לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2011, 13:59
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "האם רוסיה תחליף את הנק"ל שלה בנשק מיובא?"

טוב לשמוע שנק"ל הוא נושא כ"כ רגשי ולא מובן גם בחו"ל:
בצד הרוסי-
ציטוט:
Clussky, who once commanded a counter-terror unit, goes as far as to defend the rifle as the terrorist's weapon of choice.
"Terrorists from the Caucasus always use Kalashnikovs and SVDs,” Clussky said. “The funding, which they receive from abroad, gives them a very good opportunity to receive American and French small arms. They often use foreign-made communication systems at times, but they most frequently, if not always, use Russian-made rifles."

אההם, אולי זה בגלל שברוסיה נק"ל רוסי מוכר, זול וזמין במיוחד?

ציטוט:
Fox News military analyst and retired Maj. Gen. Bob Scales says it not surprising the Russian would be looking for a better weapon, but that no should expect them to “buy American” anytime soon.
"The AK-47 is outdated because of it’s not an accurate weapon,” Scales said. “What I suspect is the Russian are looking for something that's a little bit more refined, a little bit more versatile, more accurate -- and their willing to sacrifice what the AK-47 brought in 1947."

Scales says an accuracy target of 400 meters is not good enough for modern day warfare. The gold standard for weapons in the West is the American M-4, which is accurate to 600 meters and beyond.

M4 מדויק גם בטווח 600 מ'- אבל כמה הוא קטלני בטווח הזה?!

בכלל, כולם מדברים על כמה ה- AK47 מיושן, כשבפועל מאז היו כבר עוד שני דורות בשירות: ה- AKM וה- AK74.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 03-02-2011 בשעה 14:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2011, 04:11
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מה הסטטוס של הAN94? האם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי grish22
מה הסטטוס של הAN94?
האם הרוס"ר התגלה כמוצלח?

AN-94 זכה בתחרות מול AEK-971 כרוס"ר חדש שבא להחליף את AK-74. למרות הזכיה, במהלך תפעול מבצעי ניסיוני ביחידות שונות הוא התגלה כמסורבל, כבד, יקר וכו', כאשר היתרון היחיד שלו - צרור מהיר ומקובץ של שני כדורים בפועל התגלה כלא משמעותי. בגלל הסיבה הזאת, בגלל שרוסר"ים לא נמצאים בראש סדר עדיפויות וגם בגלל שכבר קיים מלאי גדול של AK למיניהם, הוחלט שלא להתחיל הצטיידות בו.

לאחרונה שאלת הרוס"ר החדש לצבא רוסיה הועלתה מחדש, וכרגע המגמה היא לכיוון AEK-971 מחודש, אשר מספק יתרונות משמעותיים על-פני AK-74 כמעט ברמה של AN-94, אבל ללא כל החיסרונות שלו.

ציטוט:
אני זוכר שאחד החסרונות שלו התבטא בכך שהוא מסובך לתחזוקה/פירוק ואני זוכר שנכול ל2007 הרוס"ר נמצא בשירות אך במספרים מאוד מוגבלים.

נכון. אני מאמין שעדיין הוא נמצא בנשקיות של היחידות שקיבלו אותו.

ציטוט:
הממ.. לא ידעתי שהAK74 נחשב למיושן,זה חדש לי.

אם הוא לא היה מיושן לא היה צורך בתוכנית פיתוח של רוס"ר שיחליף אותו, שבה זכה AN-94. מכיוון שהייתה תוכנית כזאת, ברור ש-AK-74 כבר לא עונה על כל הדרישות של הצבא.

מבחינת הסיבות שהצבא רצה רוס"ר חדש, עד כמה שאני מבין, הסיבה היא בהתקדמות טכנולוגיות המיגון האישי בצבאות מערב מאז שנות ה-70 (שאז פותח AK-74) - היום כל חיר"ניק בצבא מודרני מצוייד באמצעי מיגון אישי מתקדמים. הדרך שהרוסים מצאו לנכון לבחור בה על מנת להתמודד עם התופעה הזאת היא הקטנת המקבץ של רוס"ר בירי אוטומטי. זה מגדיל את הסיכוים לפגוע בחלק הגוף שאינו ממוגן או, במקרה של פגיעות קרובות מאוד בלוחות קרמיות, אפילו לחדור את המיגון.

ציטוט:
שאלה נוספת:

זה רק נדמה לי או שחלק גדול מהנק"ל הרוסי זה לא נק"ל שהרוסים תיכננו מאפס אלה פשוט
"לקחו השראה" מנק"ל שהיה קיים במדינות אחרות.
לדוגמא:
*טוקרב מזכיר במראהו את הבראונינג וגם נטען שהוא גרסא מפושטת של הM1911(?)
*AK דומה לMP44
*פפ"ש/פפ"ד דומים לסואומי הפיני

אני לא מתמצא בענייני נק"ל ולכן אינני יכול לענות באופן מושכל. הרושם שלי מהקריאה מקרית של האשכולים העוסקים בעניינים הללו בפורומים הרוסיים היא שמדובר יותר בהשראה מאשר ב"השראה" (כלומר הכירו פיתוחים במדינות האחרות ומן הסתם השתמשו בפתרונות מסויימים שכבר היו קיימים, אבל לא העתיקו). היו דברים שכן העתיקו בתחומים אחרים.

באופן כללי אני יכול לאומר שכל נשק או אמל"ח שמפותח מתבסס בצורה זו או אחרת על הפיתוחים הקודמים. כי מדובר במערכות מורכבות עם הרבה רכיבים ומנגנונים שאי אפשר להמציא את כולם לראשונה. כל כלי הוא תולדה של פתרונות טכניים של הנשקים שבאו לפניו.

ישן 06-02-2011, 10:13
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "קודם כל, ה AKM הוא זה שהושפע..."

ציטוט:
קודם כל, ה AKM הוא זה שהושפע מקוטר קטן - לאמריקאים יש 5.56, לנו יהיה עוד יותר קטן.
דווקא ב 74 חזרו ל 7.62X39.

הסדר הוא AK47 בקוטר 7.62 --> AKM בקוטר 7.62 (גוף בכבישה ולא בכרסום- זול יותר לייצור, ומן הסתם עם כמה שיפורים) --> AK74 בקוטר 5.45

ציטוט:
Kalashnikov 5.45mm assault rifle was officially adopted by Soviet army early in 1974 as" 5.45mm Avtomat Kalashnikova, obraztsa 1974 goda (AK-74)". Basically, it was the same old AKM weapon, adapted to smaller 5.45mm ammunition

מ- GUNS.RU
לגבי המחסניות- היות וכבר ל- AK47 יש מחסנית 30 כדור, אני מניח שזה עבר בתורשה ל- AK74 בקוטר הקטן, בלי קשר ללקחי ויאטנם וה- M16.

בכל מיקרה, מעניין שאחרי ה- AK74 הרוסיים/סובייטים למודי הקלשניקוב האמין מאוד ניסו לשפר את סיכויי הפגיעה ע"י הגדלת קצב האש באמצעות שיפור הרובה עצמו (כך שיותר מכדור אחד נורה לפני שהרתע של הכדור הראשון מסיט את הקנה), בעוד שארה"ב התמקדה בשיפור הקליע (תוכנית ה- ACR: קליע פלשט, שני קליעים באותו כדור, תרמיל מתכלה), כשהרובה נשאר די פשוט ואמין. אני מניח שהמתכננים הרוסיים נרתעו מהקליעים המיוחדים היקרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר