לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2008, 00:09
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
המרד התורן- מרד בחטיבת כפיר: חיילים עזבו את הבסיס

15 לוחמים עזבו ללא רשות את בסיסם לאחר שהתעמתו עם אחד ממפקדיהם. לטענתם, הרקע היה יחס בלתי הוגן ומשפיל לו זכו בחודשים האחרונים. לאחר שכבר עלו על אוטובוס, שבו לבסיס בהוראת מפקדם. הם צפויים לעונש חנן גרינברג פורסם: 06.06.08, 00:05

מרד בבסיס: 15 לוחמים מחטיבת כפיר עזבו אתמול (יום ה') את בסיסם ללא אישור במחאה על עימות עם אחד המפקדים. כך נודע ל-ynet. ברגע האחרון הוחזרו החיילים לבסיס, והם צפויים לעמוד למשפט ולהיענש.
הלוחמים, הנמצאים בעיצומו של שלב האימון המתקדם בגדוד שמשון, יצאו אחר הצהריים מבסיס האימונים החטיבתי בבקעה ללא אישור מפקדם. זאת, על רקע ויכוח שפרץ בינהם לבין אחד המפקדים בבסיס בשל טענותיהם כי לאחרונה אינם זוכים ליחס ראוי.
מדובר בחיילים שהתגייסו בחודש נובמבר 2007, ולטענתם זוכים לזלזול מצד מפקדיהם הזוטרים. לדבריהם, מזה כמה חודשים מופרות זכויותיהם הבסיסיות, כמו דרישה לבקר אצל רופא.
אתמול בצהריים הגיעה המתיחות לשיאה לאחר שאחד המפקדים הודיע לחיילים כי ייאלצו להישאר בבסיס במהלך סוף השבוע וכן בחג השבועות, על אף העובדה כי הכוננות שתוכננה להם בצפון הארץ בוטלה. זאת, משום שבשבוע הבא אמור להתקיים תרגיל נרחב, והמפקדים חששו כי חלק מהחיילים לא ישובו לבסיס מחופשה בתואנות שונות.
החיילים התרעמו על ההחלטה, וטענו באזני מפקד המחלקה כי היא אינה הוגנת לאור העובדה שנאלצו להישאר בבסיס שבתות רבות. בנוסף, התלוננו החיילים כי ההנחיה אינה משרתת צורך מבצעי, ולכן אין לה הצדקה.
בעקבות הוויכוח יצאו חלק מהחיילים משערי הבסיס, והמתינו לאוטובוס מאסף העובר במקום. רק לאחר דקות ארוכות, כשכבר עלו על האוטובוס, ירדו ממנו בהוראת מפקדם ושבו לבסיסם.
הערב נערכה לחיילים "המורדים" שיחה עם מפקד הבסיס, בה הביע את מורת רוחו על התנהגותם וציין כי הם צפויים להיענש. אביו של אחד החיילים סיפר ל-ynet כי בתקופה האחרונה התלונן בנו כי הוא וחבריו זוכים ליחס בלתי הוגן ואף משפיל. "אני מכיר את הבן שלי היטב, יש לו מוטיבציה רבה לתרום לצבא, הוא לא סתם בחר להיות לוחם ולא ייתכן שבכל שיחת טלפון אני אשמע עד כמה רע לו ולחברים שלו ואפילו על השפלות קשות שהם עוברים מצד המפקדים.
"אני מקווה שלפחות לאחר האירוע היום יבדקו את כל מה שעובר בפלוגה הזאת, כדי שלא נתעורר יום אחד לאירוע חמור יותר", הוסיף האב.
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מספר חיילים מבסיס האימונים של חטיבת כפיר עזבו את בסיסם לאחר שהתברר להם כי הם אינם יוצאים לחופשת השבת והחג. החיילים הוחזרו לבסיסם באופן מיידי על ידי מפקדיהם. מדובר באירוע חריג ומפקד בסיס האימונים החל בתחקורו. בסיום התחקיר, ייקבע דרך הטיפול".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3552586,00.html

אני לא זוכר הרבה מקרים של מרד במהלך שלב האימון המתקדם..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2008, 07:19
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
אותי יותר מטריד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "המרד התורן- מרד בחטיבת כפיר: חיילים עזבו את הבסיס"

החלק הזה:
ציטוט:
אתמול בצהריים הגיעה המתיחות לשיאה לאחר שאחד המפקדים הודיע לחיילים כי ייאלצו להישאר בבסיס במהלך סוף השבוע וכן בחג השבועות, על אף העובדה כי הכוננות שתוכננה להם בצפון הארץ בוטלה. זאת, משום שבשבוע הבא אמור להתקיים תרגיל נרחב, והמפקדים חששו כי חלק מהחיילים לא ישובו לבסיס מחופשה בתואנות שונות.

למה זה מגיע למצב השמפקדים צריכים לחשוש שהחיילים לא יחזרו לבסיס?
אני יכול להעלות 2 השערות בלבד:
1. המפקדים יודעים את מעשיהם ואכן תלונות החיילים מוצדקות על כן יש להם מקום לחשש
2. אווירת ה"שכונה" אופפת את המחזור\גדוד\פלוגה\מחלקה\בא"ח ועל כן באמת זה תמיד עניין
של זמן עד המצב מתדרדר ואנשים מרשים לעצמם ליותר, וגם אז זהו כשל פיקודי.

ישן 06-06-2008, 09:17
  TheHunter TheHunter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Malchi שמתחילה ב "אותי יותר מטריד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Malchi
החלק הזה:

למה זה מגיע למצב השמפקדים צריכים לחשוש שהחיילים לא יחזרו לבסיס?
אני יכול להעלות 2 השערות בלבד:
1. המפקדים יודעים את מעשיהם ואכן תלונות החיילים מוצדקות על כן יש להם מקום לחשש
2. אווירת ה"שכונה" אופפת את המחזור\גדוד\פלוגה\מחלקה\בא"ח ועל כן באמת זה תמיד עניין
של זמן עד המצב מתדרדר ואנשים מרשים לעצמם ליותר, וגם אז זהו כשל פיקודי.

תרשה לי להגיב לך:
אני התגייסתי איתם בנוב 7 (למעשה התגייסתי במרץ הייתי גובניק והעלתי פרופיל)
אני עכשיו סיימתי אימון מתקדם פלוגת לביא, חלק מהחברה שמרדו שם היו איתי בטרום ויש לי דבר אחד להגיד לכם, ציקמוקים.

באמת האומנם אין סיבה להשאיר אותם שבת אם אין איזו שהיא כוננות(\הנפצה שקר כל שהוא) אבל החליטו להשאיר אותם, אז מה? הפלוגה שלי סגרה הכי הרבה בבא"ח ולא צייצנו אנשים חטפו אצלנו שבתות על ימין ועל שמאל ככה שיצא להם 28 וחלק גם 34 והמשיכו כמו גדולים, אז זאת סיבה לברוח למרוד? הסתכלתי על הפלוגה שלהם יש דווקא אחלה חברה ויש לי כמה חברים שם אבל יש גם מלא ציקמוקים ובכיינים ויש גם כאלה שגורמים להם להקצין את זה ולברוח.

לגבי הכתבה אני יחדד משהו, שמעתי על הרבה מקרים, גם בפלוגה שלי היו כמה שההורים התקשרו למ"פ ואיימו, מזה השטויות האלה? זה כזה טיפשי אשכרה ההורים מנהלים את הצבא והמפ מפחד מההורים בטירוף הוא מכופף חוקים בגלל שיחת טלפון ואיום קטן... מה נשאר מהצבא שלנו? אני מנסה להיות אופטימי.. בכל מקרה אני יכול להגיד בוודאות לפי מה שאני רואה בפלוגה שלי שאם מתנהלים כמו שצריך דברים כאלה לא קורים, הפלוגה שלי לביא נוב 7 מצטיינת המחזור ובאמת שאני אוהב וגאה בחברה האלה אחד אחד, ככה שלגבי הטענה השניה שלך אני מוחה בכל תוקף שבכלל תעז להכליל דבר כזה.

לגבי הטענה הראשונה יצא לי לעשות קורס קלעים עם מפקד וכמה חברה מדוכיפת באמצע הטירונות ופשוט המפקדים לא רצו להמשיך ולפקד שם ופשוט שברו דיסטאנס עם החיילים וזרקו זין לחלוטין, ואתם גם יכולים לראות את התוצאות על החיילים, סמרטוטים שם אחד אחד, אז כן יש גם כמה מקרים כאלה.

בכל מקרה אם יש לכם שאלות לגבי דברים ספציפיים אתם מוזמנים לשאול.. זהו לבנתיים המשך יום נעים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר