לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2013, 20:48
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מחקר חדש: הפער בין אשכנזים למזרחים הצטמצם מהותית

כשפרופ' מומי דהן התיישב לפני כמה חודשים לראות את "השד העדתי", סדרתו המדוברת של אמנון לוי, הוא הופתע מכך שהיוצר בחר להציג דווקא את מחצית הכוס הריקה. ברשותו של דהן כבר היו אז נתוני המחקר האחרון שערך על הפערים הכלכליים שבין אשכנזים למזרחים בישראל, ולפיהם הפער בהכנסות בין שתי הקבוצות - אף שעדיין קיים ומשמעותי - דווקא הצטמצם באופן ניכר ב-15 השנים האחרונות.
"זה לא שמחצית הכוס הריקה אינה קיימת", הוא מבהיר. "עדיין קיים פער לא זניח בהכנסות בין מזרחים ובין אשכנזים, אבל אני חושב שבכל זאת, כשאתה רואה שיש כזאת התפתחות חיובית, זה נותן פרספקטיבה אחרת לגמרי על מחצית הכוס הריקה. זה ברור שאם הפערים היו יציבים או מתרחבים, זה היה שם פוקוס אחר על מחצית הכוס הריקה, אבל העבודה שלי נותנת מבט אחר".

http://www.globes.co.il/news/articl..._moreart icles

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2013, 23:51
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "כנראה שהד"ר מומי דהן לא הבין את הסידרה ."

מי שמחפש להרגיש מושפל ומופלה תמיד ימצא תירוץ להרגיש ככה.
האם לא קיימת אפליה? קיימת. לא רק נגד מזרחים. נגד ערבים, נגד חרדים, נגד עולים מברית המועצות, נגד נשים, נגד הומואים וכו' וכו'. למעשה אני חושב שאפשר לספור על יד אחת את כמות האנשים במדינת ישראל שאין להם מאפיין אחד לפחות על בסיסו קיימת אפליה. אין מה לעשות, יש בעולם אנשים רעים ואחד הדברים שהם עושים הוא להפלות אנשים על רקע מאפיינים לא רלוונטיים. אבל תחושת הקורבנות והמסכנות שאמנון לוי ודומיו מעודדים לא עוזרת לשפר את המצב, אלא רק מגדילה את השסע, ובולמת תהליכים חיוביים כמו אלו המתוארים במאמר שלוקלוק הביא.

ישן 24-10-2013, 17:21
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "התעלמות מהסרחון לא מסתירה אותו הוא קיים ומסריח"

אני לא מכיר לעומק את המצב בארה"ב (אני כן יודע שהנשיא שחור, כך שכנראה האפליה לא מאוד קיצונית).
בארץ אפליה אכן קיימת (כמו שאמרתי) אבל המצב הרבה יותר טובה ממה שהיה פעם, וכל הזמן הולך ומשתפר.
לאותה "שמש" שאתה מדבר עליה, אכן יש יתרונות, אבל היא חרב פיפיות. היתרון שלה הוא שהיא מעלה את תופעת האפליה למודעות, אך החיסרון שלה היא שהיא מעודדת התקרבנות ומסכנות, ויוצרת שסע.
אני והמשפחה שלי עלינו מברה"מ בתחילת שנות ה-90. זה לא סוד שבשנים הראשונות הייתה אפליה בכל פינה נגד העולים (היום כמעט ולא מורגשת). שנים אחרי זה בכל פעם שמשהו היה קורה שלא לרוחנו (מישהו משמשפחה לא התקבל לעבודה שהוא רצה/לתפקיד בצבא, לא הזמינו את אחד הילדים למסיבה כזו או אחרת, מישהו לא זכה לקידום הוא ציפה לו וכו') סבא שלי היה מציין שזה בגלל שאנחנו רוסים (גם כשלא היה בזה שום הגיון). זה היה מוציא אותי מדעתי. זה מין תירוץ קבוע כזה ללמה אתה לא מצליח, שאין בו שום תועלת והרבה פעמים אין בו שום אמת.

ישן 24-10-2013, 18:39
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "כנראה שהד"ר מומי דהן לא הבין את הסידרה ."

אפלייה עדיין קיימת, גם אם ברמות הרבה יותר נמוכות מפעם, זה נתון שכנראה אף אחד לא יצליח לשנות אף פעם. אחרי שהסכמנו על העובדה הזו נשאר רק לבדוק מה אתה עושה עם האפליה הזו. יש אנשים כמו יצחק תשובה, שאול מופז ועוד רבים אחרים שלא ויתרו לעצמם התאמצו והצליחו למרות האפליה. מצד שני יש אנשים כמו אלו שהביא לוי לתוכנית שלו, שלא ממש מתאמצים וחושבים שכולם אשמים חוץ מהם. הקבוצה האחרונה היא נגזרת קטנה של הקבוצה הראשונה, אלה האנשים שעושים כסף/רייטינג/מנדטים מאנשי הקבוצה השניה, אמנון לוי הוא רק אחד מהם. בסופו של דבר מי שבאמת טוב ורוצה להצליח כנראה שיעשה את זה, אבל הכי קל לשבת על התחת ולבכות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר