לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2010, 23:26
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "סתם שאלה משפטית חשבונאית- למה..."

ולמה, אם אני מקבלת מלגה של 1000 ש"ח בשנה, מהרשות המקומית שלי, אני צריכה לשלם רבע ממנה כמס?
אם תפרוס את ההכנסה ממלגות חיצוניות על 12 חודשים - אני בספק אם מישהו מבין הסטודנטים בכלל מגיע למדרגת
מס... אבל אם החוק ידבר על כ-ל הכנסה מלגאית שאינה דרך מוסד הלימודים - גם על ה-1000 ש"ח המסכנים שלי
אני אצטרך לשלם מס.
ואגב - מלגות קיום מטעם מוסד הלימודים, למשל לסטודנטים לתארים מתקדמים, פטורות ממס בגלל אינטרס של
מוסד הלימוד עצמו ע"מ למנוע מצב שבו יש יחסי עובד מעביד, ועל מנת שלא יצטרכו לתת את מלוא הזכויות
הסוציאליות (אני יוצאת לאחר עשור כסטודנטית כמעט ללא פנסיה, למשל, אין לי ימי חופש מוסדרים, לא משלמים
לי על נסיעות וכו')

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2010, 16:50
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "לא זה לא המס הוא על "מילגה" שמעל 7500 שקל בחודש"

טלי צודקת, בגלל שזה פשע לפגוע במלגה של סטודנט לתואר ראשון או מתקדם, כי החיים של סטודנטים קשים מאוד בארץ בעוד החרדים הולכים לישיבה ללמוד שזה לא נחשב בכלל מקצוע.

כפי שאמרו:
ציטוט:
אני לא מבין מה הבעיה, צריך לממן מאיפשהו את המלגות לחרדים

ואילן צודק מאה אחוז, נתניהו הורס את החינוך הגבוה בשביל לתת לחרדים כסף, כי לבני המשפחה שלו לא תהיה בעיה ללמוד בארץ או בעולם ולכן לא איכפת לו, כי נתניהו רוצה עוד קצת להיות ראש הממשלה בכל מחיר ולא יותר מזה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 02-11-2010, 17:00
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "טלי צודקת, בגלל שזה פשע לפגוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
טלי צודקת, בגלל שזה פשע לפגוע במלגה של סטודנט לתואר ראשון או מתקדם, כי החיים של סטודנטים קשים מאוד בארץ בעוד החרדים הולכים לישיבה ללמוד שזה לא נחשב בכלל מקצוע.
כפי שאמרו:
ואילן צודק מאה אחוז, נתניהו הורס את החינוך הגבוה בשביל לתת לחרדים כסף, כי לבני המשפחה שלו לא תהיה בעיה ללמוד בארץ או בעולם ולכן לא איכפת לו, כי נתניהו רוצה עוד קצת להיות ראש הממשלה בכל מחיר ולא יותר מזה.

תגיד לי מה אתה מחרטט במוח,חרדים חרדים חרדים חרדים חרדים,חלאס אתה שטוף מוח מהזן שלא מעניין אותו מה כותבים ובלי לדעת את הנתונים מקשקש בקומקום,בדוק את מה שכתבתי ותגיב,או שאל תגיב בכלל.
ישן 02-11-2010, 17:30
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]טלי צודקת,..."

גם במילגה מעל 7500 לחודש אסור לגעת בה וזה לא משנה מי נתן את המילגה המוסד/הרשות המקומית או גורם חיצוני אחר באיזה סכום שנתנו, אם זה למחקר יקר וחשוב כמו חקר מחלת הסרטן או פיתוח טכנולוגיה חדשה ואם אתה לוקח מזה מס אתה פוגע בסטודנט באופן ישיר בעבודה שלו ,בפיתוח ובקידמה. אין שום קשר בין זכויות סוציאיליות ומחסינות נגד פיטורים למס על מילגות, מילגות זה לפיתוח ומחקר ולכן צריך להיות פטור ממס בכל מקרה!

אגב לו זה היה תלוי בי סטודנטים היו מקבלים אבטלה כל זמן הלימודים ולומדים חינם עם קרן של מילגות, שתוחזר אחרי הלימודים והחרדים היו עובדים ביום ולומדים תורה בערב על חשבונם האישי בלבד והישיבות היו מתוחזקות על חשבונם האישי ולא על המדינה!

לקחת כסף מסטודנטים, זה פשע בכל מקרה ולא תשנה את דעתי בנושא.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 02-11-2010 בשעה 17:33.
ישן 01-11-2010, 23:46
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "סתם שאלה משפטית חשבונאית- למה..."

כמו שאני רואה את זה, אין מיסוי מפני שהעובדה שעוד בנאדם יכול קבל תואר עוזרת למדינה עצמה בכמה דרכים:
א. מגדילה את כמות האקדמאים במדינה, דבר שלעצמו הוא מטרה של כל מדינה לדעתי.
ב. עוזרת לאנשים שאין בידם לממן לעצמם תואר בגיל צעיר יחסית להשיג תואר, ובכך משפרת את ההכנסה שלהם ואת הסיכוי שלהם להתקבל לעבודה, דבר שכמובן תורם מבחינת אבטלה ועזרה סוציאלית שצריך יהיה האדם לקבל, ובכך בעצם חוסכת לעצמה בתווך הארוך יותר(הכנסה גבוהה יותר = יותר מס הכנסה).
לדעתי קשה להתייחס לכל העניין ברצינות במיוחד עם מה שקורה מסביב. נשמע כמו העלאת מחירים לפני מבצע.

ישן 01-11-2010, 23:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

מלגה היא לא משכורת, פשוט כדרך לשלם מעט מאוד לאנשים שעובדים הרבה מאוד. אם יהפכו מלגות קיום למשכורות, הרי שתהיה עליה גדולה מאוד במשכורות של הסטודנטים, וירידה גדולה מאוד בכמות של הסטודנטים שעוסקים במחקר מדעי בגלל שאי אפשר לשלם להם מינימום. זה גם יפגע באותם סטודנטים שעובדים בעבודה נוספת (כמו תרגול) בשביל לשפר את שכרם, בגלל מס הכנסה מוגדל מהכנסה שניה.

לבסוף, זה ייבש לחלוטין את מלגות החוץ בגלל שאף קרן מחו"ל לא תסכים להעביר יותר כספים, אם 25% הולכים לממשלה. הם יעדיפו אוניברסיטאות שלא נמצאות תחת תנאי כזה ושכל הכסף הולך לסטודנט והחוקר.

במידה ומדובר גם במיסוי מלגות מחקר, הבעיה הופכת מדימום רציני, לדימום פמורלי ומוות של האקדמיה והמחקר המדעי אוניברסיטאי. אפילו בתור מנוף לחץ זה לא מצחיק, ואין לממשלה מה להלין על בריחת מוחות, אם היא מקדמת אותו בעוז במו ידיה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-11-2010, 23:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "גזרה חדשה: הממשלה תטיל מס על מלגות חוץ לסטודנטים"

ברכות!

צעד קטן לממשלה, צעד גדול למותו של המחקר המדעי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 01-11-2010 בשעה 23:55.
ישן 02-11-2010, 15:26
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
חזק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "גזרה חדשה: הממשלה תטיל מס על מלגות חוץ לסטודנטים"

כמה שאני לא הולך להישאר פה שנייה אחת אחרי סיום התואר.על זה פתחתי את התחת שלי במדינה הזאת ? על זה ביקשתי לשרת בקרבי אחרי שתקעו אותי גובניק ? על זה עבדתי כמו פוץ כדי שיהיה לי כסף ללמוד ? על זה מס הכנסה קוטל אותי כל חודש ?

בשביל לעבוד על אנשים,שיטות מצליח למיניהם ,שקשוקות וסתם שוד לאור היום המדינה הזאת צריכה פראירים שמרוויחים קודם כל,כדי שיהיה ממי לדפוק את הכסף . .אז הנה יש פראיר אחד פחות (למעשה גם כמות מהחברה שלומדים איתי ),ושום בור חוב פוטנציאל לא ימנע ממני להזדרגג מפה בהקדם האפשרי .שמעתי נחמד באוסטרליה בתקופה הזאת של השנה (בעוד 4 שנים).

טוב ויפה שיש אנשים שדואגים רק למעמד שלהם על הגב של אחרים ,ומצב המדינה לא מעניין אותם..טוב ויפה שהם גם מקבלי החלטות..אבל לא טוב ויפה כשלא ישאר פה אף אחד שעל הגב שלהם אפשר יהיה לרכב.

עבודה יפה (כמובן שאין קשר בין ידיעה הספציפית הזאת להחלטה שמתבשלת לאט לאט אחרי עוד סכין גילוח ועוד סכין גילוח ) .
ישן 02-11-2010, 15:52
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
שאלה בנושא
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אולי הגיע הזמן להנהיג מס הכנסה אמיתי בישראל"

עם במס הכנסה עסקינן,כשמו כן הוא,מס התלוי בהכנסה.כמה שיותר אני מרוויח,ככה יותר אני משלם.
אז למה כשאני לא עובד אני משלם יותר מ100 ש"ח לחודש ?

במקרה של בנאדם שמתבטל בביתו ניתן להבין זאת ע"י תמריץ לאותו בנאדם ללכת לחפש עבודה.אבל בתור סטודנט,מה חטאתי שפותחים לי את התחת גם פה,איפה סטודנט לתואר ראשון במוסד טכנולוגי יכול למצוא זמן לעבוד וללמוד (זה לא שזה לא יתכן,רק שכבר לא יצא ממני סטודנט כזה טוב)? מה הרציונל לשנורר ממני כסף כל חודש כשאני לומד מקצוע,האמור להחזיר למדינה,למדינה פי כמה מונים ?

תלמד כמו חמור,תשלם מיסים כשאין לך גרוש על התחת,תלך למילואים,תתחנן למלגות (שכמובן רובם ככולם היום תלויות בעבודת התנדבות),תסתובב כל היום במכנסיים מלאות תיסכול מיני,,תיכשל במבחנים (בגלל כל הנאמר לעיל) ,תיכנס לחובות....ואני ממש לא טוקבקיסט מתלהם אבל מתישהו נשברים ואומרים בפה מלא ריר,כוסאומו המדינה הזאת.כוסאומו המדינה הזאת .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 02-11-2010 בשעה 16:00.
ישן 02-11-2010, 22:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "טוב, לאחר בירורים, חלקכם יצא..."

לא ברור לי על מה אתה "מחמס" - הרוב נופלים על אופציה ג'. תרגול היו ממוסים לפחות מהזמן בו הייתי באוניברסיטה.
מיסוי של אופציה ג', יעצור כמעט לחלוטין את מלגות הקיום החיצוניות, כי אף קרן לא תרצה להעביר כסף לממשלה. במידה וימוסו גם מלגות קיום שבאות ממענקי מחקר חיצוניות, אז נראה גם פגיעה במחקר עצמו כי יותר כסף ילך ממענק המחקר לשכר ופחות לצרכי המחקר.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 02-11-2010 בשעה 22:45.
ישן 03-11-2010, 05:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה אני מחמס? למשל טלי שקוננה..."

טוב, יצאתי חומוס גרגירים...

סטודנטים לא יפגעו, אבל עדיין יש פגיעה לא קטנה במחקר בכללותו:
הפגיעה העיקרית לפי האתר תהיה בפוסט דוקטורנטים (שהוא תחום שכמעט כבר לא קיים בארץ) - משכורתם משולמת ע"י החוקר או מקרנות - מס עולה, פחות כסף למלגות נוספות ופחות כסף לחוקר. זה גם יפגע בחוקרים שבאים לשבתון, וזה נושא חשוב לא פחות למחקר.

ההצעה הזו היא עדיין רעה, והיא מקבעת מצב עקום שקיים כבר בארץ במחקר. נקווה שהמצב לא יחמיר עוד יותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר