לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2007, 09:29
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
בקשה מוזרה - מחפש תמונות של מלחמה, קשות.

בס"ד

מעולם לא השתתפתי בלחימה, כך שלא ראיתי את המראות במציאות, אני לא מכיר את התחושות, ההרגשות, וכל מה שעולה..
מלחמה..אקשן..גבורה..חיסולים..דממה..יריות..נשימות שקטות..המולה..
כל מני דמיונות עולים כשחושבים על מלחמה, לרוב, בטבעיות, ואולי גם כפועל יוצא של הגיל,
זה נתפס כמשהו.. מא-גניב..
עד שבפנים..

הייתי רוצה אם אפשר להעלות תמונות קשות (לא אני לא פסיכי)
כדי כן, להבין מה זה באמת, כדי להרגיש אולי קצת מה זה באמת, ומה עובר על מי ששם באמת.
קראתי ספר (אני לא זוכר את השם, זה על מפקד שהיה במלחמת יו"כ בגולן והוא ועוד כמה חיילים היו במוצב והוסרים כבר השתלטו על המוצב, והם פשוט היו בפנים בלי שהסורים שמו לב, ואז אחרי הרבה שנים הוא לא יכל יותר והוא הלך לפסיכולוגית, לא ממש תיארתי טוב ואני לא זוכר את שם הספר, אבל זה גרם לי קצת להבין מה מלחמה יכולה לעשות לבן אדם. קראתי גם סיפור שקוראים לו הר הקללה, וגם עזר לי קצת.. בשניהם שקראתי היו פעמים שהיה לי צמרמורת..)
אני באמת לא מבקש לראות מחזות מזעזעים, אלא באמת קצת לצאת מהדימויים ה"פלצניים" המתלהבים והילדותיים של יאלללה מלחחמממהה!!1
לשנות קצת את התודעה..

בקשה קצת מוזרה..כן.. ואולי בכלל עדיף שלא..
בכל זאת מי שיכול..
תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2007, 12:19
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
כן ולא.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "להציל את טוראי ריאן מייצג מלחמה?"

להציל את טוראי ראיין מייצג קרב מסויים בצורה מדוייקת למדי, והצליח לעשות למספיק בוגרי הקרב הלם פוסט-טראומטי לאחר ארבעים שנה.
אבל מי שחושב שכל מלחמה נראית כל הזמן כמו הקרב שבפתיחה - טועה לגמרי.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 25-04-2007, 23:45
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
"היתקלות כוחות"?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "רק שאני אבין"

בדרך-כלל לא.
שדה קרב בשטח פתוח הוא בדרך-כלל משהו רועש, גדול וריק. אתה לא רואה הרבה חיילים, אתה לא רואה הרבה מדי את האוייב, אנשים נופלים אבל לא בצפיפות כזו.

מצד שני, בשטח פתוח בדרך-כלל לא מבצעים השתלטות על ראש-חוף.

ובמקרה של חוסר מזל - כן, בהחלט. ככה קרבות יכולים להיראות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 24-04-2007, 21:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ביטלתי את המחיקה ל האשכול באופן ניסיוני.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "בקשה מוזרה - מחפש תמונות של מלחמה, קשות."

אבקש שלא להענות לבקשה המקורית ולא להעלות תמונות זוועה או אפילו להציע קישורים לאתרים שמציגים תמונות שכאלו. מי שיעלה תמונה או שיתן קישור שכזה יחסם מהפורום ללא הודעה מוקדמת.

באשר לשאלתך. מלחמה זה חרא. שום רעל ומוטיבציה לא יגרמו לך לשמוח כשחבר שלך מאבד את הראש. פיזית. או כשהוא נקרע לשניים. אין שום דבר מאגניב בחלקי מוח ושפריצים של דם. אפילו אם הם של האוייב.

קראת ספר מצויין. רסיס ממגש הכסף, שמו, שנכתב ע"י מנחם אנסבכר שהיה מפקד המוצב בתל סאקי במלחמת יו"כ ומתאר בספר את הטיפול הפסיכולוגי בפוסט טראומה שיש לו מהארועים הללו.
אין שום סיבה שתחפש תיאורי זוועה כדי לבדוק את עצמך.
עם זוועות הקרב מתמודדים בדרכים אחרות.
תוכל להעמיק לחקור את המוטיבציה שלך במכינה קדם צבאית. יש היום די הרבה כאלו למלש"בים בוגרי כיתה י"ב חילונים או דתיים. אם אתה עדיין תיכוניסט כדאי לך להצטרף לקבוצה של "אחרי".

ספר מצויין שאני יכול להמליץ לך לקרוא הוא "זעקת הקרב" מאת ליאון יוריס. כאן יש מוטיבציה אבל היא לא נובעת מלאומנות ופטריוטיזם. בנוסף מהספר הזה תוכל ללמוד עד כמה זה נורא להילחם.

כל הנ"ל לא בא למנוע ממך להיות חייל קרבי. להפך. במצבנו אין לנו ברירה אלא להמשדיך להילחם. לוחמים בעלי רוח חזקה ומוטיבציה מבוססת והתלבטויות שנפתרו באשר למוסר הם בדיוק מה שעם ישראל צריך.

ישן 25-04-2007, 08:24
  maguse maguse אינו מחובר  

תודה על התגובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "בקשה מוזרה - מחפש תמונות של מלחמה, קשות."

צודקים, בנוגע לתמונות כבר אמרתי שזה בטח מוזר.. ולא חיפשתי תמונות זוועה..
למשל, התמונה שבכלל גרמה לי לחשוב על זה פתאום,
באשכול של YGH על קטסטרופה בגרוזני
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=156097
ויש שם תמונה של הכלי השרוף והחייל ששוכב ליד.. זה הכל.. פתאום גרם לי להרגיש.. כן זה בעצם מלחמה..
מצטער אם בקשתי לא הובנה כראוי.
ליובל, אל תנסה לנתח את מה שאני, כי אני ממש לא בקטע הזה (ראיתי פעם טוראי ריין, ואני עדיין זוכר את הזעזוע שלא יכולתי לשכוח כשהגרמני הורג אחד עם הסכין..) לא אין לי משיכה לדברים כאלו, ממש לא, אני גם לא הטיפוס שאוהב ללכת מכות, ולא אחד שאוהב דם, כלום מכל הדברים האלו, להיפך, לא, זה לא היה מסקרנות או משהו.. בכל מקרה..

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 25-04-2007 בשעה 08:33.
ישן 26-04-2007, 08:44
  maguse maguse אינו מחובר  

אולי תאיר את עיני כולם...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי גילילינג שמתחילה ב "נקודה למחשבה"

באמת למה?
רוצה לנתח למה בן אדם שאתה לא מכיר, לא ראית ואין לך מושג אם זה בן, בת, בן 80 או בן 11 רצה את מה שהוא רצה?
יאללה גבר לך על זה.. למה?
אם תאיר את עינינו למה, יש מצב שאני אאיר את עיניך בחזרה למה..

ולמי שהגיב מעליך,
1)תודה על הדאגה,באמת לא רק באתי וביקשתי תמונות אלא שאלתי מה דעתכם על זה בכלל..
ואולי באמת עשיתי טעות בבקשה שלי, וזה לא כדאי.. בעצמי אמרתי..
2)אם זה כ"כ פוגע בבריאות הנפש איך YGH הרשה לעצמו לפרסם תמונה כזאת פה?
או את התמונות של מלון פארק?..
לפגוע בבריאות הנפש של כלל הפורום..
וכבר הבהרתי שלא חיפשתי תמונה של ראשים כרותים אלא כמו שהוא הראה באשכול שלו,
לא מחפש סרטים מזעזעים ופוגעים בנפש של אנשים צורחים ואברים עפים וכל מה שיכול לעשות לכם בראש..
אלא, להמחשה: כמו להסתכל בתמונות מעמונה ולהבין, טיפה. רק מלדעת שפתחו לאנשים תראש זה לא עושה כלום, אבל כשפתאום רואים תמונות קצת קולטים, (ואני לא מביע שום דעה פוליטית רק מביא דוגמא, אז לא להיכנס לזה) כנ"ל על הצבא, לא איזה משהו שהורס תנפש אלא שקצת מבהיר - במיוחד למי שלא צריך לעשות צבא, ורק מדבר על אחרים - שזה לא "קול" ולא "שווה"..
3)כאילו יש הבדל תכלס בין לפרסם ולהסתכל על זה לבין לבקש..
הרי כל מי שנכנס לאשכול של מלון פארק והתסכל על התמונות זה כי הוא רצה, ומי שמפרסם תמונות כאלו עוד יותר, מביא את זה לכולם, את הדבר הנוראי הזה, סתם כי זה בקשה לא שגרתית, לא נוחה.. מוזרה.. למה שבן אדם ירצה דבר כזה.. שיחפש בחורות אם כבר..
נראה לי שפורנו פוגע פי אלף בנפש ובאישיות של הבן אדם..וגם חצי מהסרטים.. פשוט זה שגרתי.. רגיל..

אם יש עוד מישהו שמנסה להראות כמה הוא חכם, שיקרא את ההודעה הזאת ויוריד מהפרק כמה אפשרויות או ניתוחים מעניינים שהוא חושב להציג עלי.
ובכל מקרה שיהיה לו בהצלחה, דווקא תירגול לא רע לפסיכולוג המתחיל.

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 26-04-2007 בשעה 09:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר