לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2008, 13:56
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
תושב הגליל: חיילי צה''ל התאמנו לי בחצר הבית

חיילים שהתאמנו בכפר מנדא נכנסו לשטח פרטי. בעל המקום: "הם הציצו לסבתי". צה"ל: "הם נכנסו לשטח פעם אחת בטעות וללא כוונת זדון"
איתמר ענברי | 22/10/2008 22:20
בשנים האחרונות נוהגים חיילי צה"ל להתאמן ביישובים ערביים, ונוכחותם של חיילים חמושים הפכה למחזה נפוץ. אולם נדמה כי בשבוע שעבר חצו החיילים את הקווים, והפרו את שלוותם תושבי כפר מנדא שבגליל. ביום חמישי שעבר הגיעו חיילי צה"ל לאימון בכפר, ונכנסו לשטח פרטי.

חייל עומד בסמוך למכונית בחצר הבית צילום ממצלמות האבטחה של חליל זיאדאחד התושבים, חליל זיאד סיפר היום (ד') ל-nrg מעריב כי החיילים חדרו בשעות הלילה לחצר הבית שבו מתגוררים הוא, אשתו ילדיו, הוריו וסבתו.

"בשעה 22:30 הגיעה קבוצת חיילים לבית שלי, והסקרנות שלי גברה", אמר זיאד. "יצאתי מהבית, ומצאתי את אחד החיילים שלי מסתכל על ההורים שלי ישנים. חייל אחר הסתכל על סבתא שלי ישנה. כל הפנים של החיילים היו מכוסים בצבעי הסוואה, ולכן הבנתי שלא מדובר בחיילים רגילים".

"הפעם זה עבר בשלום, אבל בפעם הבאה יקרה אסון"
זיאד מספר כי פנה לאחד החיילים, ושאל אותו לפשר נוכחותו בחצר ביתו, אך זה לא השיב לו. הוא פנה לחייל נוסף, וזה הפנה אותו לקצין.

זיאד אמר לקצין שהוא וחייליו נמצאים בשטח פרטי, ודרש מהם לעזוב את המקום. "הקצין אמר לי שזה חוקי ושיש לו אישור מהמועצה", סיפר זיאד. "אמרתי לו שאם הוא והחיילים לא ייצאו, השכנים ישמעו אותנו מתווכחים, ותהיה אלימות".

לדבריו, הקצין קיבל את הסבריו, והורה לחייליו לעזוב את המקום, אך הכוח חזר לחצר הבית ב-2:00 בלילה. זיאד, שאומר כי תושבים בכפר התלוננו שהחיילים עלו על גגות בתיהם, מזהיר כי פעילות נוספת מעין זו של צה"ל בכפר תיגמר בכי רע.

צה"ל: הקצין התנצל ופינה מיידית את המקום
"הפעם זה עבר בשלום, אבל בפעם הבאה יקרה אסון", אמר. "סבלנותם של התושבים פקעה, ובפעם הבאה שהם יגיעו יהיה עימות. מה שקרה בעכו זה כאין וכאפס לעומת מה שיקרה כאן. לכן אנחנו מזהירים, כי אנחנו לא מעוניינים בעימות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל רואה חשיבות עליונה באימון כוחותיו באופן שוטף במתווים הדומים ככל הניתן ליעדיו השונים. כל אימון בשטח אזרחי מאושר על פי הנהלים המוסכמים על ידי צה"ל והרשויות המקומיות.

"האימון המדובר אושר ותואם מול קצין הביטחון של הכפר, וקיומו הותנה בביצועו באיזורים ציבוריים בלבד, וזאת על מנת לוודא כי לא נעשית פגיעה באורח חייהם של התושבים. במהלך האימון נכנסו הכוחות פעם אחת לשטח פרטי - מדובר בחנייה שלא הייתה מסומנת או מגודרת, ללא כוונת זדון. לאחר שפנה תושב לקצין והבהיר כי מדובר בשטח פרטי, התנצל הקצין ופינה מיידית את המקום".

מקור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/801/509.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2008, 00:14
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "המקורות הבלעדיים של "תיק..."

ציטוט:
סטודנטית לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, חזרה הביתה לחופשה וסיפרה לה על המחקר האחרון לפיו חיילי צה"ל אינם אונסים נשים פלסטיניות בגלל שהם מפרים את זכויות האדם בשטחים (נשבע לכם שיש מחקר כזה).

.

הטענה במחקר ההזוי הזה היתה כי החיילים שלנו, שלא כמו כל צבא "כובש" אחר, לא אונסים נשים הוא מאחר והחיילים הם כה גזענים והם אינם אונסים את הפלסטיניות מאחר והם תופסים את הפלסטיניות כלא אנושיות. "

"עבודת מאסטר באוניברסיטה העברית: חיילי צה"ל גזענים, כי אינם אונסים ערביות. אות הצטיינות מטעם האגודה הסוציולוגית הישראלית הוענק לחוקרת שהגישה את העבודה. היא משערת: החיילים חוששים לאנוס כי "התינוק ייחשב כפלשתיני". היא קובעת: הפלשתינאיות לא נאנסות מפני ש"עברו תהליך של דה הומניזאציה".

"אין זה מוסרי לאנוס. אין זה אפשרי לאנוס את מי שאינה אנושית", קובלת החוקרת, טל ניצן, על מה שנתפס אצלה כדה-הומניזציה של החיילים כלפי הנשים הפלשתיניות. מחקרה יצא עכשיו כספרון כרוך מטעם מרכז שיין למחקרים חברתיים באוניברסיטה העברית. המחקר זכה לאות הצטיינות מטעם האגודה הסוציולוגית הישראלית.

"כישראלים-יהודים, החווים את עצמם כמוסריים, יקשה על החיילים לבצע אונס צבאי. נראה שכפי שגברים הגדירו את עצמם כסרביים על סמך ביצוע מעשי אונס קבוצתיים ופומביים בנשים בוסניות, כך הגברים היהודים מכוננים את זהותם הייחודית כלא-אנסים, כלא-מתבוללים, כלאום מובחן וייחודי בחיק האלוקים. אונס ואי-אונס ... הם שני צדדים של אותו המטבע, שבסיטואציות שונות השימוש בכל אחת מהן מוביל לאותם התוצרים".

בכך קובעת טל ניצן כי אין כל הבדל בין מעשי האונס ההמוניים של הסרבים לבין אי-ביצועם של מעשי אונס על ידי חיילי צה"ל. ניתן להבין מהטקסט, כי "אותם תוצרים" פירושו: אלה פשעי מלחמה ואלה פשעי מלחמה."

יש לי התלבטות מה עלי לעשות במילואים הבאים על מנת להשביע את רצונה של החוקרת המלומדת.

אגב, המנחה של החוקרת המלומדת בעבודת המחקר הזו, הוא אותו פרופסור מהאוניברסיטה העברית החשוד כי כפה מערכות יחסים על הסטודנטיות שלו.

ציטוט:
לאחר ששמעה את הדברים מהנכדה, הקשישה לקתה בדיכאון קשה והסתגרה בחדרה

אתה מזכיר לי את הבדיחה על הסבתא בפוגרום.

נערך לאחרונה ע"י צ'ומפי בתאריך 24-10-2008 בשעה 00:19.
ישן 24-10-2008, 16:24
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE]סטודנטית לסוציולוגיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי

"אין זה מוסרי לאנוס. אין זה אפשרי לאנוס את מי שאינה אנושית"

"כישראלים-יהודים, החווים את עצמם כמוסריים, יקשה על החיילים לבצע אונס צבאי. נראה שכפי שגברים הגדירו את עצמם כסרביים על סמך ביצוע מעשי אונס קבוצתיים ופומביים בנשים בוסניות, כך הגברים היהודים מכוננים את זהותם הייחודית כלא-אנסים, כלא-מתבוללים, כלאום מובחן וייחודי בחיק האלוקים. אונס ואי-אונס ... הם שני צדדים של אותו המטבע, שבסיטואציות שונות השימוש בכל אחת מהן מוביל לאותם התוצרים".

בכך קובעת טל ניצן כי אין כל הבדל בין מעשי האונס ההמוניים של הסרבים לבין אי-ביצועם של מעשי אונס על ידי חיילי צה"ל. ניתן להבין מהטקסט, כי "אותם תוצרים" פירושו: אלה פשעי מלחמה ואלה פשעי מלחמה."

זה רק אני שמבולבל?
  1. אם אני מגדיר את עצמי כגבר יהוד שלא אונס=>בסיטואציות מסויימות אני למעשה משול לאנס..
  2. אין כל הבדל בין מעשי אונס ואי ביצוע מעשי אונס? שתי איטרציות קדימה של הלוגיקה שלה ונקבל: אין כל הבדל בין פושע מלחמה ואחד שהוא לא פושע מלחמה => כל חייל באשר הוא מוגדר כפושע מלחמה..
אני היחיד שמרגיש שענפים מסויימים בסוציולוגיה (פוסט ציונית במסווה) פשוט איבדו את הצפון נוסח אילן פפה? נדמה לי שזה ניסיון עגום של חוקרת צעירה לבסס לעצמה שם ע"ח לוחמים. מישהו בעד תביעת דיבה ייצוגית?

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 24-10-2008, 00:16
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "המקורות הבלעדיים של "תיק..."

[QUOTE=עבדול אלהזרד]וסיפרה לה על המחקר האחרון לפיו חיילי צה"ל אינם אונסים נשים פלסטיניות בגלל שהם מפרים את זכויות האדם בשטחים (נשבע לכם שיש מחקר כזה).
ציטוט:

הטענה במחקר ההזוי הזה היתה כי החיילים שלנו, שלא כמו כל צבא "כובש" אחר, לא אונסים נשים הוא מאחר והחיילים הם כה גזענים והם אינם אונסים את הפלסטיניות מאחר והם תופסים את הפלסטיניות כלא אנושיות. "
"עבודת מאסטר באוניברסיטה העברית: חיילי צה"ל גזענים, כי אינם אונסים ערביות. אות הצטיינות מטעם האגודה הסוציולוגית הישראלית הוענק לחוקרת שהגישה את העבודה. היא משערת: החיילים חוששים לאנוס כי "התינוק ייחשב כפלשתיני". היא קובעת: הפלשתינאיות לא נאנסות מפני ש"עברו תהליך של דה הומניזאציה".

"אין זה מוסרי לאנוס. אין זה אפשרי לאנוס את מי שאינה אנושית", קובלת החוקרת, טל ניצן, על מה שנתפס אצלה כדה-הומניזציה של החיילים כלפי הנשים הפלשתיניות. מחקרה יצא עכשיו כספרון כרוך מטעם מרכז שיין למחקרים חברתיים באוניברסיטה העברית. המחקר זכה לאות הצטיינות מטעם האגודה הסוציולוגית הישראלית.

יש לי התלבטות מה עלי לעשות במילואים הבאים על מנת להשביע את רצונה של החוקרת המלומדת.

אגב, המנחה של החוקרת המלומדת בעבודת המחקר הזו, הוא אותו פרופסור מהאוניברסיטה העברית החשוד כי כפה מערכות יחסים על הסטודנטיות שלו.

[QUOTE]לאחר ששמעה את הדברים מהנכדה, הקשישה לקתה בדיכאון קשה והסתגרה בחדרה.

אתה מזכיר לי את הבדיחה על הסבתא בפוגרום.
ישן 23-10-2008, 14:59
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "תושב הגליל: חיילי צה''ל התאמנו לי בחצר הבית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FiReBall
סיפר זיאד. "אמרתי לו שאם הוא והחיילים לא ייצאו, השכנים ישמעו אותנו מתווכחים, ותהיה אלימות".

זיאד, שאומר כי תושבים בכפר התלוננו שהחיילים עלו על גגות בתיהם, מזהיר כי פעילות נוספת מעין זו של צה"ל בכפר תיגמר בכי רע. [/b]

"הפעם זה עבר בשלום, אבל בפעם הבאה יקרה אסון", אמר. "סבלנותם של התושבים פקעה, ובפעם הבאה שהם יגיעו יהיה עימות. מה שקרה בעכו זה כאין וכאפס לעומת מה שיקרה כאן. לכן אנחנו מזהירים, כי אנחנו לא מעוניינים בעימות". [/b][/color][/size][/font]

[/color][/size][/font]

איך שהו זה דוקא נראה לי שהם כן מעוניינים בעימות...

ישן 23-10-2008, 18:08
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
טוב, דבר כזה הוא בהחלט "חריגה"
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אימונים של צה"ל בכפרים ערביים..."

ואין לי ספק שחלק מהאימונים האלה מעצבנים בצדק את התושבים.

מה שמזכיר לי סיפור מספר הבדיחות הצה"לי:
מעשה ביחידה שיצאה לניווט, ואחת מנקודות הציון במפה הייתה קבר שייח' בכפר פלוני.
מגיעים לשם באמצע הלילה, מחפשים, מחפשים, בסוף נוקשים על דלתו של בית פינתי. יוצא בעל הבית בכותונת לילה, זועף כולו, וצועק עליהם: "מאז 48 כל לילה הצבא בא ושואל איפה זה קבר שייח' איפה זה קבר שייח'. לא לימדו אתכם לקרוא?"
מסתבכת היחידה אנה ואנה עד הבוקר, עד שעולה האור והם רואים שלטים בכל עבר: "בוה אין ביכלל קבר שייח'".

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 24-10-2008, 01:51
  2c זקן 2c זקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "טוב, דבר כזה הוא בהחלט "חריגה""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
ואין לי ספק שחלק מהאימונים האלה מעצבנים בצדק את התושבים.

מה שמזכיר לי סיפור מספר הבדיחות הצה"לי:
מעשה ביחידה שיצאה לניווט, ואחת מנקודות הציון במפה הייתה קבר שייח' בכפר פלוני.
מגיעים לשם באמצע הלילה, מחפשים, מחפשים, בסוף נוקשים על דלתו של בית פינתי. יוצא בעל הבית בכותונת לילה, זועף כולו, וצועק עליהם: "מאז 48 כל לילה הצבא בא ושואל איפה זה קבר שייח' איפה זה קבר שייח'. לא לימדו אתכם לקרוא?"
מסתבכת היחידה אנה ואנה עד הבוקר, עד שעולה האור והם רואים שלטים בכל עבר: "בוה אין ביכלל קבר שייח'".

ואתה מזכיר לי סיפור מקק"צ חי"ר לפני כמעט 20 שנה... אחד החבר'ה מתברבר באזור הנ.צ. שלו ומאבד זמן יקר, על סף יאוש הוא מבחין לפתע בבדואי זקן לא רחוק ממנו, מביט בו מהאפלה ושואל:" אתה מקורס קצינים או קורס מ"כים?" הבחור ההמום מתחיל לגמגם והבדואי קוטע אותו ואומר" בוה זה הקוד של קורס מ"כים... שלך זה שם ליד הזייתים, תלך לשם, באדום..."

היו זמנים...
ישן 24-10-2008, 08:50
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
עפ"י תיק דרבוקה מדובר היה במבצע חשאי לאיתור 'אלמנת הקש המקורית'
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "טוב, דבר כזה הוא בהחלט "חריגה""

והסבתא בשל מצבה המשפחתי וצבע השיער ענתה על הפרופיל. מטרת הפעולה הייתה להפתיע את אלמנת הקש, לצבוע את שערה ולהשיאה לאביר חלומותיה ובכך לשים קץ לתרגולת זדונית זו.

נ.ב

לנחלאים זכור המערכון השחוק על המנווטים והבדואי שמסתיים ב"פטמה תביאי ספר קודים'

נ.נ.ב

איני רואה סיבה לתרגילים שכאלה בקרב אוכלוסיה אזרחית ללא קשר למוצאה [אלא אם כן מדובר ביחידות מיוחדות שיעודן המקצועי כרוך בפעילות בעורף האויב - ואז רצוי שלא להסתובב עם משחת נעליים על הפנים]. אם צה"ל עודנו שולח את גדודי החי"ר לתרגל מעצרים ולהשתבלל במקום להתאמן במתארי מלחמה אמיתיים - הדבר מדאיג.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר