לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2006, 17:11
  SOF SOF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.04
תרמילים ותיקים

לא בטוח שזה מתאים לכאן ב100%, אבל מאחר שרק לפני מספר ימים הוכרז כי יש מומחה חדש שקשור לתחום החלטתי לפתוח פה את הדיון.

בשנה הבאה אני לא מתגייס, אני דוחה את הגיוס בשנה ועושה שנת שירות, בניצנה...העבודה בשנת שירות תיהיה בעיקר הדרכת טיולים ולכן אני רוצה לקנות תרמיל גדול (75ליטר+) שיתאים לאיחסון דברים לטיול הכל על הגב.
אני מחפש תרמיל באיכות גבוהה, של חברה טובה, שיחזיק איתי את השירות הצבאי ואת הטיול הגדול שאחריו (כן יש לי דרישות, ולכן אני רוצה תרמיל טוב שיכול לעמוד בזה)

אני מבקש את המלצותכם לתרמילים מהסוג שציינתי, המלצות לחנויות שבהם הייתם ממליצים לקנות ציוד כזה (אני מכיר את מסלול בת"א ואת רשת חנויות למטייל).
[נוסף בעריכה] האם אתם יודעים באיזה חנויות תיהיה הנחה לקבוצה גדולה שבאה לקנות (משהו כמו 15חבר'ה) ?
תודה רבה.

נערך לאחרונה ע"י SOF בתאריך 19-05-2006 בשעה 17:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2006, 17:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SOF שמתחילה ב "תרמילים ותיקים"

המלצה קצת משוחדת:

1. אם יש לך את הכסף להשקיע - לך לשממית. הוא יכין לך תיק מעולה.
2. אני קניתי lowe alpine בשנת 1991. הוא מחזיק מעמד יופי למרות התעללות קשה...
3. יש גם תיק deuter לאשתי והיא נתנה חוו"ד מעולה לגביו....

זה מה שאני מכיר אישית....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-05-2006, 17:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי SOF שמתחילה ב "תודה רבה"

יהיה יקר יותר זה בטוח. כמה - לא יודע....

הנחה קבוצתית - תמיד אפשר לנסות. הכל תלוי במשא ומתן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-05-2006, 21:41
צלמית המשתמש של weinman
  weinman weinman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.02
מידע אומנם זה לא הפורום המתאים ביות לשאלה כזו, ובכל זאת

קודם שאלה,
אתה היית שומע לרופא שמאבחן בהתכתבות או בטלפון ורושם לך תרופה על סמך הקול הנחמד שלך וכמה שאלות בסיסיות?
לא חושב. אז ככה גם שווה כל המלצה לתרמיל שאתה לא מודד על הגב.

הנה משהו שמבוסס על הסבר שכתבתי מזמן בפורום ציוד באתר למטייל, אני חושב שהוא רלונטי גם עכשיו. מומלץ בכלל לעשות חיפוש בפורום הזה. יש שם הרבה המלצות טובות על איך בוחרים ציוד.

הכלל הראשון הוא לא להתלבט בין כל כך הרבה אפשרויות.
אפשר להגדיר קרטריונים רבים לקניית תרמיל, נוחות, צבע, פונקציונליות, מחיר, חיוך של המוכר וכן הלאה. אבל אף תרמיל טוב, כל שיהיה (ומה זה בכלל טוב, נושא אחר לדיון), לא שווה אגורה שחוקה אם הוא לא נוח. ומאחר שלא כל התרמילים יהיו נוחים במידה שווה הרי שלמעשה המבחר האמיתי מאוד מצומצם.
לכן, כאשר אתה עומד בפני כותל התרמילים בחנות. שאל את עצמך שלוש שאלות יסוד:

האם יש מגבלת מחיר? - אם יש לך מגבלת מחיר, הצהר עלי תחילה על מנת לא לבזמז זמן ולהתעייף על תרמילים שלא עונים לדרישה. רק אם אתה לא מוצא כלום ברמת המחיר הנדרשת, בדוק מה יש בשוליים ואם אתה מוכן לשלם בעבור תרמיל מתאים אך יקר יותר.
מהו הנפח הרצוי? - קח את הנפח הקטן ביותר המתאים לצרכיך.
תצורת התרמיל? שק או מזוודה/משולב - חפש בפורום ציוד למטייל הסבר על מהות ההבדלים

כלל יסוד, תרמיל חייב להתאים לגודל הגב של המשתמש (נפח לא קשור לעניין). אם הקפדת בכלל הזה כבר צמצמת את האפשרויות לכ 5-7 דגמים אפשריים (במקרה הרע בחנות אחת).
שלב ראשון - מבצעים מדידה ראשונית על-מנת לוודא התאמה בסיסית. כאן חשוב שהמוכר יעזור בתיאום התרמיל ויוודא שכל חלקי המנשא יושבים במקום הנכון. (מומלץ לשים משקל התחלתי של כ 5 ק''ג)
בשלב זה אתה אמור לגלות שיש כמה תרמילים שברור שהם פחות נוחים מאחרים או לא ניתנים לתיאום ראוי על מבנה הגוף שלך.

לאחר ניפוי נשארת עם 2-3 דגמים. שלב זה לא צריך לקחת יותר מרבע שעה.

שלב שני - מעמיסים את התרמיל במשקל כבד יותר ובודקים התאמה לעומק. הולכים, קופצים, יושבים וקמים, מתאמים לבד ומבינים מה עושים. תיאום תרמיל זו לא פעולה חד-פעמית שעושים כשקונים את התרמיל. זה גם הזמן לשמוע פעם ראשונה על ההבדלים בין התרמילים.

שים לב, עד כה זהות התרמילים, וההבדלים בינם לא היו רלוונטים. למה צריך להכיר כל תרמיל וחברה אם סביר להניח שהוא יפול בגיבוש די בהתחלה. עכשיו כאשר אתה בשלב האחרון תכיר יותר טוב את הפונקציות, הבדלי מחיר, מוניטין יצרן וכל מה שנראה לך חשוב. הקדש לשלב זה לפחות חצי שעה.

שלב שלישי - עכשיו זה הרגע המכריע. אם ביצעת את המשימה כראוי, תמצא בוודאי תרמיל אחד נוח מכולם. פה כדאי להקדיש עוד זמן ככל שתוכל על מנת לראות שאכן זה זה.

עכשיו תשאל את עצמך אם לאור כל התכונות, החסרונות והיתרונות אכן שווה לשלם בעדו את המחיר המבוקש. אתה גם עשוי לגלות שהתרמיל הזה הוא לא בהכרח היקר מכולם או של ''החברה הכי טובה''

מה עשינו כאן? למעשה הדרך היחידה לדעת מה התרמיל הכי נוח היא לקחת את כולם וללכת איתם בשטח הרבה זמן. לא ראלי למרביתנו. לכן נוקטים בשיטת האלימינציה. נפתרים בהדרגה מכל התרמילים הפחות נוחים ונשארים להתלבט בין מבחר מצומצם (ככל האפשר) שהיה נוח יחסית לכולם.

נשמע מסובך. נראה לי שלא. אם תנסה להכיר כל דגם וחברה בחנות לפני שתנסה לבדוק מה הם שווים באמת עבורך, ודאי תצא עם ידע רב יותר, עייף יותר אך בטוח שתרמיל נוח לא תימצא.

חשוב להתמקד, להבדיל בין הטפל לעיקר. ולהחליט מה הקרטיריונים המגבילים. כאלה שמכתיבים אילו תרמילים יכנסו לגיבוש.
את הגב שלך לא מעניין אם על התרמיל שלך כתוב קרימור, TNF או LOWE.

תחשוב שאתה מודד תרמילים בעיניים עצומות ורק הגוף שלך הוא הכלי להחליט מה מתאים.
כמו שאתה לא קונה מכנסיים ונעליים מבלי למדוד ככה גם תרמיל.

בהצלחה
ישן 20-05-2006, 20:33
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "יש לי דבר אחד להוסיף,אני..."

אני מעולם לא קניתי תיק את היחיד שהשתמשתי בו קיבלתי במתנה.
זה תיק מתוצרת לפומה שעושה עכשיו כבר את מחזור השירות השלישי שלו.
התיק מצויין כולל חומרים שכמעט ואינם נראים אצל יצרנים אחרים. כרגע הוא עובר שיפוץ באמלחייה 'מעניינת' מאד. אני מקווה להביא כמה תמונות שלו אחרי.
השיפוץ לא היה נדרש אם לא הייתה דורסת את התיק משאית ספארי.

ישן 21-05-2006, 08:13
  הפ.ב. הפ.ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.04

כמו שאמרו לא קונים תיק לפי המלצה. אבל אני גם לא ממליץ ללכת לחנות טיולים ולמדוד.
בחנות לא תדע אם התיק נוח בשבילך בחינת חלוקת תאים שהיא העדפה אישית
שמתפתחת עם הזמן. לא תוכל להעריך עם האוורור של המערכת גב מתאים לך.
ולא תדע באמת איך זה להסתובב איתו במשך יום שלם.

ההמלצה שלי היא להתחיל את הקורס עם תיק גב רגיל ובמהלך הקורס לעשות "החלפות" כדי
לנסות תיקים אחרים. אתה גם תעשה את הקורס עם חברה שטיילו הרבה וגיבשו כבר דעות
על התיקים שלהם -מה הם אוהבים בהם ומה לא.
רק אחרי שתראה ותנסה מגוון תיקים אז תלך לקנות.

אני מטייל עם דוייטר 75+10 דגם מדברי שעבר כמה שיפוצים ותיקונים ואני ממליץ עליו בחום.
היתרון והחיסרון שלו זה התאים שלו. לתיק יש 10 תאים שונים ובתור מדריך זה מונע בלגן:
בתא אחד יש ערכת קפה, תא שני עזרי גאולוגיה, שלישי פעולת הכרות וכד' כך שלא צריך לחפש
איפה שמת כל דבר כשייש כיתה של ילדים רעשניים סביבך.
החיסרון הוא שלא כל התאים נגישים בקלות ולוקח קצת זמן להוצא עזרים או להתקפל לתנועה.

מומלץ.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:45

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר