעה החמורה הזו ולעשות מעשה לטובת אלו שנתנו את זמנם ולעיתים את חייהם כשנענו לקריאת ממשלתם! - העיקר החופש האקדמי? על איזה חופש מדובר אם התנהגות כזו נותנת לגיטימציה לעמים אחרים לעשות עלינו חרם אקדמאי, וגם בהזמנה של אותם מרצים....
7. כאשר לאנשי המילואים אין ביטוח מפני "אובדן כושר עבודה" - הרי זה אמור להיות דבר אלמנטארי שאנשי המילואים מקבלים והנה – לא אצלנו... זו שערורייה וזה מקומם.

אנחנו מדינה לא נורמאלית, מטורפת, חסרת עדיפויות לאומיות, חלמאית, חסרת כבוד עצמי וחסרת חוט שדרה. אנחנו מדינה המנצלת לכאורה אנשים – ודווקא את אלה שמאמינים בה ורוצים לתת ולשמור עליה - ולא יודעת להחזיר ב"תודה" טריוויאלית.
ודוגמאות נוספות - צד"ל, פולארד.

אם כך מתנהלים העניינים במדינה אז חפשו לכם פראייר אחר, מעתה והלאה אני דואג למשפחתי ולחבריי הקרובים. מספיק עם הצביעות שלכם! ניתן לצלצל אלי אחרי המהפכה, - שכולם מתגייסים כולל החרדים למשך שלוש שנים, ומגיל 18, ובלי שום התחכמויות והצעות מוזרות שלכם.
אני הראשון שאגיע אחרי השוויון המוחלט...
וכעת אני הולך לדוג....

הכל עניין של מנהיגות ומנהיג...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2007, 21:05
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "תירוצים עלובים להשתמטות בזויה"

נכון
המשותף לנימוקים כאן הוא פופוליזם.
למצוא חן.
לא מספיק להיות חילוני (מה זה בעצם, חילוני? לא-דתי? וזהו?) ונגד ערבים (נו, זה ממש קל).
ואם כולם יחשבו ויעשו כמו הכותב, אני מתנדב להתנבא שהתוצאה תהיה כמו כל קהילה יהודית באלפיים השנים האחרונות, ברגע שהגויים מבצעים בה פוגרום, אין מי שיעצור בעדם.

אז לא, לא מתאים לי.
אני הולך להיות מורה ומילואימניק. הראשון כדי שלבן שלי ולבן שלו יהיו חברים על רמה, והשני כדי שיהיה לבן שלי בן.
אני רוצה לשכנע את כולם לחשוב כך, ואז ניראה כמו חברה בריאה, מלוכדת ויוצרת.
כמו בצבא, ברמה הכי נמוכה- אם יש במחלקה 30 חבר'ה ומחלקים את השמירות על כולם, לכל אחד יוצא רק קצת. מתחשבים במי שיש סיבה טובה להתחשב בו, וכל השאר צריכים לחשוב בהיבט מעט יותר רחב מרוחב האגן שלהם.
ככה נגלה שיש כסף לתת לניצולי השואה גם ללא "שנור" או שילומים מהגרמנים, שיש כסף לתת לבחורינו מהשכונות והישובים הלא-עשירים (לטובת מוסדות חינוך, לא לטובת מגרשי כדורגל או קיצבאות אבטלה), שיש כסף גם למימון תשתיות כמו כבישים ורכבות, יש גם כסף לכיתות לימוד, ובסוף בסוף, באמת שבסוף, יש גם כסף לציוד לחימה.

היהודים מייצרים היום כמות גדולה של כסף במדינתם. תתפלאו לדעת עד כמה מצליח לנו.
מצד שני, תתפלאו גם לדעת כמה כסף מתאדה ונשרף בצורת טיפשות (מחלף גנות, גשר בנתב"ג 2000, מחלף צומת חולון, כביש 6 והסכמי השיפוי בין המדינה לחברה המפעילה, הפרטת בז"ן, מכירת מפעל "מגן" של תעש ועוד ועוד ועוד).

לסיכום- אני (הפרט) הולך לדאוג למה שאני יכול (כפרט). להיות מורה זו הדרך הפשוטה ביותר לאדם יחיד להגיע להשפעה משמעותית על מספרים גדולים של אנשים. מי שנותן כנגד את דוגמת מעמד המורים דהיום, אנא היזכר בימים בהם המורה החזיק מעצמו ודאג להקרין את הרושם הנכון על סביבתו באמצעות מקצועיות, נחישות, הגינות וסבלנות.

ובקריצה למי שיגיד שאין עניין כל זה לפורום- אני מאמין גדול בכך שהחינוך הוא המרכיב המשמעותי ביותר בסך העניינים שמרכיבים את הבטחון הלאומי. רק תזכרו באיזה תנאים מחורבנים וציוד ניצחו הדור של michaelhk, bennyhartman,b.a., offerd ושאר לוחמי דור 1973 את מלחמת יום הכיפורים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 21-11-2007, 21:07
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
פטאטי עלוב ופוליטי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snipeair שמתחילה ב "תגובה מאוד חכמה ומסמכמת של מישהו לנאומו של האלוף שטרן"

הלך מישהו ואסף את כל הכשלונות והפאשלות שקרו במדינה בעשור האחרון (לדעתו הנוטה ימינה)
והמסקנה שלו היא שכולן תוצאה של מנהיגות כושלת (כלומר המנהיג הוא לא הוא או מי שמיצג אותו)
ולכן יש לו צידוק מוסרי לא לתרום את חלקו לחברה בה הוא גדל.

מעולם לא גדלנו במדינה מושלמת. התגיסנו, עשינו מילואים, שילמנו מיסים למרות שמנהיגינו פישלו, לא יצגו אותנו, רימו וגנבו. הגנו על מתנחלי חברון למרות הבחילה העזה שמעשיהם העלו בנו.
כי לתקן צריך כל אחד מאיתנו, מבפנים לא על ידי "מנהיגות ומנהיג".
אז בו נשים את כל הקלפים על השולחן. המתנחלים יכולים לחיות בשטחים בגלל שבדמוקרטיה לא בוחרים להשתתף רק שנוח. הטיעונים שלך אינם יריה ברגל, אתה יורה לעצמך בראש.

ישן 21-11-2007, 21:23
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
ללא קשר לתגובה זו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snipeair שמתחילה ב "תגובה מאוד חכמה ומסמכמת של מישהו לנאומו של האלוף שטרן"

לפעמים נראה שהאלוף שטרן (ואלופים אחרים, דוגמאת אבי מזרחי) מתחרה בתחרות "מי יגיד את הדבר הכי הטיפשי-משתלח שרק אפשר וזה יירד לו מהידיים".

האלוף שטרן כבר מזמן מצתייר כפרובוקטור. לטוב, ובעיקר לרע.

לגבי נאומו וללא קשר לנאומו: ישראל מדינת חוק. יש "חוק שירות ביטחון". לכשישתחרר האלוף שטרן מהצבא ואם יבחר בפוליטיקה כדרכו - הוא מוזמן להציע שינוי בחוק דוגמת שינוי קריטריון הגיוס, הקשחת מדיניות השחרורים על רקעים שונים, וכמובן - אכיפה.

השתלחויות חסרות רסן בממסד ובאנשים לא יביאו לידי תוצאות, לא אותו ולא את המערכת (ובעצם אף אחד באופן כללי)

ישן 22-11-2007, 11:18
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
קראתי הכל. ואני קובע..חח..אומר ש..
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "תנסה אולי להגיב לגופו של ענין..."

באמת נעשה לי ממש שחור בעיניים ואני ממש אבל ממש רואה את כל מה שפותח השירשור רואה ובאמת יש הרבה נקודות נכונות. אמה-מה הכל 'מוצא מהקשרו'.
שום דבר שהוא ההיפוך - בוא נגיד סתם דוגמא בנות שמטיסות היום F16 זה לא מחדל נכון?
גולני שמחסלים כל יום כמעט 2-3 מחבלים על הגדר, זה בסדר, נכון?
אז גם אני לא אוהב מה שאני רואה כבר משנת 1978 אבל אני נאבק בצבא להשאר בו במילואים.
ולפותח השירשור אומר - בסדר, השאר בדעתך, וגם שטרן לא משהו יוצא דופן שצריך להקשיב לו במיוחד ותמיד יהיו בעיות בכל המערכת הזו שקורינ מדינת ישראל והצבא.
ואני נשאר פה.
נתראה במילואים? על הקו? בעזה? בלבנון?
ושאלה: היית פעם על הקו נאמר בצפון באמצע הלילה וצפית על אורות משגב עם והרגשת שאתה עושה משהו אמיתי כמו לדאוג שהילדים בבית הילדים במשגב ישנו כמו שצריך ושאף רוצח לא יתקרב לגדר של היישוב שלהם?
אני חוויתי את זה ואני מרגיש מצוין.

ישן 22-11-2007, 13:03
צלמית המשתמש של HotChillis
  HotChillis HotChillis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "תנסה אולי להגיב לגופו של ענין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
האם סיפור מדחת יוסוף לא פגע בחיילי צה"ל?
פגע בערכים שעליהם צה"ל מחנך את אנשיו, שלא תמיד הם נכונים לסיטואציה.
האם זה פגע בחיילי צהל? לא. ולא בערך.
אבל הוסיף דוגמא לאידיוטים המחפסים סיבה להשטמת.

האם שחרורם של מחבלים לעזה כשגלעד שליט מוחזק שם - אין בזה פגיעה ערכית חמורה?
אנחנו במצב מורכב עם הפלסטינים, לצערי יש במדינתנו גזענים הכוללים את הערבים למקשה אחת.

האם עודף הדאגה לחיי אדם פלסטיני על חשבונם של חיילי צה"ל לא מביא להרהורים שניים?
איך הגעת למסקנה האומללה הזו? או מתי?
כי כשאתה מזכיר את מקרה מדחת יוסף והערך שנשכח תן דעתך על הערך של טוהר הנשק.
רגע, מה לך ולזה? הם רק ערבים והערך הזה לא נחשב בעיניך.

האם תגמול חיילי המילואים, נושא הביטוח, ההשוואה לטייסי חיל האויר, ועוד ועוד, לא מביא לתחושות קשות בעת יציאה לשירות מילואים?
תגמול בכסף נוסף? איפה הערכים של נתינה והיתנדבות? או שרק במועדי ב ג וד?
ביטוחים? זה מה שמעניין אותך לפני שאתה יוצא למילואים? אם כן אל תצא.

אי אפשר לומר כי כל מה שכתוב בהודעה הראשונה הוא מופרך. יש פה אשכולות שלמים שעוסקים בנושא וחלק מהסיבות לפגיעה במערך המילואים רשומות בהודעה זו.
יש בתענות אמת ויש מה לשפר. אבל מסמך חד צדדי היכול לגרום לדמורליזציה אצל חלשי אופי (אתה)
לא מקובל עלי.
הנה לך לגופו של עניין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר