לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2011, 17:06
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "חדש בצה"ל: S-NAV מערכת ניווט אישית"

מוזר, רק אני הלכתי עם מיתר מאובטח עם עשרה קשרים, ספרתי צעדים, וכל 100 מטר הייתי מעביר עוד קשר, ככה שכשהגעתי לעשרה קשרים ידעתי שעברתי 10 ק"מ?

60 צעדים למישור
55 לירידה
65 לעליה

אלוהים אדירים הטכנולוגיה תהרוג אותנו!
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2011, 22:02
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
פרטים על המערכת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "חדש בצה"ל: S-NAV מערכת ניווט אישית"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המערכת מיוצרת ע"י אלביט ושמה המסחרי S-NAV. מדובר בקוביה קטנה במשקל 140 גרם ובמידות 2.2x6x9 ס"מ בלבד, שמוזנת ממקור כוח חיצוני ומבצעת רק את חישוב המיקום. אלביט לא הסבירו לנו איזה חיישנים מותקנים בקופסה, אך כן אמרו כי היא מהווה חלק מהמערכת הכוללת שכונתה בצה"ל יט"א (אלביט קוראים לה DOMINATOR) וכוללת גם מכשיר קשר דיגיטלי מ"ק 10) ומספר מרכיבים אופציונליים אחרים כמו עינית דיגיטלית ומסך/מסופון. המערכת מחוברת למקלט GPS שמאפס את מיקומה ברגע שהקליטה הלוויינית חוזרת (יציאה לשטח מתוך מבנה או מנהרה), ולטענת אלביט למערכת הסטיה המירבית היא פחות מ-2% מתוך מרחק השימוש. כמו שכתב Rשף בתגובה #9, המערכת אינה מוגבלת לפעולה במישור אלא פועלת בתלת-מימד מלא עם טווח סטיה לגובה של ~1.5 מטר לכל היותר (סביר לגמרי בשטח, קצת בעייתי בשטח בנוי).

ישן 06-01-2011, 22:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "פרטים על המערכת"

נוסיף שהמערכת מתקנת את הסטיה הטבעית של הGPS.
אם יש לי משדר GPS על כח שצועד ברחוב, לפעמים הGPS מציג את התנועה של הכח כאילו היא מתבצעת מעל מבנים או בששטחים בלתי עבירים.
הS-NAV מציגה את התנועה המדוייקת.
כך גם לגבי תכנון תנועה והתקדמות.

ישן 10-01-2011, 11:23
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ואם זה פשוט סתם יושב בתוך..."

אני בטוח שזה סתם יושב בתוך האפוד אבל החוט שמחבר בין מודול הניווט לבין המסופון לבין העינית לבין מכשיר הקשר חייב לעבור בצורה חיצונית. כל זה בלי להזכיר את הגורמים המחווטים שכבר מועמסים על הווסט כמו נאד מים ו624 כפי שהזכיר rshibi לפני.
אני מניח שאין פתרון כרגע אולם ניתן לחשוב על תפירת סקוטש, לדוגמא, על רצועות הווסט הקדמיות שיאגד את כל החיווט הנ"ל.
בשירות המילואים שלי אני מרבה להסתובב בין אלמנטים של בטון ובטון מזוין, גם במתארי קרב, וגם כך קשה להתקדם בגלל ההפרעות מהמכשולים וזה ללא החיווט המדובר.
מטרת דברי היא לא לבטל את הרכישה בגלל הענין הזה אלא להעיר או להאיר שכאשר מטמיעים רכיב אלקטרוני בשטח צריך לבצע התאמות ברמת ציוד הפרט בהתאם.
לא תמיד זה נמצא מול עיני המתכננים והמטמיעים במשרדי התכנון שלהם.

ישן 11-01-2011, 09:15
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
כתבה על לקחי ההפעלה של LAND WARRIOR בעיראק לפני שלוש שנים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כן, ממש מפחיד"

http://www.wired.com/dangerroom/200...and-warrior-ba/

אגב, המערכת, בה הושקעו עד כה ~חצי מיליארד דולר לאורך כ-15 שנים, בוטלה ב-2007; תוכנית חדשה בשם NETT WARRIOR נמצאת בשלבי פיתוח, עם 3 חברות שמתמודדות על המכרז.

- החיילים העדיפו להשתמש רק בחלקים מהמערכת, במשקל של כ-4.5 ק"ג (משקל מקורי: כ-7 ק"ג). מצלמת הוידאו/כוונת על הנשק היתה אחד הפריטים שלא הצדיקו את עצמם מבצעית.
- הערכה היתה בשימוש מפקדי חוליות ומעלה.
- הגדוד ביקש עדכון תוכנה, שכונה "סטיקלייט דיגיטלי": סימון במפה של נתיב התנועה הרגלית ליעד, באורך של חצי ק"מ-ק"מ, של ביניינים שנסרקו ע"י יחידות אחרות וכו'.

הרושם היה חיובי במידה שהביאה לציוד חטיבה שלמה באופן דומה.

סה"כ נראה שהמערכת של אלביט מתאימה ללקחים האמריקאים.

אגב, העינית של אלביט גדולה בהרבה מזו של ה- LAND WARRIOR (המותקנת על קסדה). האם אלביט עדיין משתמשים ב- CRT זעיר?

ואותי אישית מצחיק לראות מ"מ/מ"פ עם מערכת שו"ב אישית משתמש במשקפת 8X30 חבוטה ובמע"ד; צפיתי למשקפת-מט"ל ולמדונה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר