לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2008, 14:14
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
או ! זו שאלה מצויינת !!!!...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "תיק דבקה"

בגדול - זוג פנסיונרים שמנהלים את התיק הזה מדירתם הצנועה ומפעילים עשרות מומחים וסוכנים דמיוניים ממנה הפרושים בכל העולם.....

אישית אני עדיין לא ממש הצלחתי להבין אם הם נהנים לשחק בנדמה לי או שמדובר בחוסר משווע בתשומת לב לעת זקנה....

מה שבטוח (ודי מדאיג) הוא שיש אנשים שפשוט נהנים לנבור בתאוריות הקונספירציה המוזרות/מופרכות שמועלות שם לא אחת....
במקרה הטוב הם מעלים שם ניתוח עצמאי משלהם של כתבות וידיעות שמפורסמות בארץ ובעולם, מעין סוג של מחזור חומר .

* ולאחר שקראתי את הקישור שצורף בהודעה/תגובה שמעלי אני מבין גם שעקב דעתי על האתר הזה
אני נחשב/מזוהה/נחשד עכשיו כפעיל שמאל ...
וואלה... מעניין מי עומד מאחורי כתיבת הערך הזה ב"ויקי"???....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 22-02-2008 בשעה 14:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2008, 15:01
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01

אני עוקב אחרי תיק דבקה שנים רבות, ונהנה ממה שאני קורה.
אני פשוט מאוד, לא משווה את תיק דבקה לשום דבר אחר.

חלק מהידיעות, פרוסמו במקומות אחרים, קל לי לקרוא את דבקה מלנבור דרך מידע סתמי או מסולף בעיתונים "מקצועיים". כל מה שאני קורא בחדשות אני קורא עם המון ספק. כך שתיק דבקה אינו יוצא דופן. בסופו של דבר, מרבית העיתונות בעולם מתה והפכה להיות חלק מתעשיית הבידור. דבקה מציג סוג של בידור.

אני מת על סיפורי קונספירציות. כל המרבה הרי הוא משובח בעיני. מי שחושב שאני גם קונה כל מה שאני קורא הוא ילד קטן!.

גיורא שמיס, הוא עיתונאי וותיק, רק שלא היה פעיל בארץ. אנשים רבים מאמינים שיש לו קשרים אישיים בארגוני ביון. ייתכן, וארגוני ביון מנצלים את הקשרים שלהם איתו כדי לפרסם פרטים או דיסאניפורמציה להשד יודע מדוע. כבר היו לו סקופים.

החלק השלישי את הידיעות שלו הן פרשנות. עם פרשנות אפשר להתווכח, אבל היא לגיטימית. הרבה פעמים אני מסכים עם הפרשנויות שלו. אלו שפוסלים את הפרשנויות שלו עושים זאת לרוב על רקע פוליטי, אבל מסווים את זה בהתקפות אישיות נגדו.

ישן 22-02-2008, 18:14
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

אני כבר מזמן פתחתי שרשור בו הצעתי ברצינות גמורה פרויקט (מתאים אולי כפרויקט גמר לתואר שני בתקשורת) בו ייבחנו הידיעות של תיק דבקה אל מול המציאות (בעיקר כל מיני הצהרות כמו בסוף השבוע הקרוב מתכננת אירן X וכדו'). כמובן שלא הכל ניתן לבדוק אבל חלק בהחלט כן - בהחלט יהיה מרתק לדעת כמה מן הנאמר הוא מדוייק.

בגדול אבל אני מסכים מאד עם דברי גילגמש - כמו כל עיתונות (ואני אומר זאת כעיתונאי ועורך בעצמי) יש לקרוא את הכתוב בביקורתיות ועירבון מוגבל - במקרה ויש משהו מעניין יש לנסות וחפש הצלבה של מקורות או אימות בלתי תלוי (כמובן שלא לכל אחד יש אמצעים לעשות זאת אבל בעידן האינטרנט אנו יותר קרובים לכך מאי פעם).

אגב משהו שלא הוזכר הוא הגישה הפוליטית המאד ברורה של שמיס - אני לא בטוח האם יש פה בדיוק ימין או שמאל (למרות שאני מניח שכמו לכולנו יש לו דעה) - מדובר במשהו הקרוב יותר למתכון הבא: שני קורטוב של "נגח את מי שבשלטון" + קמצוץ קונספירציה + מנה גדושה של "סיפורי בדים להפחדת עם ישראל" + שלוש עובדות נכונות בשבוע (בשביל שלא יגידו שלא אמרנו לכם).

אגב הקונספט של ניגוח מי שבשלטון ופטריוטיות חזקה מאד מקובלת גם בבלוגים בארה"ב - קחו למשל את הבלוג המצליח (ולדעתי האישית המאד מוצלח) של ידידי נוח שכטמן (יהודי חם) - Danger Room (שמסופח למגזין Wired). הוא עוסק הרבה בצבא וביטחון (ובעיקר בטכנולוגיה צבאית) ובכתיבה שלו (ושל שאר הכותבים) יש הרבה מאד ביקורת על המערכת הצבאית האמריקנית אך יחד עם זאת הרבה פטריוטיות אמריקנית (בעיקר כלפי הדרג הלוחם). דבקה הוא לא Danger Room אבל יש קווי דמיון מסוימים בין הגישות של הכותבים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר