לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2010, 12:04
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
שאלה פעילות פיננסית בלתי חוקית לטובת ביטחון המדינה...

שלום,
לאחרונה חשבתי על תחום מסויים, ואשמח לקבל תשובות מקצועיות:

זה ידוע שלשירות החשאי של כמעט כל מדינה מפותחת ומתקדמת בעולם המערבי יש יכולת לייצור העתקים מדוייקים של דרכונים, או כל מסמך מורכב אחר.
להערכתי ניתן כיום גם לייצור מערכות שיפיקו שטרות מזומנים בהעתק הדומה למקור (ואני מדבר על יכולת של מדינה שעומדת מאחורי זה, לא סתם ארגון טרור).

הנאצים היו מאוד קרובים לזה לקראת סוף מלחמת העולם ה2.

ומכיוון שטכנולוגיית ייצור השטרות לא ממש השתנתה עד היום, אני לא חושב שזה כזה בעייתי ליצור מערכות תואמות.

בכל מקרה הכוונה שלי זה שאם נניח תוקם מחלקה סודית במוסד, והיא תצליח להפיק מדיי חודש מילארדי דולרים/לירות סטרלינג/יורו/דולר אוסטרלי וכ'ו...
האם ניתן באמצעות מערכת מפותחת של חברות קש לפזר את הכסף בעולם, ובעקיפין לתמוך בישראל ?

*ידוע לי שמדובר בעסק שהוא רגיש בקנה מידה עולמי, ובמידה וישראל תחשף, היא יכולה להיענש קשות.

מצד שני, ע"פ פרסומים זרים ישראל גם הפיקה דרכונים מזוייפים לסוכני מוסד.

**בכל מקרה חשוב לי להבהיר שאני לא מתכוון ספציפית לישראל, רק לקחתי את המוסד בתור דוגמא.
הרעיון הוא רלוונטי לכל מדינה בעולם שיש לה יכולת מספיק גבוהה להפיק כסף באיכות מקור, ולבסס מערכת מורכבת של פיזור נכסים ללא עקבות המקור.

אני אשמח לקבל תשובות מפורטות,
ואני עוד יותר אשמח לקבל קישורים לדיונים שעסקו בנושא (אנגלית גם בסדר).

למיטב ידיעתי מאז אותו מקרה שציינתי (גרמניה הנאצית של שנות ה40) לא הייתה אף מדינה מערבית שניסתה לבצע מהלך דומה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2010, 12:08
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "פעילות פיננסית בלתי חוקית לטובת ביטחון המדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
.

ומכיוון שטכנולוגיית ייצור השטרות לא ממש השתנתה עד היום, אני לא חושב שזה כזה בעייתי ליצור מערכות תואמות.
זה לא נכון. הניירות שונים, ויש אמצעי אבטחה רבים המוטבעים על השטר ובתוכו.

בכל מקרה הכוונה שלי זה שאם נניח תוקם מחלקה סודית במוסד, והיא תצליח להפיק מדיי חודש מילארדי דולרים/לירות סטרלינג/יורו/דולר אוסטרלי וכ'ו...
האם ניתן באמצעות מערכת מפותחת של חברות קש לפזר את הכסף בעולם, ובעקיפין לתמוך בישראל ?
איך לתמוך ? לשלם לאוהדים ? מה בדיוק המטרה שלך ?
*ידוע לי שמדובר בעסק שהוא רגיש בקנה מידה עולמי, ובמידה וישראל תחשף, היא יכולה להיענש קשות.
אז למה ללכת על זה ? לא הספיקה פרשת מבחוח ? מילא דרכונים, יש בזה הגיון וערך; למה כסף ?
לא מדויק; היא דאגה שמדינות אחרות ינפיקו דרכונים אמיתיים לא לבעלי הזהות האמיתית. היום קשה יותר ויותר לזייף דרכונים.

.

הרעיון שלך, אם לאמר בעדינות, הוא די הזוי. המטרה לא ברורה, לא הוגדרו יעדים, הסיכון גדול, והמחיר מטורף.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 21-12-2010, 13:19
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "זו רק דוגמא אחת.."

ציטוט:
לצורך העניין אם תייצר עכשיו 500 מילארד ריאל איראני, ותחדיר את זה לשוק העולמי.

א. מה זה "תחדיר את זה לשוק העולמי"? תשלח לאנשים אקראית שטרות בדואר מכתובת חסויה? חשוב כמה מורכב להביא סוכן מוסד לרמה בה הוא יוכל לשלם סכומים גדולים במזומן אירני בלי לעורר חשד- האם היא מצדיקה את זה? בכל מדינה נורמלית יש חוקי הלבנת הון שמחייבים דיווח על הפקדת מזומנים בכמות גדולה.
ב. נניח והפצת 500 מיליארד דולר בכסף אירני בעולם. לאירן תל"ג של מאות מיליארדי דולר, כך שבתיאוריה המחירים ירדו בעשרות אחוזים. מעשית, בגלל שהכסף יופץ בחו"ל ולא באירן עצמה (כי אז צריך לקחת את הסיכון של סעיף א' ולהכפיל פי כמה), הוא צריך איכשהוא להיכנס למדינה כדי להשפיע. הכלכלה האירנית מרוכזת במידה רבה בידי הממשלה, ואני מניח שיש פיקוח על תנועת מטבע- כך שהממשלה תוכל לשכך את ההשפעה. גם בשוק חופשי, לבנק המרכזי יש יכולת להשפיע על שער המטבע.

ג. בכלל- לא יותר פשוט לחדור למחשב של בנק אירני, לזייף הפקדות ולהשיג אותו אפקט (יותר "כסף" במערכת)?

חשבתי בהתחלה שאתה מדבר על הרצת מניות וכו'. על כך דווקא נכתב ספר מעניין מאוד.
ישן 21-12-2010, 12:11
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
למדינות שיש יכולת גבוהה בזיוף, אין צורך בכסף לתמיכה עצמית - הכלכלה מספיק חזקה גם בלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "פעילות פיננסית בלתי חוקית לטובת ביטחון המדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
שלום,
לאחרונה חשבתי על תחום מסויים, ואשמח לקבל תשובות מקצועיות:

זה ידוע שלשירות החשאי של כמעט כל מדינה מפותחת ומתקדמת בעולם המערבי יש יכולת לייצור העתקים מדוייקים של דרכונים, או כל מסמך מורכב אחר.
להערכתי ניתן כיום גם לייצור מערכות שיפיקו שטרות מזומנים בהעתק הדומה למקור (ואני מדבר על יכולת של מדינה שעומדת מאחורי זה, לא סתם ארגון טרור).

הנאצים היו מאוד קרובים לזה לקראת סוף מלחמת העולם ה2.

**בכל מקרה חשוב לי להבהיר שאני לא מתכוון ספציפית לישראל, רק לקחתי את המוסד בתור דוגמא.
הרעיון הוא רלוונטי לכל מדינה בעולם שיש לה יכולת מספיק גבוהה להפיק כסף באיכות מקור, ולבסס מערכת מורכבת של פיזור נכסים ללא עקבות המקור.

אני אשמח לקבל תשובות מפורטות,
ואני עוד יותר אשמח לקבל קישורים לדיונים שעסקו בנושא (אנגלית גם בסדר).

למיטב ידיעתי מאז אותו מקרה שציינתי (גרמניה הנאצית של שנות ה40) לא הייתה אף מדינה מערבית שניסתה לבצע מהלך דומה.

הזכרת לי עכשיו קטע מ"מיסטר בין" שלא קיבל ליום הולדתו מכתב מאף אחד, אז כתב אחד ושלח אותו - לעצמו ..

ישן 21-12-2010, 13:21
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
לוחמה כלכלית?

אתה מוזמן להצטרף למאה העשרים ואחת!

אכן היו ניסיונות בעבר ללוחמה כלכלית באמצעות זיוף כספים בקנה מידה גדול.
כיום - קשה מאד לבצע זיוף טוב עקב השכלול הרב בטכנולוגית ייצור הכסף.
פרט לכך - ידוע לך איזה אחוז מכספה של מדינה ממוצעת נמצא במחזור פיזי בצורת שטרות נייר או מטבעות? הרוב הגדול הוא בצורת נתוני חשבונות בנקאיים!
אם חשקה נפשך בלוחמה כלכלית מעין זו - עבור לתרמיות ולסבוטאז' ממוחשב. גם שם לא תלקק הרבה דבש, היות וגם המערכות האלה ממוגנות ומגובות היטב.

וחוץ מזה - מי כבר סוחר בכסף אירני?

לסיכום ההזיה הזו - קרא קצת על מערכות כלכליות בכלל ועל זיוף כספים בפרט, לפני ש....
...ואגב: אתה באמת חושב שזיוף בקנה מידה שאתה מציע, כולל הפצה והלבנה בקנה מידה שיפיל את כלכלתה של מדינה, יוכל להתבצע בסוד כמוס מבלי שהדבר יתגלה? אז תוסיף לרשימת הקריאה שלך גם את המונח הבא: "בומרנג"!
ישן 23-12-2010, 10:44
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי נבלוסי שמתחילה ב "קוריאה עושה זאת - היא מזייפת עשרות מליוני דולרים כל חודש"

ראשית:
ציטוט:
האינטרפול פרסם התראות כלל עולמיות במרץ 2005 ויוני 2006 הקשורות לניסיונותיה של צפון קוריאה "להשיג או לרכוש ציוד הדפסה לצורך זיוף השטרות האמריקנים". מאז שהתגלו לראשונה ב-1989 נכנסו כ-22 מיליון דולרים ב"שטרות על" כאלו למחזור, וכ-50 מיליון הוחרמו.

אם ~70% מוחרמים, זו עדות לקושי בשימוש בכסף מזויף.

ובכל מיקרה, ידידי, נפלת קורבן למאמץ תעמולה שקרי של אר"ב האימפריאליסטית, המסרבת לחיות בשלום עם הרפובליקה העממית הדמוקרטית הקוריאנית, ומאיימת באופן תדיר להשתמש נגדה בכוח. This is nothing but a far-fetched logic of gangsters as it is a good example fully revealing the wicked nature and brazen-faced double-dealing tactics of the U.S. as a master hand at plot-breeding and deception. אל תאמין לכל טענה של האימפריאליסטים האמריקאים וממשלת הבובות שלהם בדרום קוריאה!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר