לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2005, 11:15
  Mike24 Mike24 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
למה אבחר בשרון ולא בליברמן...

בתגובה להודעה של דודו http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=134393
ששאל את לוקלוק למה הוא עלול לבחור במפלגה שלא תואמת בדיוק את השקפותיו. בחרתי לפתוח על זה אשכול חדש.

הרעיון הוא כזה: אני למשל גם מזדהה עם דעותיו של ליברמן אבל הבנתי שיישומם לא ריאלי, בטח שלא כרגע (אולי באחרית הימים בעזרת השם...).
לכן אבחר במי שהכי קרוב לדעותיי אבל גם יוכל להשפיע ולהזיז דברים.
אילו לא הייתה 'קדימה' והעבודה והליכוד היו מקבלות מספר מנדטים דומה הרי שהיה מדובר בעוד קדנציה של קואליציות מושחתות ורקובות כאשר ידי הממשלה כבולות וכל משאביה מנוצלים לריצוי מפלגות קטנות וסחטניות המרכיבות את הקואליציה.
אם שרון יקבל 90 מנדטים (מגזים בכוונה) הרי שהוא יהיה חופשי לבצע את המדיניות שלו ולקיים הבטחותיו לבוחר במלואן. ידיו לא יהיו כבולות לחרדים, או שינוי, או ערבים או כל מפלגה תורנית אחרת... ברור לי ש90 מנדטים הוא לא יקבל והוא ייאלץ להרכיב קואליציה אבל הוא יהיה חופשי יותר, ומרחב התימרון שלו יהיה גדול יותר.

אז לסיכום: אבחר בשרון, לא כי הוא משקף את דעותיי במלואן אלא כי הוא משקף את הכיוון הכללי שאליו אני פונה ('ימינה') והוא היחיד שיוכל להשפיע ולהזיז דברים. (לאורי שלבטח יקפוץ: לא אמרתי שליברמן = שרון, אמרתי ששרון יותר ליברמן מפרץ (למשל), ויותר קרוב ל-90 מנדטים מנתניהו או ליברמן עצמו ולכן היחיד הראוי שינהיג).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2005, 12:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן נימוק משכנע: "אני מצביע למי שצפוי לנצח - למרות שדיעותיו הפוכות מדיעותיי"...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mike24 שמתחילה ב "למה אבחר בשרון ולא בליברמן..."

כן, כן, אתה תזעק שדיעותיו לא הפוכות לדיעותיך, אבל במציאות ודאי שהן כן (הקואליציה שלו צפוייה
להיות קואליציה עם השמאל, הוא צפוי למסור 90 אחוז מאיו"ש - ולא להעביר לפלסטין אפילו כפר
ערבי אחד בתוך הקו הירוק, אחרת לא היה מחזר בכזו הסטריה אחרי ראש עיריית כפר קאסם -
מהגדולים בכפרי המשולש...).
שרון אינו ימין עפ"י שום הגדרה. הוא נמצא בדיוק היכן שברק היה לפני 5 שנים, כאשר לך הייתה
חתימה של כך...
הבטחותיו של שרון לבוחר הן דבר חסר משמעות - שכן הוא מפר אותן בסדרתיות ראוייה לציון (הפעם
הוא מעדיף לקצר הליכים, ופשוט נמנע מהבטחות, אלא מסתפק בשליחת מקורבים שיפזרו ספינים
ימינה ושמאלה, כשהוא עצמו לא אמר דבר...).
שרון הוא ה-ר-ב-ה יותר פרץ מליברמן (למעשה, הוא יותר פרץ מפרץ - בכל הנוגע לקלות שבה הוא
מגרש יהודים מבתיהם, דבר שלא פרס ולא רבין הצליחו לבצע...), ולא מקרה שהקואליציה שלו
צפוייה להיות עם פרץ ולא עם ליברמן. אם היית מפעיל שיקול דעת נורמאלי, ובהנחה שאתה קרוב
לליברמן מבחינת דיעות - היה סביר שתצביע לליברמן - כדי לוודא שיהיה לו מספיק משקל כדי להיות
בתוך הקואליציה, ולתת משקל לעמדות שלך. ברגע שהצבעת לשרון (שנזהר כמו מאש מלפרסם
מה הוא מתכנן באמת...) - הרי שנתת לו לו קארט בלאנש לבצע כל מדיניות שתוכתב לו ע"י מצב
חקירותיו הפליליות.
ישן 15-12-2005, 13:10
  Mike24 Mike24 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
תגובה.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן נימוק משכנע: "אני מצביע למי שצפוי לנצח - למרות שדיעותיו הפוכות מדיעותיי"..."

הדעות שלי הרבה יותר מסובכות ממה שנדמה לך...
כמו שכבר אמרתי אין לי טעם בלתת משקל לליברמן שכן דעותיו (כמו גם הרבה מדעותיי) לא ריאליות כרגע. להפך, כמו שאמרתי- משקל למפלגה אחרת = פחות משקל לשרון = כמה מפלגות דומיננטיות = קואליציה מהתחת = חוסר יציבות = חוסר דרך עקבית אשר תלויה בכריזות של רב כזה או אחר או פוליטיקאי כזה או אחר = זיגזג הישר אל התהום (כמו עד היום). אם הולכים אל התהום אני מעדיף לעשות את זה בקו ישר, כדי ליפול כמה שיותר מהר ואז נוכל לשלול דרך אחת בוודאות (הדרך של שרון למשל) וללכת בדרך של ליברמן למשל.
אני לא חושב שדרכו של שרון תוביל אותנו לתהום, אבל גם אם כן אזי שגם כך הרווחנו משהו.
בשונה מברק למהלכים של שרון יש משמעות, שרון נתפס בעולם כאדם חזק שלא עושה טובות ואם הוא יימצה את דרכו וזו תכשל הוא יהיה הראשון (כך אני מאמין) לכוון את התותחים לעזה ולמקם אותי על כיפה שולטת עם הרובה צלפים (M24)
גירוש הפלשתינאים מכאן (כמו שאתה רוצה וכמו שאני מפנטז) יכול להפוך אולי לריאלי רק אחרי ששרון יימצה את דרכו, לא לפני.
בשונה מברק שכל הזמן רק התחנן שערפאת ילטף אותו בראש ויפריח לו נשיקה, שרון קובע לעצמו מה צריך לעשות ועושה! לא מחכה שהפלסתינאים יאשרו לו. הכל בגיבוי אמריקאי, כלומר שאם זה לא יעבוד תהיה לגיטימציה "לפרק אותם".

אל תשחק לי במצפון עם הפינוי. הייתי שם חלק גדול מהשירות שלי, פיצמרו לי ת'תחת יחד איתם, אכלתי בבתים שלהם בימי שישי, שיחקתי עם הילדים שלהם. גם אני כואב את עקירת גוש קטיף.
שרון החליט שזו הדרך והוא הולך בה, ואם כבר לתת משמעות לפינוי אז חייבים להמשיך עם שרון, מועמד אחר (אשר יילך מן הסתם בדרך אחרת) יהווה תירוץ מצד הערבים לתוקפנות ואז באמת לא נרוויח כלום מהפינוי.
ישן 15-12-2005, 13:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כבר הוכח שאין לגירוש שום משמעות. הם ממשיכים לירות - אנחנו ממשיכים להבליג.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Mike24 שמתחילה ב "תגובה."

רק נס מנע את השלמת חפירת המנהרה מתחת לגדר ההיקפית של הרצועה, וחדירה לאחד היישובים.
מה הייתה תגובת ה"איש החזק"? הסכמה לכך שמהיום יתחיל המעבר הבטוח - שברק היה זה
שהפסיק אותו. במעבר הבטוח הזה, אסור לנו לבדוק מי נכנס ומה מכניסים, והאוטובוסים האלה
עוברים בלב לבו של הקו הירוק - אכן "התנתקות"...
לטעון שלשרון יש דרך, זה עצימת עיניים וטמינת הראש בחול: הוא עצמו לא יודע מה יעשה מחר מעבר
לכך שכנראה יצטרך לסגת עוד ועוד (מצב החקירות נגדו רגיש למדי, והדבר היחיד שמוכח לגביו, זה
שכאשר החקירות מתחממות, הוא פתאום פורץ עם יוזמות מדיניות...), מבלי לדעת אפילו היכן עוברים
הקווים האדומים שלו ("גושי התיישבות" זה מושג סתום, שכן כרגע אפילו אריאל ומעלה אדומים אינן
מחוברות לגדר - שתי הערים הגדולות ביותר באיו"ש - וכידוע היו באזח"ע שני "גושים" שאחד מהם
היה צמוד לקו הירוק - ולא ממש הפריע לו להחריבם....).
הדרך של שרון היא בדיוק הדרך של פרץ - וזו גם הקואליציה שתוקם אם ינצח. אתה לא יכול לצרף
את שמעון פרס למפלגה שלך, מבלי שיחשוב שאתה הולך לפינוי גדול ורחב. פרס אינו דמות חסרת
משקל נוסח הגמדים שעזבו את הליכוד יחד עם שרון (חלקם מפחד המשטרה/פרקליטות וחלקם
מחוסר סיכוי להבחר בליכוד) - הוא קיבל משרון התחייבויות קצת יותר רציניות ממה ששרון מבשר
לציבור.
לא במקרה מתחילים לשמוע מקדימה דיבורים על י-ם ששרון מכחיש. ככה התחיל גירוש גוש קטיף:
קודם שלחו את אולמרט להפריח בלוני ניסוי, שרון הכחיש, ואז התבררה האמת. עכשיו רמון משחק
את תפקיד אולמרט.

יש לך כל הזכות בעולם להצביע לשרון, אבל בהנחה שאתה מתנגד לגירושים חד-צדדיים שאין
מאחוריהם כלום - ודאי שאין לך טעם למי שהקואליציה היחידה שלו היא עם העבודה ומרצ - והוא
פירק את מפלגתו הקודמת לשם כך...
ישן 15-12-2005, 20:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, זה לא הגיוני - אתה לא יכול "לחסוך" קול לפרץ, ע"י הצבעה לשותפו-הוודאי לקואליציה...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב "וואי. זה בדיוק מה שניסיתי..."

לא יכולה להתקיים התלבטות רצינית בין ליברמן לבין האתרוג. האתרוג באופן מובהק תומך בנסיגות,
גם אחרי שהן מתפוצצות לו בפרצוף בדקות אלה - והוא נמנע במובהק מלהגיב להן, תוך שחזור עילג
של ההבנות מענבי זעם.
הצבעה עבורו היא הצבעה לקואליציה שיקים באופן וודאי עם פרץ - וברור כשמש לאן הולכת קואליציה
כזו: עוד נסיגות, עוד הבלגה.
אם אתה רוצה לחסוך קול מפרץ - עליך להצביע עם מי שלא יילך עימו לקואליציה באופן ודאי. אגב,
בהשוואה לאתרוג - פרץ יהיה ימין קיצוני. עד כה האתרוג ויתר יותר ממה שויתרו כל ראשי הממשלה
מהשמאל גם-יחד...
ישן 16-12-2005, 05:30
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mike24 שמתחילה ב "למה אבחר בשרון ולא בליברמן..."

כן שרון לא שרון , כן ליכוד לא ליכוד , כן עמיר פרץ לא עמיר פרץ.

הוויכוח הזה מגוחך ואם לא היה קשור למדינה שלי הייתי צוחק.
הפתרון היחידי לסכסוך על א"י הוא שלא ישארו בארץ ערבים.(גירוש או פתרון אחר...)
ואף אחד כרגע לאור הכוח היחסי הפוליטי כלכלי ועוד לא יכול להביא את הפתרון הזה.
בא נגיד שליברמן זוכה 61 צירים בפרלמט ומקים ממשלה.
האם אתם חושבים שהוא יכול להשיג את הפתרון הרצוי?
מאחורי איום צריך לעמוד אקדח והאם יש לישראל את האקדח?
בוא נגיד שהולכים על הפתרון הרצוי מה יהיה המחיר.
העולם לא רוצה שהפתרון יהיה לטובת מדינת ישראל ואזרחיה.
וראו את דוגמאת סרביה המסכנה שניסתה להשיג פתרון כזה.
ארצות הברית לא תיתן לפתרון כזה למה? זה יהרוס לה את האניטרסים שלה במזרח התיכון.
אנגליה צרפת וארופה בעצם לא תיתן לפתרון ואולי גם יפעלו נגד ישראל בצורה מעשית.
אנגליה תמיד היתה נגד ישראל מאז הקמתה לצרפת יש אנטרסים שונים ולא לשכוח את האנטישמיות.
רוסיה וסין אולי לא היה אכפת להם כול כך מהערבים שגרים בישראל אבל גם להן יש אינטרסים שונים.
בא נגיד כך עם היה לנו שלטון קצת נחוש אבל גם מגובה בכוח צבאי עצום.(סין רוסיה) וכלכלי אז הינו יכולים לבצע את הצעדים המתבקשים.
בשביל זה אני לעולם לא יאמין לליכוד. בעצם הליכוד בשלטון כמעט ברציפות משנת 1977 ונחשו מי פתח את התקדים של "שלום" תמורת שטחים.
שרון למרות שהוא לכוד לשעבר ואולי גם יחזור למפלגה הוא הרבה יותר מעשי מאשר מאותו דמגוג ביביהו. שמה שעשה טוב זה לרוקן את אזרחיו מהמעט שיש להם.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 16-12-2005 בשעה 05:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:44

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר