לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-08-2006, 17:55
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי max-l שמתחילה ב "f-16 מול f-15"

לכל מטוס מן הסתם היתרונות והחסרונות שלו

בכל מה שקשור לעליונות אוירית היתרון של ה F15 ברור- מכ"מ, נשק, מהירות, טווח, רום טיסה.
הוא גם מעולה בקרבות אויר, אך בנקודה הזאת ופה אני כותב על סמך מה ששמעתי מחבר טייס בז לשעבר:
הF16 במיוחד דגמי ה A/B - נץ, עולים כמעט כל כל מטוס מודרני בקרב אויר קלאסי - מה שקורי dogfight או קרב תותחים או קרב אוי קרב אויר קרוב/צמוד
שאגב אני לא יודע כמה בזירה הטכלוגית של ימינו יכול לבוא לידי ביטוי - אולי אני טועהה F16, שתוכנן להיות מטוס לא יציב בכוונת תחילה (מרכז הכובד שלו נמצא למעשה "מחוץ" למטוס)
מה שמאפשר למטוס להיות זריז ובעל יכולות תמרון יוצאות מן הכלל.

הנה דוגמה ליכולת הפנייה ההדוקה של הF16
במעגל הקטן וההדוק F16
במעגל הרחב והפתוח F-4 פאנטום
אני משער שה F15 יהיה איפשו קרוב ל F16 אם היה נכלל בהשוואה זו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2006, 20:48
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 23.09.03
לא בטוח
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "מה בקשר למטוסי הסוחוי 27? לא..."

כדאי שתקרא את הכתבה "מפגשים מהסוג הרוסי" (תריץ חיפוש על זה בפורום ותמצא את הקישור אליה).

בנוסף, כיום נכנסו לשירות טילים בעלי יכולת off-boresight גבוהה ומכווני קסדות, כך שההבדלים מטשטשים. לסיכום, הנה ציטוט של טייס יורופייטר בתערוכת Farnborough

I'm waiting to be told how cobras, hooks, or vectored thrust help in combat. They're great at air shows, but zero energy is a fighter pilot's nightmare. Shoot your opponent down and his number two will be on your tail thinking it's his birthday - a target hanging there in the sky with zero energy. -- Ned Firth of Eurofighter at Farnborough '94
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 28-08-2006, 21:51
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 23.09.03
לא בהכרח
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי SHONEY שמתחילה ב "תגובה למי יותר טוב..."

נווט F-15
ציטוט:
"עוד לא יצא לי לטוס עם סופות לפני-כן", ממשיך ש'. "זו הייתה הפעם הראשונה שטסתי איתם במבנה. הופתעתי מאוד לטובה מהמטוס. זה לא שהמעטתי בערכו קודם- לכן, אבל שמעתי שם דברים שפעם לא הייתי רגיל לשמוע מ-F-16 למיניהם. בשורה התחתונה מעטפות הנשק שלהם ויכולות המכ"ם שלהם היו טובות הרבה יותר ממה שתיארתי לעצמי. הם 'נעלו' על המטרות לפני שאנחנו 'נעלנו' על המטרות. זה לא נורמלי! זו הייתה הפעם הראשונה שאני ראיתי דבר כזה במיתארים משותפים עם F-16. לא האמנתי שהם 'נעלו' לפנינו. אבל הם עשו את זה - עובדה. לכל מקום שבו פנינו תמיד שמענו 'שלוש - מגע'. הם כל הזמן העבירו לנו את הנתונים, איפה לחפש עם המכ"ם שלנו והרי אנחנו ה-'בז החזק עם המכ"ם האדיר'. פשוט לא יאומן".

מתוך http://www.iaf.co.il/Templates/Jour...345&docID=22957
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 28-08-2006 בשעה 21:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר