לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2009, 10:20
  Xenir Xenir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.09
שאלה שאלה| החי"ר הישראלי ביציאה לפעולות

שלום.

רציתי לדעת למה ההזנחה בקרב לוחמי החי"ר של צה"ל בעת יציאה לפעולה או מלחמה,
ואני יסביר את עצמי.

לפי מה שאני רואה בהמון תמונות ואשכולות, הכוחות המיוחדים של הצבא מקבלים את כל העולם,
עם זה נק"ל,קסדות,אביזרים למיניהם וכדומה.
לעומת החירניקים, שיוצאים לפעולות/בט"ש/מבצעים אני חושב בסדר גודל גדול יותר,
ויוצאים אם קסדות מוזנחות ובלויות, ביגוד "חאקי" בלוי כבר, אין יותר מדי ניצול טכנולוגי,
ואתם מבינים למה אני מתכוון.
רציתי להשוות בין חי"ר של צבא האמריקאי לעומת הישראלי, אבל אחי וחבריו שהיו ביחידות מיוחדות
הסבירו לי שדווקא האמריקאים "מושפעים" יותר מדי מסרטי פעולה בקשר לאביזרים,
האם הם צודקים, או שצה"ל מחפף ?

ועוד שאלה, למה לא מחליפים את החאקי ב-"זיקית" שכבר הציגו אותה צה"ל ונחשבת לאיכותית
ביותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2009, 13:51
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Xenir שמתחילה ב "שאלה| החי"ר הישראלי ביציאה לפעולות"

אי אפשר לקרוא לזה "הזנחה" ,כי בכל זאת משתדלים לספק את הציוד הדרוש כדי להגן ולתת את התנאים והציוד הטובים ביותר אבל כמו שנאמר כאן הבעיה היא כסף.

לגביי השוואה לצבא ארצות הברית, אי אפשר להשוות בכלל בין הצבאות וזה גם לא נכון להגיד שהם מושפעים מסרטים, יש להם הרבה כסף (רק שתבינו ,התקציב שלהם כמעט פי שתיים משל נאט"ו)
ויש להם את האפשרות לספק ציוד משוכלל וטוב לחיילים שלהם.

והתייחסות לציוד ביחידות המיוחדות, כמות האנשים היא יחסית קטנה אז זה אפשרי לספק לכל אחד מדונה ונעליים מיוחדות, בחטיבות מדובר בסדר גודל אחר לחלוטין, ובגלל זה החיילים בחטיבות נראים "מוזנחים" יחסית לאמריקאים וליחידות מיוחדות, אבל שוב לדעתי זה לא בסדר להשתמש במילה מוזנחים..אולי לא מתוקצבים נשמע יותר טוב..

"הדואג לימים זורע חיטה, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים"

ג ו ל נ י 51 !

ישן 28-03-2009, 14:08
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Xenir שמתחילה ב "שאלה| החי"ר הישראלי ביציאה לפעולות"

מותר גם להגיד שלא בכל פעילות צריך את כל הציוד שהצבא האמריקאי יודע לשפוך על חייליו.
שצבא ההגנה לישראל ממומן מחלק מהכספים שאבא אמא ואנחנו משלמים, וביחד פחות מארבעה מליון משלמי מיסים במקרה הטוב (זה לעומת מעל 150 מליון של האמריקאים).
אני באופן אישי הייתי הייתי מעדיף להמשיך ולשפצר אם שאר הכסף ילך לשיפור החינוך שהדורות הצעירים מקבלים וגם בלי לשכוח מערכות מתפקדות במדינה לטובת איכות חיי האזרחים שלה.
כבר יצאתי כמילואימניק לסיור לילי באיו"ש שנועד ליירט מחבלים בעקבות התרעה ספציפית על מחבלים שמגיעים לבצע פיגוע ירי.
הציוד היה כמו בכל מילואים חצי בלוי וחצי מתחנן לשפצור. השיא החיובי היה מדונה שהונפקה לשנים מהכוח.
צריך לדעת להתרכז בד' אמותיך ולהית מקצוען לפני שלומדים לצעוק "תביאו לי ציוד כמו של סיירת מטכ"ל!".
רוב פעילות החי"ר שלנו היום לא מחייבת ציוד שיא הטכנולוגיה אלא יותר מקצועיות ברמת החייל המבצע ומפקדיו.

ואי אפשר בלי להזכיר שמלחמה כבדה ואמיתית עברה על צה"ל עם עוזי, רומ"ט ועוד כל מיני שמות שלא אומרים כלום למי שהתגייס בעשר שנים האחרונות. את ההבדל לא יעשה המפרו-לייט. גם לא הגומי-הפעלה או איך שקוראים לשטות הזאת.
סבא שלי היה צלף מסוכן גם בגיל 79 עם רובה בריחי בקוטר 0.22. כמה מאיתנו היו יכולים להתמודד מולו עם M16 עם כוונות ברזל בטווח 350 מטר?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 28-03-2009 בשעה 14:11.
ישן 28-03-2009, 22:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

אני מתקשה למצוא את הקשר בין השאלה שלך למציאות.
אתה מתאר מסכת עובדות לא נכונה ועליה מבסס שאלה.
היה יותר טוב אם היית שואל "איך ציוד החי"ר הישראלי לעומת זה המקובל בצבאות זרים?"
לאחר שהיית מקבל תשובות היית יכול לספר ש"שמעתי..." או שהיית נבוך מידי מכדי לכתוב את הסיפור ששמעת.
תוכל למצוא אשכולות שעוסקים בנושא זה בחיפוש בפורום.

מאחר ופתחת אשכול לא רציני, לא קיבלת אף תגובה רצינית. גולשים רציניים לא רוצים לכתוב באשכול שאינו רציני מראשיתו.

אתה זוכה באזהרה לפני חסימה:
א. מכיוון שפתחת אשכול חדש בלי לחפש אם קיים אשכול בנושא.
ב. מכיוון שהצגת שמועות כעובדות.

האשכול ננעל.
אם תרצה להמשיך לעסוק בנושא תוכל לחפש את האחד האשכולות שכבר עוסקים בו ולהמשיך את הדיון שם.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:18

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר