לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2008, 20:03
  I WANT A CAR I WANT A CAR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
דילמה צבאית- פעמי עתידים או קרבי?

שלום,
אני כותב כאן לעיתים רחוקות מאוד, וכעת אני צריך עזרה כנה ממכם.

אני בן 19, הייתי מועמד לעתודה האקדמית ללימודים בטכניון או באונ' ב"ש, ומועמדותי נפסלה ע"י הצבא (סיבה לא פורטה). בבוקר אפור אחד קיבלתי טלפון בשעת בוקר מאוחרת שאני לא מתקבל לעתודה, אז הוצעה לי אופציה אחרת:
ללמוד באורט בראודה בכרמיאל, הנדסת מכונות (אחד המקצועות שאני רוצה), לפני הצבא ואז לשרת חובה וקבע ואז עוד שנתיים להשלים למהנדס, בקיצור די דומה לעתודה רגילה. האופציה נקראת פעמי עתידים.
אני לא מעוניין בה משום שהלימודים הם במכללה, ואני רוצה ללמוד באוניברסיטה או טכניון. הציונים שלי והפסיכומטרי מספיקים לכך, ואחרי השירות הצבאי אוכל להגיש מועמדות לאחת המוסדות הנחשקים וללמוד בלי קשר לצבא.
העניין הוא, שהאופציה הזו מכתיבה עליי להתגייס לקרבי. אין לי אופציה אחרת.
אני אוהב צבא, ובצו ראשון ובשאלונים עניתי שאני רוצה קרבי במידה רבה (אם לא אתקבל לעתודה ובסוף כמובן לא קיבלו), אבל העניין שלא תהיה לי אופציה אחרת פרט לקרבי קצת מדאיגה אותי. תמיד רציתי להשאיר אופציה נוספת בצד למקרה ואקבל רגליים קרות, וכעת אין כזו.

שאלות לי אליכם:
-מה אתם אומרים על הבחירה שלי?
-איפה עדיף ללמוד הנדסת מכונות, באוניברסיטה או במכללה?
-ועוד שאלה- בקרבי יש מקום לאנשים שבקטנה מפחדים? לפעמים אני חושב וגם כולם אומרים לי, אולי עדיף להשאיר את העבודה לאלה שבאמת גיבורים. במקרה כזה אאלץ (אם עוד לא מאוחר מדי) להירשם חפוז לבראודה ולהירשם לפעמי עתידים, ובכך בעצם להיכנע לבינוניות, ואחרי 12 שנות למידה טובות עם ציונים ריאליים טובים ללמוד במוסד שלומדים בו אלה עם הציונים היותר נמוכים.
תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2008, 21:30
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אף אחד לא נולד גיבור וכולם מפחדים לפעמים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I WANT A CAR שמתחילה ב "דילמה צבאית- פעמי עתידים או קרבי?"

ציטוט:
קרבי יש מקום לאנשים שבקטנה מפחדים? לפעמים אני חושב וגם כולם אומרים לי, אולי עדיף להשאיר את העבודה לאלה שבאמת גיבורים

אני יכול להבטיח לך שאף מלש"ב לא גיבור ולא נולד כך, גם מי שמתגייס לקרבי הוא בחור בדיוק כמוך, הוא וגם המפקדים שלו פוחדים לפעמים, מי שיספר לך אחרת הוא שקרן או לוקה בהזיות.

אני יכול לספר לך שהשירות הקרבי רק עשה לי טוב ועזר לי לפתח יכולות ותכונות שעזרו לי כולל בתקופת הלימודים.

בקשר לשאלה איפה כדאי ללמוד- כדאי לנסות בפורום לימודים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 05-11-2008 בשעה 21:32.
ישן 05-11-2008, 22:03
  I WANT A CAR I WANT A CAR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Blabla89 שמתחילה ב "בשום פנים ואופן אל תלך לפעמי..."

כבר גרמתם לי להרגיש יותר טוב
בפרסום הפוסט שכחתי לשאול עוד שאלה חשובה:
אנשים אומרים לי שאחרי שירות קרבי אני בוודאי ירצה לצאת לטיולים בחו"ל ואוותר לבסוף על תואר אקדמי הולם. הם אומרים שאחרי שירות כזה, שיש בו סיכון חיים, אהיה רעב לטיול ארוך כמו נגיד טיול להודו ולא יהיה לי לימודים בראש. ואחרי כ"כ הרבה זמן כשארצה ללמוד אני כבר לא יזכור כלום מהחומר הלימודי מתקופת בי"ס וזה יקשה מאוד.
אז, האם יש פה מישהו שעשה כך (החל לימודים באוניברסיטה אחרי שירות קרבי) ואיך הלך לכם? היה קשה הלימודים? ואיך הצלחתם לחזור לשגרת הלימודים, נעזרתם במורים פרטיים, קורסים, יש פה מישהו שעשה הכל בעצמו?
+יש פה חבר'ה מלומדים שהלכו לקרבי? כאלה שעשו הכל 5 יח"ל?

נערך לאחרונה ע"י I WANT A CAR בתאריך 05-11-2008 בשעה 22:07.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:49

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר