לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2010, 10:48
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
60% זה אחוז מופרע.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מה רע בזה בדיוק כבודו מוכן..."

אוקיי, המדינה תגבה את כל הכסף הזה ומה היא תעשה בו בדיוק? תנצל אותו בצורה יעילה כמו שהיא תמיד עושה? למה אנשים כתבו כאן שמי שמאמין שתשובה צריך לשלם רק רבע (נניח) מהרווחים והיתר צריך להשאר אצלו הוא "נגד טובת המדינה"? אולי זה יעודד עוד בעלי הון לחפש גז ונפט? אולי תשובה ישקיע בשוק הפרטי ויפתחו עוד מקומות עבודה? האם באמת מנגנוני המדינה הטהורים והבלתי מושחתים הם אלה שידאגו הכי טוב למדינה?

ההחלטה שערורייתית, עקבות nif מורגשות וכולי תקווה ששטייניץ לא יאמץ אותה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2010, 06:10
  495 495 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "ששינסקי הכריע לטובת הציבור: 66% מהכנסות הגז יועברו למדינה; "משאב טבע - נכס של העם""

סיבוב ראשון
עכשיו צריך לעבור את הממשלה והכנסת ושל יועציהם שיצטרכו בבוא היום למצוא עבודה
אולי חלקם של אלה שפוטים של אדוניהם הלוביסטים יעבדו קשה לשנות את המסקנות

השר פלד עבד גם אצל תשובה כמדומה - הימדר את עצמו כבעל פוטנציאל של נגוד אינטרסים? לא מאמין

זאת נקודת הפתיחה - מכאן ואילך נראה הקלות
היתכן שנראה חברי כנסת ושרים שיביאו נימוקים שהושתלו בהם
גם ראש הממשלה יתערב
אם שטייניץ לא יתרצה הוא פשוט יעקוף אותו והוא מומחה לזה כשהוא רוצה

אז מענין מה תהיה התוצאה הסופית
גם מענין כמה כסף ישפך ומה הם התהליכים שיהיו כשתופעל מערכת הלחצים להקטנת התמלוגים
אבל את זה לא נדע לעולם
ישן 11-11-2010, 09:58
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי 495 שמתחילה ב "אני פופוליסט ואתה השקול"

אתה הפופוליסט מכיוון שבעיניך מי שמתנגד לשינויים חשוד מראש שהוא רוצה לעבוד אצל הטייקונים אחר כך. בעיניך מי שלא חושב כמוך נגוע באינטרסים. אז כן- אתה פופוליסט.

ומה עניין תאריהם של חברי הוועדה לנושא? לא אמרתי שאינם אנשים משכילים. אמרתי שהוועדה הורכבה מראש לאחר קריאות שר האוצר בנושא, ופקידים כמו פקידים, מתיישרים לפי צו הפוליטיקאי. אגב, לששינסקי היתה עוד ועדה לפני 20 שנה, ואז מרבית המלצותיו נידחו. זה פורסם בגלובס, לא זוכר בדיוק איזו ועדה. לאחר ההשפלה שחטף, כך ע"פ גלובס, לא היה מוכן לתת מסקנות שלא ישרתו את אדוניו. ואכן, גלובס ניחשו נכון מה ימליץ.

ישן 11-11-2010, 19:54

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "למה אתה מתנגד למסקנות הוועדה..."

כי אני לא חזיר סוציאליסטי (ביטוי חדש שאני מנסה לדחוף לשפה, להערכתי הסוציאליסטים הינם חזירים יותר מהקפיטליסטים.. ).

ערבוב של מספר גורמים- לישראל לא היה עבר מוצלח בחיפוש משאבים, לכן כדי לפתות משקיעים היה צורך בהורדת מס ותמלוגים. מסביבנו- המצב שונה.
בישראל החיפושים מופרטים בעוד בנורווגיה החברות הקודחות ממשלתיות, לכן אותו סכום כסף מגיע אליה כך או אחרת.
לישראל יש סיכונים גיאו פוליטיים שאין למרבית המדינות אליהן הושוותה.
בישראל אין תשתית קיימת, בניגוד לארצות אחרות.

ובגדול- אני לא אוהב בולשביזם.

ישן 11-11-2010, 20:16

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "כל מה שאמרת הוא נכון אבל לא..."

משאבי טבע שייכים למי שהשקיע והפיק אותם. חברת החיפושים הממשלתית הפסיקה לחפש כי אחרי 400 קידוחים, כמה אפשר להפסיד כסף? אז היא העבירה את הסיכון ליזמים פרטיים שגייסו הון והפסידו הרבה כסף עד שמצאו משהו. בתמורה להעברת הסיכון היא גם מקבלת תמלוגים, כי כפי שאמרת- זה היה שייך לה בהתחלה. אז מה, כשהמדינה רואה שהיא "אכלה אותה" היא שוברת את הכלים?

אם האוכלוסיה רוצה להיות מתוגמלת שתקנה את המניות. ואגב, האוכ' מתוגמלת כי הפנסיה שלה מושקעת שם, בעקיפין. כי קופת הגמל שלה שהשקיע במדדי הבורסה גם רכשה מניות גז ונפט והשיגה להם תשואה גבוהה.

אני חוזר שוב- אין לך מה להשוות למדינות ערב. כי - א'- לא היה שם סיכון שלא למצוא מחצבים כמו פה, עם היסטוריה של 500 קידוחי שווא. ב'- הסיכון הגיאו פוליטי פה גדול יותר. ג'- אתה משווה תפוזים לתפוחים- קידוחים ימיים יקרים יותר, במיוחד במים עמוקים. ד'- פה אין תשתית הובלה ויש להקים אחת.

ישן 11-11-2010, 20:49

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הקרקע שייכת למדינה, אי לכך..."

אם אתה רוצה להתחכם, אז זה במים הכלכליים של ישראל ולא בשטחי המדינה

אני שוב חוזר על מה שכתבתי- לא טענתי שאין למדינה זכות לקבל חלק, היא כבר מקבלת ממס חברות, מס הכנסה, מס על דיבידנד ותגמולים. אבל השוואת התנאים לחו"ל לא מתאימה כאן, עקב הסיבות שציינתי, והוועדה הזאת היתה מכורה מראש.

אגב, אתה כל כך בטוח שתבואנה חברות רבות לפה. כי בריטיש גז למשל נטשה את האזור. ונובל, היא לא חברה גדולה. הגדולות לא באו לחפש פה גם אחרי שמצאו גז. למה לדעתך? קשרים עם ערבים? פחד מסירת נפ. של חיזבאללה שתרים את האדסה לשמיים?

ישן 12-11-2010, 00:08

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אתה רואה סיימנו מעגל שלם..."

רגע רגע, אולי זאת השעה, אבל תן לי להסביר שוב את דברי כי אני לא מבין מה אתה רוצה

בישראל יש סיכוי של X% לתקרית בטחונית שתגרום לנזק כבד. התמלוגים מתמחרים בתוכם את ההסתברות הזאת. עכשיו, אין מה להעלות את התמלוגים מכיוון שאין פתאום איזה שלום איזורי שיפחית את הסיכון וימשוך לפה יותר משקיעים, נכון? המדינה כן אמורה להגן על האסדות מכיוון שזהו השטח הכלכלי שלה, אלו חברות ישראליות, והיא בעצמה מרוויחה מהמאגר.

יפרוץ שלום כולל? יבואו יותר משקיעים? אפשר להעלות תמלוגים, מכיוון שהסיכון קטן. כלומר, הסיבה הזו תרד מהפרק. יש עוד סיבות.

ישן 11-11-2010, 21:55
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "כל מה שאמרת הוא נכון אבל לא..."

הויכוח הוא לא על גובה התמלוגים כמו על השאלה האם מותר להעלות את המיסוי/תמלוגים לאחר מתן הזיכיון.
לפני כמה חודשים התנהל דיון בפורום בנושא, למרות שאני די סוציאלי, נמנעתי מלהגיב, שכן ההיגיון הבריא אומר שבהסכמים המדינה חייבת לעמוד. גם הטיעונים של שרוקי ובילמר גרמו לי לשתוק ולחשוב.

כמה דברים:
1. לפני כ 5 שנים ישבתי עם גאופיזיקאי ישראלי בכיר באנגולה על בירה. ושאלתי אותו האם הוא חושב שיש נפט באזור בו בצענו סקר ססמי. הוא הפתיע אותי כשהוא אמר, שזה לא מעניין אותו ולא ממש מעניין אף אחד. הופתעתי, (ההחלטה אם שווה לקדוח או לא היא של הגיאולגים, ולא של הגיאופיזקאים, אבל זאת לא היתה הנקודה שלו) גם למזמין העבודה, תאגיד אוסטרלי במקרה הנ"ל, זה לא משנה הוא הסביר לי. הם כבר גייסו את הכסף וגוזרים את הקופון על דמי הניהול. (האיש, בין שלל עיסוקיו ממלא פונקציה מקצועית חשובה בחברת דלק). והם שם למעלה, לא יזהו מיכלית נפט גם אם היא תתנגש להם ביאכטה. וכמו בהמון מקרים אם קרן הפנסיה שלי מושקעת שם, אני ארוויח קצת אבל ההנהלה של הקרן תרוויח המון.

2. יותר חשוב לדיון מהקוריוז, זה מקובל בעולם והגיוני להעלות את המיסוי/התמלוגים לאחר קבלת הזיכיון. אם נחשוב על זה, אני יכול מחר לפתוח מכולת, ולצאת מתוך נקודת הנחה שהמס השולי הוא X ולאחר תקופה מסויימת הממשלה תחליט להגדיל את המס ל X+10. איזור שנחשב בעבר לאיזור פיתוח/עדיפות לאומית א' ולעיתים על סמך זה הוקם בו עסק לא תמיד ישאר ככזה. מיסוי הוא דבר דינאמי.

3. שלא כמו חברות הייטק, שבמקרה של מיסוי גבוה יכולות לבחור להעתיק את מקום מושבם לארץ אחרת משאבים יישארו תמיד באותו המקום. ושלא כמו מפעלים אחרים, בהם המוצר הוא נגזרת של אזרחי המדינה, במקרה של משאבים המוצר הוא המדינה עצמה.

4. אחת הטענות היא שהרווח מהקידוח הזה צריך לכסות מאות קידוחים כושלים ישנים. עד אמצע שנות ה-80 הקידוחים מומנו גם ככה על ידי המדינה. (שעשתה עבודה די מחורבנת כפי שציין שרוקי).

5 אין ספק שקבוצת דלק ושאר המשקיעים אמורים להרוויח כסף על כך שהם לקחו על עצמם את הסיכון, השאלה היחידה היא עד כמה.

6. ואגב, באנגולה זיכיון הוא הרבה יותר יקר. אין שום השתתפות של המדינה בעלויות הקידוח. התמלוגים עומדים על 50% המיסוי גבוה מאוד. וזה בלי לדבר על טונות של כסף שצריך לתת בתור שוחד. המצב הגיאופוליטי יותר מסריח מאשר אצלנו. ועדיין עומדים בתור כדי לקבל זכיונות. אם יש נפט או גז בחופי ישראל, יהיה משתלם להוציא את זה, ואם לא אז כל הויכוח הזה הוא עקר.

בעצם השאלה היחידה היא כמה מס לקחת. לשיטתי כמה שיותר, בתנאי שזה עדיין יהיה מספיק ריווחי ומשתלם להמשיך לחפש ולהפיק מחצבים. גז ונפט זה לא הייטק או ביומד, בנ"ל המוצר הוא קודם כל של הממציא והיצרן. כאן המוצר הוא קודם כל של המדינה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר