לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2008, 16:09
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
שיטה פופולרית בכל העולם
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shlomi245 שמתחילה ב "אני אומר שבישראל המקומבנת..."

לידיעתך, שיטת "חבר מביא חבר" הפכה להיות מאוד פופלרית במגזר האזרחי בישראל ובעולם בתחומים שונים.- האמריקאים המציאו לזה שם - NETWORKING
כיום מתקיימים כנסים רבים בכל העולם המבוססים על רישות חברתי של משתתפי הכנס על מנת למצוא עבודה ולקדם עסקים.

השיטה נפוצה מאוד ככלי גיוס לגיטימי בתעשיית ההיטק, ביוטק פיננסים ולמעשה בכל תחום .
השיטה הזו תמיד היתה נפוצה ככלי גיוס בקרב חברות עסקיות מהסיבה הפשוטה שהיא יעילה מאוד, במקום להסתמך על ראיונות ומבחנים אתה מסתמך על הכרות אישית עם המועמד וזה מקצר תהליכים רבים ולגיטימי.

אני אישית מכיר אנשים רבים שמצאו עבודה בתחום לימודם או התמחותם תודות לחברים ומכרים,
אני לא יודע עד כמה היא נפוצה בצה"ל אבל אני מכיר קציני מילואים שהגיעו ליחידות שונות אחרי הכרות עם קצינים וחיילים ביחידה, כמובן שיש להם את הנסיון הנדרש לתפקידם.

אין עם השיטה הזו כל בעיה כל זמן שהמועמד שבא ליחידה עומד בקריטריונים של היחידה, שיטת הגיוס עצמה לגיטימית וחוסכת זמן רב ומבוססת על היכרות של אנשים ביחידה עם המועמד
כל זמן שהשימוש בשיטה זו נעשה במידה ולא בהיקף גדול (כמו בחברות ממשלתיות שהפכו לעסק' משפחתי של עובדיהן) ומבוסס גם על כישורי ויכולות המועמד זו שיטה לגיטימית ואף יעילה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 18-07-2008 בשעה 16:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-07-2008, 07:23
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
"קצת" יותר ישן
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "שיטה פופולרית בכל העולם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
לידיעתך, שיטת "חבר מביא חבר" הפכה להיות מאוד פופלרית במגזר האזרחי בישראל ובעולם בתחומים שונים.- האמריקאים המציאו לזה שם - NETWORKING. כיום מתקיימים כנסים רבים בכל העולם המבוססים על רישות חברתי של משתתפי הכנס על מנת למצוא עבודה ולקדם עסקים.

האמריקאים אכן המציאו את השיטה בקונטקסט של יחידות מסווגות, אבל זה קרה לפני 50 שנה בערך. לשיטה שהיום נקראת Networking קראו בעבר Old Boys Network, ובאמצעותה הוקמו גופים כמו ה-CIA (שהסתמך על יוצאי OSS, ג'דברג וכו') ויחידות מיוחדות שונות ומשונות כמו מדריכי ההקמה של כוח דלתה.

ישן 18-07-2008, 15:42
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שרף 5 שמתחילה ב "דעתכם על יחידות "חבר מביא חבר""

כל גוף הממיין את הנכנסים אליו נוטה להעדיף אנשים הדומים לפרופיל מסוים (שהחברים בו מתאימים לו גם הם). זוהי תופעה מוכרת, שלרוב אינה תוצאה של החלטה מודעת, אלא של הנטייה האנושית הטבעית לנרקיסיזם - ולכן להעדפת זה שדומה לי ע"פ זה ששונה ממני. מסיבה זו, לדעתי, אין משמעות אמיתית לשיטת ה"חבר מביא חבר", מלבד הפיכת העניין לגלוי יותר.

בהקשר אחר, ביחידות מילואים (לא מסווגות, "מיוחדות" או כל דבר אחר) יש לשיטה יתרון עצום - משום שהיא מחזקת את הדימוי החיובי של היחידה, גם בעיני החייל המצטרף (שמרגיש כי "זכה" ושובץ במקום בו רצה ושם משרתים חבריו) וגם בעיני הותיקים (שמרגישים שהם משרתים ביח' מבוקשת). מניסיוני, חיילים שגויסו למילואים בצורה שכזו מפגינים בד"כ מוטיבציה ומחויבות גבוהות מהממוצע.

http://www.baking.co.il

ישן 18-07-2008, 17:20
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שרף 5 שמתחילה ב "דעתכם על יחידות "חבר מביא חבר""

יש לשיטה הזאת יתרונות לא מעטים והכותבים הקודמים עמדו עליהם.
אני רוצה להציג זוית אחרת ממקום אחר: קהילת המודיעין הבריטית נחדרה על ידי סוכנים בשרות
ברית המועצות החל משנות ה-30. הידועים שבהם היו חמישית קיימברידג' אבל היו גם אחרים.
מה שיחד את קהילת המודיעין הבריטית באותה תקופה ובהמשך, היותם של האנשים מכרים וחברים
עוד מימי הלימודים בקיימברידג', אוקספורד ואיטון. ההיכרות הזאת הורידה את מפלס הזהירות וזה היה בין
השאר אחד הגורמים שאיפשרו וסייעו לחדירה הסובייטית.
מעבר לכך וזה חשוב לא פחות ומאד רלוונטי לדעתי לדיון, הגעתם של האנשים מאותם מקומות גדילה
גרמה לתופעה של חשיבה קבוצתית (Group Thinking) דבר הרסני בגופים כאלה. היה מי שהגדיר זאת
במונחים של מחלות תורשתיות הנובעות מנישואי קרובים...

My two cents

ישן 19-07-2008, 10:02
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05

יצא לי לעבוד במקום שהומלצתי אליו ע"י עובד מוערך מאוד.

מקום העבודה הזה דורש המון ,וקל להשוות אותו ליחידה צבאית קרבית בכמה מובנים, וגם ליחידה מסווגת בכמה מובנים.

קודם כל ,למרות ההמלצה ,ולמרות הכישורים וההתאמה שהוכחתי ,התחלתי כמו כולם מתחתית הסולם ,ועד שלא הראתי מעשים בשטח (ועוד איזה שטח) לא קיבלתי שום יחס מועדף (ולהיפך בגלל שהראתי יכולת בתחום הקשה יותר נשארתי שם....).

אני מבחינתי ידעתי שלא רק שאני צריך להוכיח לחברה שאני ראוי לאמון שנתנו בי (עובד לא טוב זה הפסד גדול שם),אני גם צריך לשמור על שם הטוב של החבר.

לי אישית זה גרם לתת עוד יותר ממה שציפו.

בהקבלה ליחידות ,אני מאמין שאם כל מי שימליץ יעשה את זה מתאמים של "וואלה משה יכול להיות תתוח ביחידה" ולא מתאמים של "מסכן משה ,לא קיבלו אותו לאיפה שהוא רצה אני יעזור לו.." זה טוב .

אם זה נשאר ככה וכל אחד עובר את הבדיקות והמיונים כמו כולם ,זה ישאר שחלק חברים וחלק משאר האכלוסיה .

לא לכל אחד יש חבר שבאמת יכול להיות תותח, אז לא כל אחד יביא חבר.

ישן 19-07-2008, 18:41
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06

ככל הידוע לי, ביחידות הלוחמות המבוססות זה לא קיים בצורה משמעותית. יש מערך איתור שדואג להכווין את המועמדים המתאימים למיון עוד בשלב המלש"ב. המלצות יכולות לעזור, אך ככלל כל אחד נבחן עפ"י יכולותיו.
איפה זה כן קיים? במערכים התומכים של אותן יחידות, וביחידות טכנולוגיות. כמעט בכל היחידות המיוחדות (אם לא בכולן) אתה מוצא מקושרים בתפקיד מש"קי אמל"ח, מש"קי מודיעין, פקידות, שרטטות וכד'. לא כולם, אבל הרבה. ביחידה מובחרת מסויימת, לדוגמה, לא היה תקן למשקי"ת חינוך עד שהבת של "מישהו" סיימה קורס.....
ביחידות הטכנולוגיות, לעומת זאת, קורה לעיתים קרובות שאיש מקצוע ממליץ על מישהו שהוא מכיר מהלימודים או מעבודה משותפת, והיחידה מרוויחה אדם מוכשר שלא היה מגיע בדרך אחרת. אני מכיר אישית מקרה של חייל שהוריו חיו בחו"ל, והוא הגיע ארצה כדי להתגייס, לאחר שסיים תואר ראשון במדעים מדוייקים. מאחר ואחיו עבד צמוד עם אחת היחידות המובחרות, הוא גוייס ליחידה בתקן של.....עובד כללי, והוצב מיידית באמל"ח - היחידה הרוויחה אקדמאי במחיר של עובד רס"ר... אם לא ההיכרות, הוא היה מתגייס בגיוס רגיל, והיה עובר זמן עד שהיכולות שלו היו מנוצלות.

ישן 27-10-2008, 08:34
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי peterra שמתחילה ב "תראו מה קורה בשלדג"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי peterra
בכלל כל פלמחים זה פרוטקציה אחת גדולה
אם כבר השרשור הוקפץ, אז יש לי אנקדוטה משעשעת על פרוטקציה בפלמחים - באיזה שהוא שלב בשירות שלי עברתי קורס שממנו היה אפשר להגיע לשיבוץ לכל מיני יחידות. עם ערימת אסימונים בכיס התחלתי לעשות טלפונים והגעתי לכך שדוד שלי מכיר את קצין השלישות של פלמחים ויכול לעזור לי להגיע ליחידה קרבית בפלמחים. שמח וטוב לב המשכתי לנסות לעשות טלפונים לאותו קצין שלישות שבסוף השגתי ושהבטיח שהוא יעשה את המקסימום ושנראה לו שזה סגור. אחלה פרוטקציה, לא?
אבל בסוף לא הגעתי לשם.
שובץ חייל אחר מהקורס.
אתם רואים? פרוטקציות בפלמחים לא תמיד מצליחות!

אגב, אחר כך הסתבר לי שאותו חייל ששובץ הוא בן של תא"ל בח"א...
ישן 26-10-2008, 20:07
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
טעות מחשב - סיפור אישי

בשנות ה 90 השתתפתי בהכשרה צהל"ית שנחשבת יוקרתית גם היום. בסיום הקורס נודע לכולם תחת לחץ של המדריכים איך הגיעו המועמדים לקורס ומי משך בחוטים כולל לגבי השיבוץ ליחידות. רשימה קצרה של המשתתפים בקורס כללה: בן של בכיר בקק"ל, בן של סא"ל בשרות פעיל בחייל, בת של אל"מ בשרות פעיל האחראי על שיבוץ חוגרים בחייל, אחיינית של קצין בכיר במדור חוגרים בבקו"ם, בן של בכיר בשב"כ ובת של בכיר במשרד החוץ. לאור הממצאים הללו זכיתי יחד עם עוד שני חיילים לכינוי הזמני "טעות מחשב" מכיוון שלאף אחד מאיתנו לא היו הקשרים המשפחתיים שיסיעו לנו להגיע להכשרה הנ"ל. ההכשרה והשרות היו במסגרת הצבא הידידותי לצה"ל (ח"א). ראוי לציין שמרבית בוגרי הקורס עשו עבודה מצויינת בתפקיד ורבים גם המשיכו לקצונה בתפקיד או בתפקידים אחרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר