לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2010, 20:26
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
סקר מגלה מה שאנו יודעים מתמיד: ערביי ישראל לא רוצים להסתפח למדינה הפלסטינית שתוקם

סקר: רוב הערבים בישראל לא רוצים לפלסטין

ערביי ישראל לא מעוניינים להסתפח למדינה הפלסטינית העתידית, היהודים בארץ מאמינים שממשלת נתניהו
לא עושה מספיק למען השלום. עוד עולה מהסקר של "מרכז סבן" כי 47 אחוז מהיהודים ו-63 אחוז מהערבים
כלל לא מאמינים שיהיה הסכם עם הפלסטינים. ומי המנהיג הזר הכי אהוב בישראל?

שר החוץ אביגדור ליברמן מדבר השכם וערב על חילופי שטחים בין ישראל לפלסטינים, אבל ערביי ישראל
פשוט לא מעוניינים: סקר של "מרכז סבן" במכון ברוקינגס, שממצאיו מתפרסמים הערב (יום ה'), מעלה כי
58 אחוז מערביי ישראל מתנגדים לסיפוח ערים ערביות למדינה הפלסטינית במסגרת הסכם שלום וחילופי
שטחים.

עוד עולה מהסקר, שנערך בעקבות כישלון השיחות על "עסקת ההקפאה" וערב כינוס סבן שייפתח מחר
בלילה בוושינגטון, כי 62 אחוז מהיהודים בישראל חושבים שהממשלה צריכה לעשות יותר ממה שהיא
עושה כיום כדי להשיג הסכם שלום עם הפלסטינים. בסקר השתתפו יהודים וערבים בישראל וגם אמריקנים.

ממצאי הסקר מעלים גם כי מרבית היהודים בישראל מאמינים שנוכל להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים.
43 אחוז מאמינים שזה יקרה תוך חמש שנים, 8 אחוז מאמינים שזה ייקח פחות זמן. 47 אחוז, לעומת
זאת, לא מאמינים שיהיה שלום אי פעם...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3996995,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2010, 20:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
עוד כתבה נטולת אמינות מינימלית של ווינט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "סקר מגלה מה שאנו יודעים מתמיד: ערביי ישראל לא רוצים להסתפח למדינה הפלסטינית שתוקם"

כדי להבחין בכך שמדובר בכתבה לא אמינה (או סקר לא אמין - אני נוטה להניח יותר שמדובר בכתבה, כי שאלת
הסקר אמורה להיות זהה), הבה נבחן את הפיסקה הבאה:

"ממצאי הסקר מעלים גם כי מרבית היהודים בישראל מאמינים שנוכל להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים. 43
אחוז מאמינים שזה יקרה תוך חמש שנים, 8 אחוז מאמינים שזה ייקח פחות זמן. 47 אחוז, לעומת זאת, לא
מאמינים שיהיה שלום אי פעם."

בואו נראה: אנו רואים שהכתב מציין ש51% מהיהודים סבורים שניתן להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים, אך
47% סבורים שלעולם לא יהיה עימם שלום. הקביעה של הכתב שהרוב סבור שיהיה הסכם שלום עם
הפלסטינים, עודת בסתירה לכך ש47% סבורים שלא יהיה שלום לעולם, היא מופרכת מהיסוד. בהחלט
ייתכן שיהיה הסכם שלום ובכ"ז לא יהיה שלום. למעשה, זה המצב הסביר. באופן אישי, לו נשאלתי בסקר הזה
האם אני מעריך שיהיה הסכם שלום עם הפלסטינים, הייתי עונה "כן", ולו נשאלתי האם יהיה שלום עם
הפלסטינים, הייתי עונה בשלילה הכתב, במקצועיותו כי רבה, חיבר את שני הסעיפים הללו, למרות שלי נראה
ברור לגמרי שבסקר השאלה עסקה רק באחד מהשניים "הסכם שלום" או "שלום" (אני מהמר על הראשון).

העובדה שבווינט מתקשים להבחין בין הסכם שלום (פיסת נייר מהודרת זרועת הבטחות חגיגיות) לבין
שלום (מצב אובייקטיבי של העדר מלחמה ויחסי קירבה כאלה ואחרים), מלמדת שוב על העוצמה של
הדוגמה השלומיסטית, שמקדשת פיסות נייר ורואה אותן בדיוק כמו שכל דת רואה את ספרי הקודש
שלה.

הסקר הזה לא חידש כלום לאיש, ובסה"כ נתן לנו הזדמנות נוספת להבין שהעובדה שמישהו מקבל
משכורת של עיתונאי ומוגדר ככזה ע"י מעסיקיו, עדיין לא אומר שיש לו מושג על מה הוא כותב...

אגב, מאוד לא מפתיע שבסקר של מכון של חיים סבן (מגדולי תורמיו של קלינטון), מתברר שהוא הפופולרי
ביותר מבין מנהיגי ארה"ב בארץ...
באופן אישי, עשר שנים אחרי שקלינטון מחוץ לחיים הפוליטיים,
ושנתיים בלבד אחרי עזיבת בוש - נראה לי לא סביר בעליל שקלינטון יהיה יותר פופולרי בארץ מאשר
בוש.

הסקים לגבי עמדות הערבים, שלא כוללים פילוח לפי עדות, דתות, אוכלוסיה עירונית/כפרית, לפי השכלה
וכד', הופכים את הסקר לחסר ערך מדעי מינימלי - מצד שני, קלינטון הפופולרי השתמש בדיוק בסקרים
כאלה כדי להסביר לנו שהרוסים בעייתיים, האשכנזים בסדר והמרוקאים ככה-ככה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר