לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2005, 08:27
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
דם נכתב בכל החלטה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "כתבה מYnet על "המהפכה, אנשי הקבע יסתובבו בלי נשק""

ועל כן צריך לבדוק אם מספר הפעמים בהן הדבר סייע ביחס למספר הפעמים שילד שיחק עם האקדח של אבא והרג את עצמו או מישהו אחר. באותה מידה זה רלוונטי גם לאבא ולמשחקים שלו בנשק.

כמו כן, אני לא יודע מי מכם זוכר את הטיול של חבר'ה מהתנחלות בו התברר מנתיחה שמה שהרג את אחד הנערים היה המלווה החמוש שניסה לירות על משליכי האבנים.

אם כל נושא נשק ישלוף אותו באירועי פח"ע הנזק עלול להיות גרוע מהתועלת, ואני לא סומך על כל קצין פקיד ורס"ר שירה 100 כדורים לפני שנה במטווח ופעם גם עשה קורס קצינים. זה יכול להציל את המצב אבל זה יכול גם להחריף אותו. אלה מצבים מסובכים והמטרות נוטות לנוע מהר וגרוע מכך האנשים שאתה רוצה להציל נוטים לזוז אפילו מהר יותר.

ואל תתחילו לי עם אז צריך לאמן אותם, כי אף אחד לא יעשה את זה. ישלחו אותם למטווח פעם פעמיים בשנה ושלום על ישראל, אף אחד לא יבזבז עליהם שעות אימון וכסף לתחמושת.

מן הראוי לציין גם את שיעור אנשי הביטחון הגבוה בקרב רוצחי בנות זוג (47%) ועלה בעקבות האינתיפאדה. אני לא מאשים את אנשי הביטחון בהיותם ששים אלי הדק, אני רק אומר שאקדח הופך משהו שאולי היה נגמר בצעקות או במקרה הגרוע מאוד בפני עצמו - סטירה, למשהו ממנו אין חזור. ועכשיו אחרי שגם מצאתי סוף סוף את הכתבה אני יכול גם לצטט
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...0&itemNo=650832
מתוך הכתבה:
ב-18 מהמקרים הנשק נישא ברישיון על ידי מאבטחים, חיילי מילואים, שוטרים או חיילים בשירות סדיר. "ההתעלמות מאלימות מגדרית בדיונים הנוגעים לביטחון הביאה בין היתר לכך שלא נבחן הקשר בין העלייה במספר כלי הנשק המצויים בידי האוכלוסייה ובין אלימות כלפי נשים", נכתב בדו"ח. "הימצאותו של נשק חם בעיקר בידי גברים, שמטרתה המוצהרת היא הגברת תחושת הביטחון במרחב הציבורי, תורמת באופן פרדוקסלי לתחושת חוסר ביטחון במרחב הפרטי".

לסיכומו של עניין ייתכן שההחלטה נכונה, ייתכן שלא, אני רק אומר שיש צדדים לכאן ולכאן, השאלה היא אם ההחלטה התקבלה כיאות ונבדקו כל השיקולים

נערך לאחרונה ע"י odedy בתאריך 13-12-2005 בשעה 08:32. סיבה: הדגשה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2005, 10:45
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
חבר'ה, קצין בממר"ם לא צריך לדעת לקלוע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "כתבה מYnet על "המהפכה, אנשי הקבע יסתובבו בלי נשק""

אותו דבר נוגע לעוד הרבה מאוד קצינים שמקצועם לא כרוך באחזקת נשק.

התניית דרגה ביכולת מבצעיות - זו עוד דרך נהדרת להיפטר מכוח אדם איכותי (ולא איכותי כאחד).

צה"ל לא מורכב רק מאנשים שתפקידם להחזיק נשק. נכון שבמקרה זה המודל של המארינס בהחלט ראוי= כולם עושים טירונות של שלושה חודשים.
אבל,

ראשית איני יודע מה מדיניות הריענון אצלם, ומה קורה להכשרה בתום חמש ועשר שנות שירות

שנית, אין לנו כסף כמו לאמריקה - כמובן שיש כאן סייג מאוד חשוב כאן: האם במדינה בה קווי החזית עוברים גם בקניון לא שווה להוריד (עוד) קצת מהיחידות הלוחמות לטובת אימון טוב יותר לאנשי העורף. הבעיה היא ביחסי הגודל - צריך לראות מה גודל המשאבים שצריך להשקיע בנושא

הבעיה מתחילה כשמצפים מהם לשמש כשומרים לעת מצוא בכל מיני אבט"שים או בהליכתם בקניון, אז הם אמורים להגן על המולדת כשיכולתם בשימוש בנשק ובניהול קרב היא לכל הפחות מוגבלת והסכנה שנשקפת הם לסביבה עלולה להיות גדולה מזו של המחבל.

נ.ב
אם איני טועה (ובכל זאת מדובר בזיכרון מהוה) ההוראה הגיעה בעקבות מקרה שכמה קצינים נסעו ללא נשק ליום ספורט ונתקלו בחוליית מחבלים חמושה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר