לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2008, 14:04
צלמית המשתמש של GARFILD
  GARFILD GARFILD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.06
פיגוע תאונת צניחה במפגן חיל האוויר.

צנחן צנח לתוך ההמון במהלך המפגן האווירי לכבוד יום העצמאות שהתקיים בת"א. 2 בני אדם נפצעו קשה, אחד בינוני ו-7 נוספים נפצעו קל.
שני בני אדם נפצעו באורח קשה ואדם נוסף נפצע באורח בינוני לאחר שצנחן צנח לתוך ההמון במהלך המפגן האווירי לכבוד יום העצמאות שהתקיים מול חוף ירושלים בתל אביב. צוותים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום מטפלים בשלושה ובעוד שבעה בני אדם נוספים שנפצעו באורח קל. הפצועים, שביניהם ככל הנראה כמה ילדים, מפונים לבית החולים איכילוב בעיר.

מפגן הראווה המרכזי של צה"ל לכבוד יום העצמאות ה-60 מתקיים בשעה זו מול חוף ירושלים בתל אביב. במטס משתתפים 30 מטוסי קרב, 20 מסוקים ומטוסי תובלה. כמו כן, מתקיים משט של חיל הים ומפגני חילוץ. המשט ימשיך אחר כך לאשדוד ואשקלון. בשעה ארבע יתקיים מפגן אירובטי מעל שדרות. מפגני צניחה יתקיים באיצטדיון בדימונה ובאיצטדיון קרית אליעזר בחיפה. המפגן כולל צניחת מאות צנחנים מרחבי העולם, שייצרו באוויר את המספר 60, וינחתו מול חופי העיר.

http://news.walla.co.il/?w=//1278232

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2008, 16:40
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
קודם כל - מפגן צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GARFILD שמתחילה ב "תאונת צניחה במפגן חיל האוויר."

אנחנו (כלומר אשתי, הילדים ואמא שלי) היינו פחות מ-20 מטרים מהארוע. למזלנו הילדים רצו להיות יותר קרובים למיים - אז זזנו מהמקום בו התרסק הצנחן - אחרת....

הצנחנים הגיעו במהירות מטורפת, ובמקום להאשים את "משבי הרוח" - החליטו הצנחנים להגיע לנחיתה במהירות גבוהה עד איבוד שליטה...

עכשיו תחשבו מה יזכרו ממפגן השישים למדינה, ומה הסיכוי שתהיה הצנחה במפגן הבא.

יש להניח שמהדורות החדשות יפתחו ב"10 פצועים במפגן צה"ל" וסיקור הארוע המרכזי ייתנדף לו לשוליים,במקום להוות את עיקר הדיווח.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 08-05-2008 בשעה 16:42.
ישן 08-05-2008, 17:51
  יאשה והפיצפוצים יאשה והפיצפוצים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GARFILD שמתחילה ב "תאונת צניחה במפגן חיל האוויר."

גם אני הייתי שם . ( בדיוק בצד השני של מתחם הצניחה )

אני לא מאשים אף אחד . בטח שלא את הצנחן .

אני לא מבין הרבה בצניחה , אבל אני יודע שהיתה רוח חזקה יחסית .

אני יודע שהיה מפגן שנועד רק לתת לנו חיוך וגאווה .

אני יודע שהצנחנים ניסו בכל זאת לתת לנו את היופי של נחיתה במתחם למרות הכל .

אחד מהם התרסק רק בגלל שלא רצה לנחות בים . כולם התפלאו קצת , כי היה אפשר לראות שזו לא נחיתה עדינה .

הצנחן השני התרסק מהר יותר ( הוא היה הצנחן השלישי מהסוף ) . ידעתי שקרה נזק וממש קיוויתי שהוא לא שבר גפיים . רק שחשבתי שרק לו , פשוט לא יכולתי לראות בדיוק מהאיזור כי אני לא בחור ממש גבוה . נחיתה במהירות כזו פשוט לא הגיונית . היה נראה כאילו הוא ניסה להשתמש ברוח כדי להתרומם ולגרום למעין עצירה באוויר כמו השאר , אבל אין לי מושג מה קרה , אולי הפסיקה הרוח לשנייה בדיוק מתי שהוא היה צריך אותה כדי לגרום לאטה והתרוממות קלה . אולי . שוב , הבנה גבוהה אין לי בצניחה . זו השערה לא מבוססת שלי .

מחבלות מחלימים . מהרגשה שגרמת לפציעה של אנשים , לא בטוח . לא הייתי רוצה להיות במקום אותו הצנחן .

המבט של אותם הצנחנים לאחר המופע אמר הכל .

יש לי רק דבר אחד לומר ,

שאפו לכל המשתתפים באירוע , אם זה לכל החברה' מחיל הים . היה תענוג . גם לראות את הסופר דבורה , סער 4 וסער 5 , הצוללת ולראות את כולם מתרחקים קצת לקו האופק . נתן הרגשת עוצמה מטורפת . שאפו לכל החברה' מחיל האוויר , מטוסי התובלה , התדלוק , החברה מאגף המסוקים לסוגיו , צוותי ה F16 , ה F15 וכמובן הצוות האירובטי הרכוב על גבי הצוקיות .

תודה מיוחדת לטייס הרעם . פעם שנייה שאני רואה מפגן אירובטי של המפלצת הזו . פעם שנייה שאני מרגיש שתחתוניי נהיים קטנים מדי . פעם שנייה שאני חווה פחד לא מובן . שאני צועק ואני לא שומע את עצמי . ולאחר הרבה שנים הצלחתי לגרום לעצמי לאבד את הקול .

ושאפו אחרון לצנחנים !

תודה לכולם . אמנם היום הסתיים פחות טוב מהמצופה אבל ההערכה שלי ושל חבריי שהיו באירוע . ההשערה שלי שכולם נהנו וכולם העריכו . אילו הטייסים , החברה מחיל הים והצנחנים היו רואים את מבטיהם של הצופים על הקרקע , הם היו מבינים איזה שמחה אושר וגאווה גרמתם שם על החוף .

מלבד טייס הרעם , הוא היה רואה מבטים של אנשים מבועטים מפחד ותדהמה . אולי איזה מבט אחד של איזה בחור שמתאפק לא לנגוע בעצמו .

אחלה יום לכולכן בנות . ואיחולי החלמה מהירים לחברה' שנפצעו ולצנחן .
ישן 08-05-2008, 19:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
(אני רואה שהיה אפשר לארגן שם מפגש פורום)-לצערי גם אני הייתי בסמוך

ולמרות שקטונתי מלשפוט את כוון הרוח וחישוב הסיכונים, אני חייב לציין לבוז עמוק כמה בבונים שהיו בסביבה: כולנו כבר רגילים לבבונים ה"רגילים", אבל הפעם יש לציין גם 2-3 ח*&^ת, המכנים עצמם "צלמי עיתונות" בשל התנהגות בזויה, מגעילה ומפריעה תוך כדי הבלאגן של לאחר האסון. אחת מהם - אדם בן למעלה מ-50 שלפי זעקותיו הוא "40 שנה צלם במעריב ועם אישור דו"צ" התנהג כראש הבבונים, כאשר בעוד כוחות ההצלה והשיטור בקושי משתלטים על המצב, התעקב לקבל כמה "שוטים" טובים של גברת מבוגרת שפניה מכוסים כליל בדם (ועם העדשה שהייתה לו יכל בקלות לצלם גם בלי להדבק לה לנחיריים). שוטר ומי שנראה היה כבלש ניסו להדוף את הבבון, ועוד כמה מעמיתיו שבמקרה אינם עיתונאים, וזכו לקללות ואיומים מצידו של הרפש האנושי. אחרי שביקשו ממנו לעזוב הוא צילם אותם, וגם אותי ועוד אדם או שניים (אולי האקדח שביצבץ לי מהחגורה גרם לו לחשוב שאני בלש?) שעמדו לידם בנסיון לעזור וצעק "אתם עוד תשמעו מהאנשים שלי במח"ש".

לצערי זה מה שאני אזכור מיום העצמאות הזה בעיקר...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר