לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2008, 18:21
  roslan roslan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
נעל צבאית בהתאמה אישית או נעל צבאית חצאית?

שלום לכולם, אני חדש פה =]

נפצעתי בטירונות בזיקים מקסאם שנפל, ונפצעתי ברגל ומאז יש לי די בעיות עם זה, ויש לי כמה המלצות מרופאים מומחים לפטור קבוע מנעל צבאית, וההמלצות מרופאים צבאים וגם אזרחיים.
כדי לקבל פטור קבוע מנעליים צבאיות צריך להוריד פרופיל רפואי, יש לי פרופיל 97 כרגע, לאחר וועדה רפואית לא הורידו לי פרופיל משום שלטענתם אין סיבה להוריד פרופיל, למרות המלצות הרופאים המומחים להוריד פרופיל!!!

הרופא החיילי שעשה לי את הוועדה הרפואית דיבר איתי ולאור העובדה שלא יכול לתת לי פטור מנעל צבאית הוא הציע לי נעל צבאית חצאית.
ההטלבטות שלי פה היא שמחר יש לי טור לאורטופד ובגלל שלא קיבלתי פטור מנעל צבאית אני יכול לבקש מאורטופד המלצה לנעל צבאית בהתאמה אישית וזה יאושר לי.

השאלה שלי היא איזה נעל עדיף להביא ? נעל בהתאמה אישית או נעל חצאית?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2008, 07:50
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
במקומך הייתי מגיש קבילה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roslan שמתחילה ב "נעל צבאית בהתאמה אישית או נעל צבאית חצאית?"

אם יש לך באמת נזק ברגל שהוביל כמה רופאים להמלצה להוריד פרופיל, אז כדאי לך מאוד לעשות את זה, בהנחה שמדובר בירידה יותר מאשר מ-97 ל-82 - בגלל שמשמעות ירידת הפרופיל היא לא רק לנעל, היא גם ממה שאפשר לדרוש ממך. אמנם אתה לא קרבי, אבל אם יש לך רסיסים ברגל וצרות שונות, כדאי מאוד שלא תחטוף נזק נוסף בגלל איזשהו מפקד דביל.
בקיצור, לעצם העניין:
הבעיה עם נעל חצאית כלשהי, ש-לא יודע מה סוג הפגיעה שלך - היא עלולה לא לספק שום תמיכה ולא להועיל הרבה. בעניין הזה, יש יתרון לנעל צבאית בהתאמה אישית, אם יש חשד שהחצאית לא מספיק תומכת. אבל אם נעל חצאית נוחה לך ולא גורמת נזק, היתרון שלה לנפגעי רגל הוא גם במשקל קל יותר וגם באוורור רב יותר, אז הייתי הולך על חצאית.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 07-01-2008, 11:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "במקומך הייתי מגיש קבילה."

במקומו הייתי נסגר באיזה חדר וחושב "למה התגייסתי? ומה תפקידי כחייל?"

אחרי שעברתי כמה רופאים מומחים ושתי ועדות פרופיל אני מכיר על בשרי מה שווה המלצה של רופא אזרחי מומחה ככל שיהיה. ביקרתי אצל רופאים אזרחיים שאליהם הופניתי ע"י הצבא וכשנכנסתי לחדרם, עוד לפני ששאלו לשמי, שאלו אותי מה אני רוצה לקבל בסוף: המלצה לפרופיל, למנוחה וכו'.
אם הבחור באמת פצוע אז שילחם על הפרופיל שלו.
(לא ראיתי בהודעה שלו שהוא כותב שיש לו מוגבלות או רסיסים בעקבות הפציעה)
הועדות לא מתעלמות מחוו"ד מומחים. גם אם הן לא מקבלות אותן הן צריכות לנמק מה הסיבה שבשלה הן מעדיפות את דעתו של מומחה אחד על פני מומחה אחר.
בד"כ כחלק מהנימוק הם יכניסו לפרופיל החדש סעיפי ליקוי שהבמקרה של פציעה (יותר ממחלה) יגרמו לירידת הפרופיל.
אם הועדה קבעה לו פרופיל 97 בלי סעיפי ליקוי (כפי שעולה ממה שהוא כתב)
אז אין סיבה שיקבל נעל שונה מכל חייל אחר.

ישן 07-01-2008, 13:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "במקומך הייתי מגיש קבילה."

נעל בהתאמה אישית זה בלוף צבאי. לי יש שני זוגות נעליים כאלה והנזק לרגליים שלי הוא עצום - מדובר על נעל עם סוליית קרפ שדופקת את הברכיים כמו שצריך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-01-2008, 21:52
  roslan roslan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי bigdarman שמתחילה ב "תבקש מהאורטופד אישור לנעליים..."

ניסיתי להוריד פרופיל זה פשוט לא עזר נתנו לי סעיף ליקוי. כי מבחינת הצבא, בספר פרופילים הפציעה שלי היא לא פציעה שאמורה להוריד פרופיל למרות כל המלצות הרופאים.
היום הייתי אצל רופא חיילי והוא לא הצליח לתת לי שום מענה ושום נעל כי אחרי שערערתי בפרופיל אז ענף מיון רפואי קבע שאין שום הבדל בין נעל ספורט גבוה (כמו שהמליץ האורטופד) לבין נעל צבאית גבוה. הרי זו בדיחה מה שהם עושים.. כבר התייאשתי לגמרי.. לפחות הגעתי למקום טוב עם אנשים שתומכים בי ועוזרים לי המון אם לא זה מזמן כבר הייתי עף מהצבא . ולא בגלל שאני לא רוצה לתרום אלה כי פשוט מתייחסים בקשר למה שקרה לי כל כך בזלזול.. אם אני יתחיל לספר לכם איך טיפלו בי מבחינה רפואית והשאר אתם תיהיו בשוק.. כשאני מדבר איתכם שהייתי חודשיים וחצי בגימלים ואפילו שום מפקד אף אחד לא התקשר לשאול מה שלומי... פשוט שכחו ממני.. ועוד כל כך הרבה דברים שאני פשוט מאוכזב מהצבא. =[
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:27

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר