לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2005, 17:43
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
מידע חילונים מסרבים לפנות יישובים

חילונים מסרבים להשתתף בפינוי יישובים.

תחת הכותרת "מאות חיילים חילונים חתמו על סירוב לפנות יישובים" חושף עיתון מעריב מיום שישי 7.1.2005 פרטים על התארגנות חילונים להחתמת עצומות נגד פינוי יישובים. להלן קטע מאלף מתוך הכתבה:

צפריר רונן, חילוני ממושב מולדת, בוגר סיירת מטכ"ל ותומך מפלגת העבודה, מתנגד בחריפות לפינוי וטוען כי המדינה רודפת את ציבור המתנחלים. "חוק ההתנתקות, שמכונה פינוי פיצוי, דומה לחוקי נירנברג", אמר רונן, "גם להם היה אסור לציית, כי הם היו בלתי חוקיים בעליל".

רונן, ששירת בסיירת בתקופה שבה שאול מופז היה סגן מפקד היחידה, נטל חלק בקמפיין הבחירות של מפלגת העבודה ויצחק רבין ב- 1992. "אני במקור מקיבוץ עין חרוד ואני בא מהמקום הכי רחוק מהציבור הדתי", הסביר רונן, "אני מתגעגע לימים שהם בני הקיבוצים היו כמו הציבור הדתי. עד לפני שנה עוד ישבתי במבדקים של סיירת מטכ"ל ואני קובע חד-משמעית - הציבור הדתי הוא הכי איכותי שיש. הם אוהבי ארץ ואדמה, ומה שעושים להם זו רדיפה. היחס לדתיים היום מזכיר את היחס ליהודים באירופה של תחילת המאה ה- 20."

"אני אקרא לכל מי שאני מכיר לא לציית לפקודת הפינוי. זה לא נקרא סירוב, זה נקרא אי ציות לפקודה בלתי חוקית בעליל. כפי שלא אסכים לפנות את הקיבוץ שממנו מגיע בוגי יעלון, גרופית, וגם לא אפנה את אום אל פאחם, כך גם לא אסכים לפנות כל אדם אחר מביתו. הדמוקרטיה נגמרה ברגע שראש הממשלה וכל הצמרת המדינית התעלמו מתוצאות משאל המתפקדים בליכוד."

יהודה צורף

http://www.katif.net/ro_new.php?id=6907

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר