לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-04-2011, 18:48
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
תג מחיר: 'בצלם' תעדו מתנחלים מיצהר רוגמים בתי פלסטינים בחסות צה"ל

בשבת האחרונה ירדו עשרות מתנחלים מיצהר אל הכפר עצירה אל-קבליה הסמוך והחלו ביידוי אבנים מסיבי לעבר בתי הכפר ואף שרפו רכב של תושב מקומי. האירוע התרחש לאחר שבלילה הקודם הצליחו שני פלסטינים להתקרב לבתי היישוב, כאשר המתנחלים טוענים כי השניים התכוונו לבצע פיגוע במקום. האירועים תועדו במצלמה של ארגון "בצלם" ומתפרסמים היום (חמישי), כאשר בצילומים נראים עשרות מתנחלים, חלקם רעולי פנים וחלקם חמושים, המגיעים מכיוון יצהר ומיידים אבנים לעבר בתי הפלסטינים. חלק מהמתנחלים אף מצליחים להגיע לאחד הבתים הקיצוניים בכפר ולרגום אותו באבנים. המתנחלים, שחלקם לבשו אף טליתות, הגיעו למצב של עימות ישיר עם הפלסטינים, כאשר לאחר דקות ארוכות מגיע למקום כוח צבאי שפתח באש לעבר הפלסטינים, אולם לא ידוע על נפגעים בתקרית.

בחלק מהמקרים המתועדים, נראים מתנחלים רעולי פנים כשהם מיידים אבנים, כשלפניהם חייל חמוש שאינו מונע מהם להמשיך במעשיהם. רק לאחר הגעת כוח התערבות של מג"ב, שהשתמש באמצעים לפיזור הפגנות, חזרו המתנחלים ליצהר. בסופו של האירוע, כאמור, הוצת רכבו של אחד הפלסטינים.

http://news.walla.co.il/?w=/1/1815702&m=1&mid=113741
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-04-2011, 21:53
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מה העם חושב אפשר לדעת לפי מבחן התוצאה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE] חשובים ביותר למי? לך?..."

אם ניקח את מטרתו המוצהרת של הארגון, לחשוף הפרות של זכויות אדם ביש"ע, כנקודת מוצא, ונסכים שללא ספק יש מקרים שבהם מופרות זכויות בסיסיות, ויש גם מקרים (מועטים בהרבה) שבהם ההפרה היא מוגזמת או שלא לצורך. ארגון שהיה מצליח ליצור לעצמו תדמית אמינה ואובייקטיבית, היה מצליח לשנות את דעת הקהל בישראל, ולהביא שינוי בשטח באופי פעילות צה"ל. באופן מעשי, השינויים בשטח הם זניחים למדי והם נגזרים יותר משיקולים מדיניים, מאשר משיקולים הומאניטריים. אז האפשרויות הן:
1. עם ישראל סובל מעיוות מוסרי יוצא דופן.
2. עם ישראל לא משתכנע מטיעוני הארגון.

אני מקווה שאתה לא גורס שאפשרות מספר אחת היא הנכונה, משום שאם כן אין מקום לדיון בינינו. האפשרות השניה אומרת שהאמינות של הארגון לוקה בחסר. זה יכול להיות משום שדיווחיו אינם אמינים (כפי שדחוח הלוי מראה), או משום שהוא מגמתי (כלומר מסרב לראות את מורכבות המציאות, ומציג כל הפרה של זכויות אדם כדבר פסול), או שניהם.
ישן 15-04-2011, 01:33
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE] חשובים ביותר למי? לך?..."

אתה חושב שהארגון עושה עבודת קודש?
הייתי מסכים איתך אולי אם הוא גם היה הולך לצלם מה הצד השני עושה.
אבל לא, הוא תמיד יעמוד רק במחסומי צה"ל ויצלם חיילים במטרה להוציאם קלגסים.
מדוע הארגון אף פעם לא הוציא מילה על רציחות על רקע כבוד המשפחה בכפרים ערביים?
למה ארגון הקודש הזה לא הולך לצלם ערבים מיידים אבנים או מרביצים לנשים שלהם?
למה הארגון לא מגן על זכויות האישה?

זה ברור שלארגון יש אג'נדה מאוד ברורה והיא- להציג את מדינת ישראל וצה"ל באור שלילי בעולם ותו לא.
ארגון שנאה המושתת על אנשים בעלי בעיית זהות עצמית, המסווה עצמו כארגון זכויות אדם.

ושלא לדבר על אין-ספור הסרטונים הערוכים שהם מפרסמים ברשת, בהם רואים רק את החייל עוצר את הפלסטיני המסכן, אבל ערכו את הקטע בו הפלסטיני ידה אבן על חייל או החזיק בקבוק תבערה.
ישן 16-04-2011, 18:06
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "טוענים שכאן"

כן אבל בית המשפט קבע שהסרטון לא ערוך, לפי עדות המז''פ

יכול להיות שהמז''פ טעה וכתוצאה מכך הטעה את השופטים שנאלצו להסתמך על דעתו המקצועית כי השופטים למיטב הבנתי לא היה להם את ההבנה הטכנית.

מצד שני סרטון זמין (אך לא מצאתי את גרסת המקור שלו) וכל מי שטוען שהסרטון מזויף השאיר את זה רק:
"הסרטון מזויף כי פה... כי שם...." לפי החיפוש הקצר שערכתי בגוגל אף אחד מאותם הטוענים לא פירסם סקירה טכנית שניתן לעבור אליה ולבחון אותה. במיוחד החלקים שנטען כי נעשה עריכת קול והוכנסו תמונות.
גם לא צוין הציוד ששימש לבדיקה וכן מתודולוגית בדיקה.

לגבי שאר הטענות שהועלו שם - אני לא יודע לא ראיתי לא הוכחה ולא הפרחה.

נערך לאחרונה ע"י Homo sapiens בתאריך 16-04-2011 בשעה 18:10.
ישן 16-04-2011, 16:46
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "איזה סרטונים הם ערכו? איפו..."

תראה כל סרטון שבצלם צילמו ותגיד לי מה המכנה המשותף לכולם.
הכל ויכוחים קולניים עם חיילים שלאחר עריכה נועדו להראות, כביכול, מי הצד "הצודק" בויכוח.
מדובר בקבוצה של אנשים המנסים ליצור פרובוקציות במחסומים ולזכות באהדת העולם בכך שהם מציגים עצמם ואת הערבים כמדוכאים אל מול צבא קלגס ואכזר שמטרתו היחידה היא להפשיט ערבים במחסומים.

ארגון בצלם צריכים גם ללכת להפגין בנתב"ג, כל פעם כשאני בא לעבור במכונת השיקוף עוצרים אותי ומכריחים אותי להתפשט חלקית. יש פגיעה בזכויות אדם כל יום בנתב"ג!
מה אכפת לי שזה מטעמי ביטחון ועל מנת לוודא שלא יכנסו מפגעים לשדה"ת, או שסתם איזה עבריין יעלה עם סכין למטוס- מה זאת אשמתי שיש רוע בעולם הזה?

תראה בזה דמגוגיה זולה, תראה בזה מה שאתה רוצה- אבל זאת המציאות!

וסתם שאלה, אתה שירתת בצה"ל? (אתה לא חייב לענות אם אתה לא רוצה)
ישן 16-04-2011, 18:16
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "תראה כל סרטון שבצלם צילמו..."

ציטוט:
תראה כל סרטון שבצלם צילמו ותגיד לי מה המכנה המשותף לכולם.
הכל ויכוחים קולניים עם חיילים שלאחר עריכה נועדו להראות, כביכול, מי הצד "הצודק" בויכוח.
מדובר בקבוצה של אנשים המנסים ליצור פרובוקציות במחסומים ולזכות באהדת העולם בכך שהם מציגים עצמם ואת הערבים כמדוכאים אל מול צבא קלגס ואכזר שמטרתו היחידה היא להפשיט ערבים במחסומים.

כן הרבה מהסרטונים מעצבנים וחופרים אבל מכאן ולהגיד ש:
ציטוט:
ואת הערבים כמדוכאים אל מול צבא קלגס ואכזר שמטרתו היחידה היא להפשיט ערבים במחסומים.

זה ממש לא נכון, והחיליים לא מוצגים כך.

ציטוט:
ארגון בצלם צריכים גם ללכת להפגין בנתב"ג, כל פעם כשאני בא לעבור במכונת השיקוף עוצרים אותי ומכריחים אותי להתפשט חלקית. יש פגיעה בזכויות אדם כל יום בנתב"ג!
מה אכפת לי שזה מטעמי ביטחון ועל מנת לוודא שלא יכנסו מפגעים לשדה"ת, או שסתם איזה עבריין יעלה עם סכין למטוס- מה זאת אשמתי שיש רוע בעולם הזה?

זה לא הנקודה שלי שלא צריך לבדוק אותם.
שיבדקו בקפדנות וכמו שצריך אבל מצד שני תנאים מינימלים זאות אומרת: לבדוק>אין שום דבר חשוד>לשחרר. וכן יחס מינימלי, שזה כולל לא לעכב סתם וכו...

ציטוט:
וסתם שאלה, אתה שירתת בצה"ל? (אתה לא חייב לענות אם אתה לא רוצה)

כן.
ישן 16-04-2011, 09:33
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
מפלט בהלצות..
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "אתה זורק מילים כמו אנטישמיות..."

"בצלם" הוא אירגון קיצוני שבמהלך השנים קנה לו (בצדק רב) שם של אירגון אנטי ציוני באיצטלה של שומר זכויות..
לו האירגון הזה היה מאוזן ב"עדויות" שהוא מפיץ ברחבי העולם ניחא, אבל האירגון הקיצוני הזה מבסס את פעילותו בשטחים באופן כה בוטה, אנטי ציוני וחד משמעי עד כדי גועל.
האירגון מתפרנס ממאמרים, כתבות וצילומים המציגים בעולם את ישראל באור איום ונורא, לא מאוזן להחריד, ממש כאילו כולנו (כולל אתה) אוייבי היקום כולו.

זה האתר המדופלם של האירגון.
תעלעל בו ותנסה למצוא משהו מאזן.
לא תמצא, מאחר ומדובר באתר של גיס חמישי לדאבוני.

מה אפשר לעשות?
http://www.btselem.org/Hebrew/About_BTselem/Make_a_Difference.asp

ישן 16-04-2011, 11:34
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

אולי נברר אצל אתי דרעי.. (מנהלת כספים ואדמיניסטרציה)
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "פרט לעובדה שהם אירגון מתנדב..."

כל החברה האלה מתנדבים?!?
נראה שחלק ניכר מהם עמוס בעבודה עד מעל הראש..
אמנם מדובר באירגון הנתמך כלכלית (ברובו) מבחוץ, אבל לא סביר שאיש מעובדיו (והם לא מעטים) אינו מקבל מאומה.. כדבריך.

http://www.btselem.org/hebrew/about_btselem/staff_members.asp

בצלם
מטרות העמותה: לתעד ולהביא לידיעת קובעי המדיניות והציבור הרחב את הפרת זכויות האדם בשטחים.
שנת הקמה: 1989
מחזור פעילות ב-2008: 8.7 מיליון שקל
תרומות ב-2008: 8.7 מיליון שקל
הוצאות הנהלה וכלליות: 880 אלף שקל, 10% מהמחזור
משכורת גבוהה: ג'סיקה מונטל, מנכ"לית - 236 אלף שקל בשנת 2008
ממוצע חמש משכורות גבוהות: 180 אלף שקל בשנה.

מה עם שאר מקבלי המשכורות היותר נמוכות מ180 אלף שקלים בשנה?

עריכה:
אני בשביל 180 אלף שקל בשנה עובר לשמאל..

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 16-04-2011 בשעה 11:51.
ישן 16-04-2011, 13:23
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

ברור
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רגע, אז הבחור למעלה שטען..."

אבל "בצלם" מיקדו את הפעילות שלהם רק להתנהלות צה"ל והמתיישבים בשטחים.. זה הרבה יותר קל.
כפי שכבר כתבתי, לו היו מאוזנים, עובדי האירגון הזה היו סובלים חרפת רעב..

התמיכה הכלכלית באירגון בצלם היתה יורדת פלאים לו היו "מבכים" גם את חרפתו של הפלח מוחמד מול מנגנוני הרשות שעסוקים בחלוקת הכסף המוענק דרך קבע ממדינות שונות, עמותות ו"דרך המינהרות".
האירגון בצלם, מקבל תמיכה מהעולם (גם מהקרן החדשה לישראל) רק ע"מ לתעד "רוע" מצד חיילי צה"ל והמתיישבים כלפי ה"חלכאים והנדכאים" - בני העם הפלסטינאי המהולל הנשלט בידי המנגנונים הדמוקרטים ביותר עלי אדמות.. שהחוק נר לרגליהם וצלם האדם בראש מעיניהם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:53

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר